Star Wars: Vzestup Skywalkera

• Česko Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera (více)
USA, 2019, 142 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (více)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. (Falcon)

Diskuze

GigaPudding

nechápem čo tým myslíš?

Kennedyová bola normálne v rozhovore a pýtali sa jej na Rey a odpovedala niečo také čo som tam napísal (prakticky to isté len to povedala inak), tak môj problém to není, ona zničila svetoznámu značku :D

Áno viem že to bola Abramsova práca ale keď sa jej spýtali nemala trepať blbosti.

Rypicong (hodnocení, recenze)

Vault_13

je tam ale plno scén, které nedávají smysl - třeba jako scéna s mečem po Lukovi a věta, že kdysi patřil Anakinovi, pak Lukovi a teď volal jí...

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Krnac

Ty budeš asi přesvědčený (a to si nerobím srandu), že filmoví producenti dělají něco úplně jiného, než co skutečně dělají :D

na příspěvěk reagoval Krnac

Vault_13

Čo sa týka Mary Sue by bolo všetko v pohode keby Abrams sedmičku vysvetľoval rovnako urputne ako deviatku keďže Kennedyová toho zjavne nebola schopná lebo bola presvedčená (a to si nerobím srandu) že fanúšikovský problém s Rey je v tom že žena je mocný Jedi, takže sa nič vysvetľovať nepokúšala.

na příspěvěk reagoval GigaPudding, SONITA

darthvader77

Od začátku měli prostě mít rozplánovaný příběh po celé tři filmy místo tohodle chaosu, který vznikl, kdy jedno válčí s druhým.

Yes.

Rypicong

Není génius, anebo pak jsem já taky :D viz můj předchozí příspěvek. Já jsem teda nečekal, že Rey bude mít něco společného s Lukem a z toho, co bylo v TFA zobrazeno (flashbacky + Síla, co se v ní probudila) jsem logicky čekal, že bude mít napojení na nějaký jiný zdroj Síly mimo linii Skywalkerů, který bude postupně odhalen (neříkám, že jsem hned tipoval Palpatina, osobně jsem spíš doufal v Plagueise, i kvůli zmíněné hudební narážce při tom Snokově hologramovém přenosu, mimochodem mi už tehdy připadal jako maska nebo loutka...tehdy se vše okolo Snoka prezentovalo tak, že ovládá Sílu, není to Sith a kde se vzal, tu se vzal, nic moc se o něm neví - čili prostoru pro spekulace bylo dost).

na příspěvěk reagoval Rypicong

SONITA

Tak třeba zrovna to s Rey mi z prstu vycucané nepřijde, pokud pominu nějaké náznaky a zadní vrátka v samotné TFA, které ukazovaly, že s jejím původem to nebude úplně jednoduché a pokud pominu jiné indicie z kánonu (Palpatinovy observatoře na Jakku), tak je tady především ta její nezkrotná Síla (Síla se probouzí), kterou, jak jsem zaznamenal, si až na můj vkus hodně lidí nijak nevysvětlovalo a nečekalo, že dojde k nějakému vysvětlení v dalších epizodách, ale hned to odsoudili jako overpowered Mary Sue, což moc nechápu. Já teda logicky čekal, že v dalších epizodách se bude postupně ten její původ a zdroj napojení na tak mocnou Sílu vysvětlovat (můžeme se samozřejmě bavit o provedení toho vysvětlení, které se odložilo až do poslední epizody a bylo to pak uspěchané, to jo).

Každopádně u této trilogie padlo několik nešťastných rozhodnutí, které jdou pak na výsledku vidět. Já jsem třeba trochu zklamaný z toho, že se tam přece jen nějak neobjevil Plagueis, když tam už pouštěli ve scéně se Snokovým hologramem tak podezřele podobný hudební podkres.

na příspěvěk reagoval Krnac, SONITA

SONITA

Ja si úprimne myslím že Abrams tie veci mal ako jeden s možných koncov a teda s takýmto zakončením pri ep7 rátal ale ep8 sa podľa toho neriadila, napríklad aspoň Snoka mohol nechať ako Temného majstra čo sa vyhýbal Sithom alebo niečo iné ale s Rey tam nebolo veľmi čo vymýšľať, buď to bude že potom čo Paplatín vyhrával ho nakoniec zabila jeho vlastná krv alebo to bude dcéra nikoho ten záver by musel byť postavený úplne inak a Abrams nemal ziavne nič lepšie vymyslené, proste to musel zakončiť filmom čo sa dá natočiť za 7 mesiacov, čo je málo (áno, priamo na natáčanie mu dali len toľko, predchádzajúce roky to mal iný režisér ale ten odišiel).

na příspěvěk reagoval SONITA

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

SONITA

byla bys raději, kdyby devítka také nepřinesla žádné odpovědi a konec všech dějových linií zůstal otevřený?

