Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. (Cinemart)

Diskuze

Eodeon

Tak jsem to asi špatně napsal, protože takhle jsem to i myslel. A nic proti tomu, já to takhle beru a nevadí mi to. Rád si zapřemýšlím u toho či onoho seriálu a naopak se pobavím u aknčí, nářezové podívané ala ST filmy. Ale TMP u mě stejně bude tím TOP filmem vůbec ;)

Jakkob

to jsem ovšem nenapsal :) a dokonce to neplatí ani v rámci žánru sci-fi. blockbustery jsou špička ledovce. potíž je, že Star Trek nevvyhnutelně musí do téhle špičky patřit, protože jde o masovou kulturu. není to a nikdy to nebyla nezávislá kultura. vždycky to byl mainstream a obrátit se to nedá.

a nezapomínejme, že kdykoliv se startrekové filmy trochu odchýlily od snahy podat co nejnabušenější akční podívanou, daly jim to kritiky pěkně zpapat. TMP nebo Vzpouru nakonec i v rámci toho fandomu ocení spíše menšina. většina žere spíš nářazové filmy typu Khanova hněvu, Prvního kontaktu nebo Abramsových příspěvků. s tím se nedá nic dělat. to je prsotě mass appeal.

na příspěvěk reagoval Jakkob

wenca

je to reboot a stát se může cokoliv, takže když Borgové, osobně bych proti tomu nic neměl. ale jsem si jistý, že by se proti tomu zvedla ve fandomu velká vlna odporu. jedni by tvrdili, že to není ani trochu originální, druzí by si stěžovali, že to nepatří do éry TOS a spousty dalších demagogických argumentů, takže nakonec by bylo lepší, kdyby ty Borgy ve filmu nepokoušeli. navíc jsem kdysi četl vyjádření, podle kterého se Orci rozhodl dát na ohlas z Into Darkness, v němž se ozývaly právě i nesouhlasné reakce na inspiraci v dřívějším Star Treku, a slíbil tentokrát vyvořit něco zcela originálního. ale to samozřejmě nic neznamená. osobně bych ze všeho nejvíce také preferoval něco zcela nového, nejlépe z nějaké objevitelské výpravy na hranicích poznaného vesmíru. prostě vrátit do Star Treku ten pocit setkání s neznámem. a nejen neustále zachraňovat Zemi.

wenca

Jak už jednou napsal na trekkies.cz tady kolega Eodeon, filmy jsou v drtivě většině spíše blockbusterová záležitost, i tady u ST. Čest vyjímkám jako je TMP, trošku i Nejzazší hranice a Vzpoura v plném rozsahu, jinak jsou filmy veskrze akční a blockbusterové ;)

Eodeon

Tak nemusí se zrovna bavit u kulatýho stolu.

Minimálně níže napsaní borgové by se tam mohli objevit.

wenca

"ten styl" se sotva ujme na televizní obrazovce. filmové pláno je obrovská plocha přes celou stěnu sálu. existuje od toho, aby zobrazovalo. nemůžeš natočit film, ve kterém spolu bude pět postav kolem stolu debatovat nad nesmrtelností chrousta, distribuovat ho do celého světa a čekat, že se ti náklady vrátí. a s jedinou výjimkou Vzpoury tohle nedělaly ani filmy podle Nové generace. stejně jako Abramsovy filmy jsou i Nemesis, První kontakt i Generace zaměřené především na dobrodružství a akci a teprve ve druhé a třetí řadě tu a tam prosvítají nějaké tématické přesahy. musíš se naučit chápat základní rozdíl mezi filmem a televizí.

BTW myslím, že univerzum rebootovali tak radikálně, že už se v něm žádné paralely s TNG objevit nemohou. budoucnost Abramsova světa bude zákonitě vypadat úplně jinak. prostě se tam udály až příliš velké změny.

Eodeon

Myslel jsem ten styl, kdy se řešili filozofický věci a občas docela mindfucky. Neviděl jsem starou původní serii s Kirkem, vlastne v celym ST mám hodně velký mezery, který ted doháním právě sledováním Nové generace, ale ty filmy jsou fakt celkem low. Kirk se chová jak patnáctiletej fracek, a všechno je to strašně o akci. Některé myšlenky a efekty me dostanou, ale proste osobne si myslím, že na NG to nemá. Mohli by zkusit teda zrestartovat i NG v tom svym novym paralelnim světě, a propojit ho se svým. nějakým způsobem.

na příspěvěk reagoval Eodeon, Jakkob

Eodeon (hodnocení, recenze)

to já si třeba myslím, že Abramsovy filmy jsou jasně lepší, než Nová generace ve svém posledním filmu. ne, že by Nemesis byl vyloženě špatný film, umím si na něm najít něco k ocenění, ale je na něm dodnes silně znát, jak Star Trek zestárnul, unavil se a vyčerpal. idea, že by pokračovali v Nové generaci, by znamenala poslední vydechnutí celého Star Treku.

wenca

NG byla skvělá, to je fakt ;) Ale Abramsovy filmy jsou hodně slušné a těší se velké popularitě a my, fanoušci ST bychom za to měli být rádi, protože ať už se nám filmy líbí nebo ne, tak právě skrze ty Abramsovy filmy dejchá a žije celej Star Trek, což je jen a jen dobře...

wenca (hodnocení, recenze)

Radši by měli pokračovat v novy generaci.. tohle je docela brak.

