Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

Erik7595

Celkové dojmy z The Maze Runner sú pozitívne. Knihu som nečítal, takže z tohto dôvodu je záverečné odhalenie podstaty na môj vkus príliš nedomyslené a nedostatočné. Zrejme to tým, čo už poznajú knižnú predlohu, dáva všetko väčší zmysel. Lenže mne, jedincovi zatiaľ nedotknutého knihou, záverečné vysvetlenie a odhalenie nevysvetlilo a nedalo takmer nič. Asi je to aj zámer tvorcov, ktorý si to dôležité nechávajú na druhý a tretí diel, lenže ja som chcel aspoň nejakú ochutnávku alebo indície, ktorá by mi trochu napovedali toho viac. Okej, zmieril som sa, že som nútený čakať na ďalší diel, pre lepšie pochopenie tohoto dielu a celkovej premisie - o čo tam vlastne ide?- Mimo tohoto záverečného zakopnutia ide ale o viac než solídnu záležitosť. V kategórií sci-fi, kde sú hlavnými postavami teenageri, ktoré sa v poslednej dobe rozmnožili ako huby po daždy, ide slušný nadpriemer. Nebál by som sa označiť film za lepšie zrežírovaným, než jednička The Hunger Games od Garyho Rossa. Prekvapený som bol celkovým napätím filmu, ktoré sa darí držať v podstate neustále a bol som vtiahnutý do udalostí filmu už od samotného začiatku. Dobre funguje aj atmosféra filmu, budovaná v priestoroch tajuplného a mysteriozného labyrintu, z ktorého vyplnynie pár veľmi atmosfericky slušných scén. Akčné scény síce nie sú nejaké úžasné a bombastické, ale sú natočené vcelku zručne a niekedy dokážu slušne prekvapiť (napríklad vizuálne podarenou a napínavou bola scéna úteku počas meniaceho sa bludiska). Pozitívnym prvkom vo filme je aj mladé herecké obsadenie v podstate málo známych tvárí, ktoré pôsobia sympatickým dojmom a hrajú veľmi slušne. Pre mňa úplne neznámy herec Dylan O´Brien, stvárňujúci hlavnú postavu príbehu Thomasa, ma svojím prirodzeným výkonom milo prekvapil. Ešte by som ocenil absenciu nejakým romantických klišé a celkovo romantiky, naopak sa snímok sústredí na mysterióznu stránku, tajuplný a nebezpečenstvo hroziaci labyrint, na snahu sa z neho dostať a nájsť cestu von. Takže z tohto hľadiska ma to príjemne prekvapilo. Nebyť toho záveru, ktorý mi nedal takmer žiadne vysvetlenia, len navodil na pokračovanie, bol by som úplne spokojný. Uvažoval som v hodnotení medzi silnými 3 alebo slabšími 4* ešte doteraz. Nakoniec ale tomuto sympatickému snímku tie 4* dávam, pretože sa mu podarilo zaujať ma v takej miere, že uvažujem aj o prečítaní knižnej trilógie. ()

Niki__Niki

Je pravdou, že film hodnotím už jako součást trilogie. Kdybych nevěděla, že bude mít pokračování, řekla bych si WTF, kdo je tam zavřel, proč to udělali, kdo postavil tak monstrozni labyrint? Ale takto, když vím, že se rozuzlení jistě dozvíme musím říct, že film je bomba. Skvělé herecké výkony, perfektní atmosféra a těšíte se na každou další minutu. ()

Caine

Tak já nevím - jsou současní teens tak blbí, nebo jen ti američtí, nebo je jen američtí filmaři všechny považují za blbé??? Jinak nechápu pro koho se točí něco takového... Logika celého příběhu i jeho částí byla od začátku do konce o'plně v hajzlu! ()

Lilloos

Jo, tak tohle přesně já můžu. Louka obklopená monumentálním bludištěm je natolik působivým místem, že jsem se už od prvních okamžiků naprosto ponořila do příběhu a mlsně hltala každou souvislost, která se vyskytla. Škoda, že s přibývajícími minutami napětí spíše klesalo, než aby vrcholilo v nečekaný závěr. Stejně tak otázek vyvstalo násobně víc, než bylo v odfláknutém vysvětlení objasněno. Věřím však, že příčinou obou mých výtek je fakt, že se zatím jedná jen o skvělý začátek jedné z nejoblíbenějších sci-fi serií budoucnosti. To se teprve máme na co těšit. ()

Raimok

Už před návštěvou kina jsem podle popisu věděl, že to bude film přesně pro mě. A vůbec jsem nebyl zklamanej! Jak už tady někdo psal, skutečně tam nebyla jediná minuta nudy, ba naopak! Od začátku do konce akce. Přestože hodně prvků nedává smysl, jako celek to rozhodně funguje. Herci, i když mají včetně kameramana a režiséra věkovej průměr asi 14 let, nejsou vůbec špatní, někteří dokonce sympatičtí. Myslím, že nejsem jedinej, kdo se těší (a zároveň trošku bojí) na pokračování. 91 % ()

