Star Wars: Vzestup Skywalkera

• Česko Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera (více)
USA, 2019, 142 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (více)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. (Falcon)

Diskuze

Terepin

co jsou "všechna ich videa"? já tu mluvím obecně o všech youtuberech, kteří se odkazují na fiktivní utajené zdroje. a to máš tisíce videí jen na tohle téma. samozřejmě není třeba sledovat všechny, jejich autoři od sebe navzájem opisují, takže ty stejné hoaxy máš k dispozici z více zdrojů, ale ani s tvým zápalem přeci nelze sledovat všechny.

Eodeon

Schválne som si pozrel všetky ich videá o STP a nikdy žiadna zmienka o tom, že celý rozpočet dali na prvú epizódu. Tvoje obvinenie vyznie ako fake news.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Terepin

nesleduji je [přítomní čas], neboť jsem sledoval X let dříve [minulý čas]. tudíž s nimi mám bohaté zkušenosti a tudíž vím přesně, co jsou taková videa zač.

darthvader77

darthvader77 (hodnocení, recenze)

erased

Jen jim nedávej nápady nakonec se z Rey matky opravdu vyklube dcera Kenobiho a to tomu nasadí korunu. Ono z toho že se Palpy vrátí si lidé taky dělali srandu a jak to dopadlo..

na příspěvěk reagoval erased

erased

erased (hodnocení, recenze)

A co ta písnička o tom, že je Rey zaručeně jistě dcera Obi Wana a Kennedy je ještěřice? Ta už nehraje?

na příspěvěk reagoval darthvader77

GigaPudding

Dôvod, prečo tomu dali zelené napriek nesúhlasu Warner Bros a DC je ten, že potrebujú odpoveď na Marvel na Diesney+. A je to aj relatívne lacný spôsob.

na příspěvěk reagoval GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Terepin

Takže moje tvrdenie je, že chcú ušetriť peniaze tým, že dajú 20 miliónov na střih z materiálu natočeného před čtyřmi lety, a je určený pro minoritu, která si ho vykřičela, protože normální distribuce by stála pětkrát tolik.

GigaPudding

Takže tvoje tvrdenie je, že chcú ušetriť peniaze tým, že dajú 20 miliónov na film, ktorý nie len, že nikdy neexistoval, ale je dokonca určený len pre minoritu?

na příspěvěk reagoval GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Terepin

Však žádná jiná verze neexistovala, ale lidi jako ty se tak dlouho dožadovali "snyder's cutu", až si studio řeklo, že se to nejspíš i vyplatí vyrejžovat na nich nějaký peníze, a tak nechali "snyder's cut" udělat z toho před lety natočeného materiálu. Vzhledem k tomu, že je to ale jenom pro specifickou cílovou skupinu, která je menší než si sama o sobě myslí, tak to dali na HBO Max místo do kin nebo blu-ray distribuce, aby minimalizovali riziko toho, že na tom budou tratit. :D

na příspěvěk reagoval Terepin, woodsman

Terepin

to dobře znám, vzorec je pokaždé stejný. na začátku každého takového videa je disclaimer, který předešle, že následující informace jsou neověřené a měly by být divákem chápány jako informace s doslechu či spekulativní. potud fajn. každá další věta už ale začíná frází "nepopiratelným faktem je, že..." nebo nějakou variantou téhož, čímž popírá disclaimer a z diváků dělá totální voly touhle nepokrytou snahou zmanipulovat jejich mínění.

co se SW týče, 99% všech videí, které jsem viděl za posledních 5 let, se ukázalo být bohapustou lží. a že jich byly stovky. dodnes si živě vybavuji před premiérou epizody VIII, jak youtuber předčítal ze zaručeně autentického scénáře epizody leaknutého z Lucasfilmu a popisoval epický souboj na světelné meče mezi Snokem a Lukem Skywalkerem. jasný čéče.

co se ST týče, 99% všech videí, které jsem viděl za posledních 5 ketm se ukázalo být bohapustou lží, a že jich byly tucty. jasně si vybavuji, jak naprosto spolehlivé supertajné zákulisní zdroje tvrdily, že DIS bude ukončena po první sezóně, že Netflix se definitivně distancuje od projektu, který údajně celý kompletně zafinancoval, že seriál bude odhalen coby situovaný v abramsově alternativní realitě, že Picard vyčerpal kompletní rozpočet pro celou sezónu čistě na pilotní dvojdíl a tím je odsouzen k jisté záhubě a uveden bude maximálně okleštěný zmetek se speciálními efekty na úrovni homevidea natočeného na mobil a pokračovat by se dalo dlouho. nic z toho se nikdy nepotvrdilo. nada. ba naopak, většina prognóz byla vyvrácena samotným vývojem situace. tady se není o čem bavit.

víš, jak se to říká, že podvedeš mě jednou, hanba tobě, ale podvedeš mě podruhé, hanba mně? no tak to je přesně ono. mně, když jednou někdo zalže, podruhé mu už jeho slova nevěřím. tady se bavíme o lidech, co už do světa vypustili stovky prokazatelně lživých zpráv. jak tomu ještě stále může někdo duševně zdravý ještě věřít? nechápu. kor když ty "zprávy" jsou den ode dne absurdnější. jasně, Lucas přestříhává epizodu IX..., jako kdyby to neodporovalo všemu, co o Lucasovi víme. takový nesmysl si nezasluhuje, abychom se nad ním byť jen dvakrát zamysleli.