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Tak držmě pěsti a ať se pánovi daří, tím podpisem si na sebe naložil pořádný břemeno a mnoho a mnoho lidí teď čeká, jak se s tím popere. Snad tedy dobře, né-li stejně dobře, jako pan Abrams...

na příspěvěk reagoval Illuminare

Vostok

Vostok (hodnocení, recenze)

jo a sice je to taky vykradačka jinyho příběhu z jinyho filmu ze star treku ale to oni udělaly i s tím khanem, jen změnili misto a příběh a čas a zpusob jak se tam vyskytl khán ae jinak mam napad:-D jak by si kirk a jeho posadka poradilas borgy?:-D jednoduchý scenář a příběh mě hned napadl aby to každej pochopil hned po prvním shlednutí :-) zkratka kirk a jeho posadka se vydavaji tam kam se dosud nikdo nevydal na tu svou 5 ti letou misi no a jak b zkoumali vesmír narazily by na červí díru ktera byla ukazana i v nove generaci a kam vlítly dva ferengove a oběvily se v delta kvadrantu takže sice se to stalo ve 24. století ale to neznamena že by když se časová linie změnila tu červí díru nemohl najít kirk v 23. stol no zkratka příběh by byl o tom že kirk by nějakym zpusobem našel červí díru co vede do delta kvadrantu a omylem by je to tam vcuclo jj je to podobny voageru ale klidek:-D na druhe straně by nenarazily na keysony nb hirogeny ale hned rovnou na ty nejvěčí hajzliky :.D borgy je známo že ta červí díra je na začatku stabilní v alfa k vadrantu ale na druhe straně se hýbě a kroutí a proto vas to muže vyplivnout kamkoliv a zrovna v tu chvíly kdy by tam vletěly by je to vyplivlo na uzemí borgu a oni by musely zjistit jak se dostat domu , jak se ubranit technologicky nadřazenmu druhu , jak přežít jak třeba ziskat čas nb trans warp cífku z borgske lodi a čachrování s kralovnou no prostě by to bylo temný a užasný :-D kirk v delta kvadrantu se střetne s borgy a nejen že se mu podaří dostat lod a posadku domu ae i velmy poškodi borgy no příběh neni hoovej pravě mě to napadlo ale tak nějak byto mohl o bejt a bylo tby to super:-D sice u žto tu jednou bylo posadka federace v delta kvadrantu ale to bylo jiny století a jina lod :-D chci videt kirka jak si poradí s borgy :-D to byb yl super film kdyby do 3jky zavedly borgy:-D ani puvodni kirk je nikdy nevidel a proto by to byla da se říct novinka:-D

Vostok

Vostok (hodnocení, recenze)

prosím ad to není odpadová , digitální a akcí přemrštěná sračka jako dvojka propsíííím neničte už dál muj oblibený fenomén star trek :( nechci digi vyhoněnou akci kdybych to chtěl tak si pustím smrtonosnou past 5 do star treku tohle nepatří takoví giga mega srance , chci příběh pořádnej a ne zamotanej tak abychto ani po 3tim shlednutí nechapal ted po 5tem shlednutí tu dvojku konečně chapu ale i tak na piču nelibí se mi je na hovno je to odpad zbytečně drahej odpad , příběh si odskočil na pivko a zapoměl se tam a akce za něj zaskakovala :-D no prostě prosííím ad ta 3jka stojí za to pač 2jka je total sračka . snažte se už kurva udělat dobrej film a ne přilakat masy aby ste vydělaly . kurvy vydělečný zasaný dobrej film jde udelat i z mnohem menším rozpočtem když se chce pořádnej příběh nějak honička a konečna vesmírna bitva je to tak těžky? musíte z toho dělat složitej maglajz? silnej leč jednoduchej příběh to je vše kurva tak dělejte vy hovada :-D natočce pořáídnej film už nb e na to vyserte a dejte se zase do serialu :-D

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Allien.9

Útok na věžák je výborný žánrový film, který se upomíná ke vzorům z 80. let a zároveň obsahuje důmyslný komentář k problému s mladistvými na britských předměstích. Wyatt by byl lepší volba, ale z Cornishe jsem rád... a scénář, na kterém se podílel (Tintinova dobrodružství), nasvědčují tomu, že s výchozím materiálem umí pracovat kreativně a je nápaditý vypravěč.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Allien.9

Já ne, oba - Wyatt a Cornish - mají za sebou jeden výborný film, přičemž Cornish má scenaristickou zkušenost s Tintinovými dobrodružstvími, a tak by mohl dohlédnout na Kurtzmana a Orciho.

na příspěvěk reagoval Allien.9

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (více)