Martinius

prisli dve babky do prahy. jednu tam zozrali mimozemstania a druha bola tiez z lucenca. dava to zmysel? nie? tak toto bude este lepsie: v postapokalyptickom svete sa ma ludstvo az tak dobre, ze namiesto toho, aby sa snazilo prezit a vybudovat nanovo civilizaciu, postavi radsej giganticky labyrint, v ktorom niekolko rokov sleduje par deciek, ktorych ulohou je... uh... zeby prezit? uh... alebo dostat sa von z labyrintu, aby... uh... ehm... vizualne je to posobive, aj myslienka je originalna, avsak ani trochu nedotiahnuta do konca. a pointa je taka nebetycna kokotina, az vas z nej bude zdravy rozum boliet este par dni... ked chcete vidiet kvalitny utek z labyrintu, pozrite si prvu kocku. je morbidna, napinava, psychologicky zvladnuta a hlavne nema potrebu (nezmyselne) vysvetlovat samu seba. ()

Flopik

Veľmi zaujímavý nápad, teda aspoň pre mňa.Začne to hneď a vôbec nič na začiatku nevieme čo je len dobre.Baví ma keď to musí hlavný hrdina všetko objaviť.Prostredie je super a ten labyrint je úžasný.Príšery veľmi nenadchli ale zase ani nepohoršili.Plus že sú využité fakt vo veľkom.Hlavný hrdina celkom sympaťák ale viacej som fandil tomu Aziatovi.Hudba je fantastická a príbeh naozaj premakaný.Koniec super akurát nechá viac otázok ako odpovedí.Bez dvojky to stratí zmysel, a aj hlavne preto by som bol fakt rád keby bola.U mňa je to za 5* riadne som sa bavil. ()

Illy

Ze začátku to na průser nevypadalo. Bohužel s přibývajícím dějem, který jsem vůbec, ale vůbec nepochopil, se dostavilo rozčarování, totálně zbytečná ženská postava tomu nasadila korunu. A nejdůležitější otázka, kde tam kurva po třech letech vzali kadeřníka, zůstala nezodpovězena! ()

kukentipla

O čem to je? Mirka Dušína vyveze výtah zapomnění doprostřed mýtiny obývané chlapci, kteří se snaží uprchnout z labyrintu, ve kterém jsou uvězněni…Co já NATO? Od úvodní scény jsem netušil, která bije a jakým směrem se bude příběh odvíjet. Několikrát jsem se přistihl, že čekám na Blindside, který film totálně podělá, až při závěrečných titulcích jsem si uvědomil, že mě nic takového nečeká. Je jasné, že film pár much má, ale v rámci daného teen-žánru se jedná o naprostou špicu. Těším se na dvojku a chystám se na knižní trilogii. ()

zdenur

První polovina ve stylu Lost má něco do sebe. Vše se zlomilo s prozrazením "identity" tajemných rmutů. Od té doby šel film do kytek. Nabral si moc inspirace a výsledkem je nepovedený mišmaš s "pokračování příště" závěrem. ()

majec4

Jeden z tych teen-postapo filmov, ktore som dopozeral bez toho aby ma nieco vyslovene drazdilo. Chybicky samozrejme boli, no predychal som to. Posledne dva roky sa s takymito filmami roztrhlo vrece a vacsinou som to nemohol ani dopozerat. Takze u mna spokojnost. Zaver by som sice spravil trosku inak, ale kedze to je len zaciatok trilogie, mozno to az tak mrziet nebude. Chalani boli celkom sympaticky, takze som im aj fandil. Odkaz pre mojho oblubenca RoninNiro (spoiler): Ja som pochopil zaver tak, ze ti vojaci su sucastou planu. Ved aj veduca doktorka svoju samovrazdu iba nafingovala. Cele to bolo pre nich iba divadlo. A naco by sa na konci filmu pytali nejake otazky ludi, ktorych videli prvy krat v zivote? Bude casu, v dvojke a v trojke. ()

hell_boy

V jednom je Labyrint unikátní kousek. Nepamatuju, že bych někdy viděl film, který v mých očích v první čtvrtině vypadá skoro na 5*, aby následně mé nadšení začalo čím dál strměji upadat až k naprosto odpadnímu závěru. Pachuť po dokoukání lehce vyprchala a kvůli první polovině 60%. ()

Blue.Shark

Zážitek to byl docela příjemný, ale tak nějak neúplný. Bavil mě ten pocit, kdy jsem nevěděl, o co tam vlastně jde, ale když jsem na "to" konečně přišel, vůbec nijak mě to nenadchlo. Těžko říct, jestli za to může zpracování nebo knižní předloha. Labyrint u mě spadá do kategorie nenáročného skoro sci-fi, které neurazí, ale vzhledem ke spoustě nelogičností ani nenadchne. Nemůžu za to, ale strašně mě štval ten poděs z Millerových na Tripu, co má obočí jako řidítka od Harleye. ()