na příspěvěk reagoval SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Blackhand47

Celé tie 3 epizódy pôsobia celkovo chaoticky. No proste VII epizóda nám dala mnoho otázok. Potom VIII epizóda nám dala ďalšie otázky a na otázky zo VII epizódy nám ani poriadne neodpovedala. No a zrazu prišla IX epizóda a Abrams si proste povedal že už nemá čas ďalej špekulovať a tak proste len tak medzi rečou spomenie že ( SPOILER )  RAY je Palpatinova vnučka. Doslova vysvetlenie vycucané z prstu a tvorcovia očakávajú že diváci sú zabednené ovečky ktoré im to celé len tak zožerú. Je to jeden veľký omyl proste zlý vtip tie 3 epizódy.

na příspěvěk reagoval Eodeon, Krnac, Vault_13

SONITA (hodnocení, recenze)

DEXTER099

Preto s tým majú skalní fanoušci problém lebo tieto posledné 3 epizódy sú proste zlý vtip a urážka Lucasovej tvorby. Viem že sa už X-krát budem opakovať ale v takejto podobe nemal príbeh po epizóde VI ani náhodou pokračovať.  To máte ako keby Jakubisko točil ďalšieho Temného rytiera.

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

DEXTER099

Hlavní problém je, že se film snaží přijít s vysvětleními, na které nebyly v předešlých dílech vůbec žádné narážky (Palpatine, původ Rey...). Kromě toho film popírá osmý díl, který sice nebyl nijak skvělý, ale takhle se filmařina prostě nedělá. To máš jako kdybys v reálu tvrdil, že druhá světová vůbec neproběhla.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, SONITA

DEXTER099 (hodnocení, recenze)

Tak jsem se k tomu konečně dostal a i když nejsem nějaký skalní fanoušek a film je značně zamotanej něco jak vánočka na vánoce tak nechápu proč s tím fanoušci mají problém.Za mě dobrý díl

na příspěvěk reagoval Blackhand47, Lacike, SONITA

Rypicong (hodnocení, recenze)

Spolecenstvi

jsi génius, pokud po E7 jsi si myslel, že vše ovládá někdo v pozadí. Ten náznak tam není žádný.

Vše usvědčuje Snoka a původ Rey ukazuje na Lukovu rodinu.

na příspěvěk reagoval Vault_13

Spolecenstvi

Abrams to mohol mať naplánované ale tam sa vystriedali režiséri a každý si spravil čo mu prišlo najlepšie, otázka není ani tak či to niekoho napadlo ale či po Epizode 8 ktorá náznakmi smerovala úplne niekam inam a kašlala na vývoj že či to bolo vhodné ho tam dať, veľa ľudí má napríklad problém s tým že EP 6 vyzerá teraz zbytočne, keby to malo lepšiu predohru bolo by to oveľa lepšie, úprimne si myslím že keby to mal Abrams celé tak to dopadlo normálnejšie lebo aj keď by Palpatín bol v EP 9 aj tak malo by to predohru, netvrdím že tie filmy sú zlé ale tá ich dejová linka je divná.

Spolecenstvi (hodnocení, recenze)

Blackhand47

Knihy jsem zatím nečetl a další otázky nevidím. Vše bylo vysvětleno a pokud ne bylo vše ukázáno. Vše bylo jistě předvídatelné a už v VII. Epizodě jsem si říkal, že za tím vším určitě stojí někdo jiný a už tehdy jsem si přál aby to byl Palpatine. A otázka kterou jsem si kladl se v IX. zodpověděla, kdy Kylo říkal Rey, že se diví, že jí jeho matka nechala na živu a že proč ji nezabila. Tehdy tedy věděl, kdo je Rey ve skutečnosti.

na příspěvěk reagoval Krnac, Rypicong

Krnac (hodnocení, recenze)

Dobre takže keď budem mať čas ja sa pozriem na ten film ešte raz keďže teraz mám ako (vidieť film viac krát kvôli úprave hodnotenia je u mňa bežné).

A napíšem čo sa zmenilo na mojom názore, píšem to sem aj zato aby som mal pripomienku keby som na to zabudol lebo mám viac toho na práci aj na zhliadnutie a úprimne SW 9 není na mojom zozname úplne najvyššie :D.

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

Spolecenstvi

Že? Ty propracované zvraty, vývoj postav, dokonalé propojení všech trilogií, odpovědi na všechny otázky bez toho, aby vznikly nové nebo to musely vysvětlovat knihy!

na příspěvěk reagoval Spolecenstvi

Eodeon

Môžu dať proste Lucasa ako producenta a tým bude schvaľovať scenáre ale Kennedyová bude stále nad ním a tak bude mať Disney čo chcelo.

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (více)