Terepin

Ono to hlavně může spustit revoluci ve filmovém průmyslu jako takovém, protože se časem může dostat i na další verze projektů, které mají třeba natočené scény, ale studio to potopilo.

Blackhand47

Presne tak. Warner Bros aj DC netvrdili to, že neexistuje verzia filmu s názvom Snyder's Cut, ale že neexistuje žiadna iná verzia filmu ako tá, ktorá šla do kín. A je to pochopiteľné, pretože ak Snyder's Cut na HBO Max bude kvalitnejším počinom ako ten mišmaš, ktorý oficiálne vydali, tak sa verejne ukáže, ako potopili celý film. A tomu sa chceli vyhnúť.

Ja osobne dúfam, že sa podarí. Nie len preto, že som fanúšikom DC Comics, ale aj preto, že si to Snyder zaslúži.

na příspěvěk reagoval Blackhand47, GigaPudding

Blackhand47

Ono to nebol oficiálny názov. Meno to dostalo na základe toho, že to bola pôvodná verzia filmu, ktorú chcel vydať Snyder. Nový miniseriál nemá byť presne ten strih, ale bude na ňom stavať. I tak to ale bude stáť ťažké milióny, keďže je to vlastne len nedokončený polotovar.

Len pre zaujímavosť, čo myslíš, kto odsúhlasil tento projekt? :)

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Terepin

Tak scény samozřejmě natočené byly, akorát to nikdy nebylo poskládané dohromady ani udělané efekty. Cut můžeš říkat až hotové verzi. Navíc je potvrzené, že některé scény se dotáčí až teďka, například s Manhunterem.

Eodeon

Doteraz existujú články, ktoré vehementne popierajú, že by také niečo mohlo niekedy vzniknúť.

A čo sa fake news týka, nikdy svoje videá neprezentujú ako správy, ale ako dohady zo zákulisia, ktoré treba brať z rezervou, keďže sa nedajú nezávisle overiť. Čo je v priamom kontraste napríklad s magazínmi, ktoré ohlasovali natáčanie Star Trek 4 ako hotovú a zaručenú vec. A to ešte aj po štyroch rokoch bez akékoľvek pokroku na filme. Už vtedy MN hovorili, že ide len o marketingový ťah, aby nalákali investorov, keďže nemali peniaze na ďalší film po tom, ako trojka finančne vybuchla. A mali pravdu.

Súčasné dohady zo zákulisia sú také, že Abramsova trilógia SW bude de facto označená za non-canon. Oficiálne vyhlásenie by malo byť, že sa to odohrávalo v alternatívnej dimenzii a žiadne ďalšie filmy na ňu nebudú nijak odkazovať. Či je to pravda sa ukáže až časom, ale zatiaľ im to zväčša vychádza.

A čo sa ST týka, tak Discovery by vraj malo skutočne skončiť 3. sezónou s tým, že majú problém dokončiť strih, keďže kulisy už mali byť demontované. 2. sezóna Picarda sa ešte stále nezačala natáčať, keďže Amazon sa chce vraj vyvliecť zo zmluvy s CBS. Uvidíme, čo je na tom pravdy.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Terepin

Tak Snyder Cut neexistoval. Na tom se začalo pracovat teprve letos. To že o tom psali x měsíců nic neznamená, že měli pravdu. Maximálně si hlavouni uvědomili, že na to můžou nalákat lidi, když byli schopni i platit billboardy atd.

Terepin

nedovedu posoudit, jelikož nesleduji dění okolo superhomohrdinských filmů v upnutých spandexových legínách, ale i kdyby, pořád je celkové skóre prokázaných a vyvrácených YT teorií někde řádově okolo konspirace 2 vs seriózní média 100.000. nakonec, těch fake news vzniká každý den tolik, že statisticky vzato se malé množství z nich úplnou náhodou a k nemalému překvapení jejich širitelů ukáže coby pravdivé.

Eodeon

Mali pravdu aj o Justice League Snyder's cut, aj keď všetky mainstreamové média celý čas tvrdili, že nič také neexistuje a ani nikdy existovať nebude.

na příspěvěk reagoval Eodeon, Blackhand47

GigaPudding

Že existuje mnoho strihov filmu a jeden z nich urobil Lucas je známa vec, ale či niekedy uzrie svetlo sveta je otázne.

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Krnac

Krnac (hodnocení, recenze)

GigaPudding

Čo? O tom sa hovorí už dáku dobu. To len teraz pribudla tá informácia že na Disney+ bude v 2023 epizóda IX s prerobeným koncom tak som si myslel že to už stojí za to to sem napísať keď sa toho toľko nazbieralo.

na příspěvěk reagoval GigaPudding, Helo

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (více)

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

Disney oznámilo nové Star Wars filmy