Steel32

Ze všech těch filmů podle knižních předloh, je tahle ta povedenější. Ze začátku sem na to nevsázela, nevyznala se v tom a řikala si: jejej, další hrdinskej film pro teen. V určitém smyslu ano, je to tak hodně natočené i napsané, ale pěkně se na to koukalo, nepřišlo mi to ani tak tupý a když to srovnám s Dárcem ze stejného roku, je to mnohem menší blbost o budoucím světě. Taky Thomas Brodie-Sangster od Lásky nebeské pěkně vyrostl. Jsem zvědavá na pokračování, jenom si vůbec nedokážu představit o čem bude. ()

Kerbello

Ech... jistě vzbudilo otázku, co je na Tomášku tak sakra důležitého, že se na něj hraje tahle habaďúra, která musela stát neuvěřitelné prachy a úsilí a vůbec. Že mě závěr zklame, jsem věděl zhruba od poloviny a že by mě to motivovalo ke čtení knížek, říct nejde. Vlastně mě jen zajímá, s jakou na konci autor vyrukuje hovadinou. V podstatě se to jen veze na došplouchnuté vlně z Hunger Games, ačkoliv tady si filmaři šplhli a nechali umřít dítě a tlouštíka (!!) k tomu. Wow. Že se v Americe nedemonstrovalo. Byla tam spousta děr a blbostí, o vyhraněnosti dobra a zla nemluvě ale jako Pán much pro děti od roku 2000? Proč ne? Ta knížka se stejně nedá číst. ()

fummyk

Není to žádný podprůměr. Film je zajimavý a dokáže zapůsobit. Místy nudné fráze či momenty, jinak v klidu. Líbilo se mi především zastoupení mladší generace. Lepší průměr, těším se na Zkoušku ohněm. :-) ()

winetach

Veľké prekvapenie od "akožeteenedžerského" filmu nastalo. Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý sa ťažko predpokladá, zaujme a hlavne nenudí. Len trocha škoda hereckého osadenia, niektoré postavy tam priam prekážali a ťažko sa im niečo verilo, však Gally. ()

M1k9

V krátkém časovém sledu tolik podobných filmů (Divergence, Hunger Games), proč mě to překvapuje. V žádném případě se nejedná o žádné filmové skvosty, ale o akční jednorázovky s nulovou hloubkou. Z toho vyplývá, že hodnocení je pak spíše podle nálady či sympatie k daným hercům. Na krátkou chvíli se mi líbila atmosféra prostředí a zvuků v labyrintu, jenže mezitím se to samozřejmě několikrát pokazilo klišé scénami. Závěr nebyl v žádném případě originální, ani vtipný, ani dech beroucí. Prostě o ničem. Nechci tvrdit, že scénáře k těmto filmům jsou dementní, ale zcela jistě jim chybí nové nápady a fantazie. Stále platí, že pokud člověk na něco takového narazí poprvé je téměř nadšený, jenže v případě kdy už mu to leze všemi otvory... 3/10 ()

Blueeyes

"Co budeme dělat teď?" .... "Utíkejteeeee!" Asi už jsem na tyhle dystopické jalovosti nějaká stará či co. Veskrze špatné to není. V mnoha směrech dokonce lepší než kniha, dynamičtější, rychlejší, s lepšími rmuty a super zvukem. Ale tak jako mnozí další, ani já nějak nevidím smysl, směr, hlavu ani patu. Zkrátka takto, dalo se to, ale na další díl už koukat nebudu, stejně tak jako jsem šupem vrátila na police městské knihovny zbytek knižní série. Jednou stačilo. ()

TheSpearCZ

Sám nemůžu uvěřit, že jsem se celých deset let od vydání tohohle blockbusteru konečně přesvědčil ke sledovačce a okamžitě mě praštil takový ten čerstvý nádech 2010's teeneger filmů na styl Hunger Games, které dříve byly v módě, to mi hodně chybělo. Jinak mě to samotného překvapilo, jak moc dobré to je, ano, pořád se jedná o teeneger blbůstku, ale to je věc žánru a kdo na tohle nadává si takové filmy vůbec pouštět nemá, to pro mě není adekvátní názor. Naopak si myslím, že to tvůrci vymysleli skvěle, akce je rychlá a záživná, příběh jede velice rychle a ještě rychleji prozkoumáváme samotný labyrint, který je správně nebezpečný, máme tu dobrou linku vztahových problémů mezi přeživšími a co mě vyloženě potěšilo byl ten správně emocionální a překvapivý konec, který předpřipravil půdu dvojce nejlépe, jak mohl. Bylo to ložený. Čisté 4* ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu