Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

renegad

Poriadne natočený film o živote tankistov počas WWII aby človek pohľadal. Fury konečne splnil môj sen o tankovom filme kde sú tankisti sediaci v tanku a bojujúci v tanku. Konečne to nie je len o gerojstve piatich ľudí proti stonásobnej presile (Ja viem že aj na to sa tu dostane ale až tak mi to nevadilo.) ale aj o tom ako veľmi je vojna nezmyselná a krutá. Herecký ansámbel slušný aj keď Brad to ťahá asi zo všetkých najviac. Štramácky Shia síce vyzerá s tými fúzikmi akoby patril do predošlej svetovej vojny ale na počudovanie mi tu až tak nevadil. Lerman je ale iný prípad. Divák je schopný uveriť že sa do toho tanku dostal omylom od písacieho stola a nič viac. Svojím výzorom totálneho i*iota mi celý film liezol na nervy. Čo sa súbojov týka tak to bola lahôdka. Súboj s Tigrom tak to bola jednohubka. Konečne sme mali možnosť vidieť ako to asi v takýchto prípadoch vyzeralo. Boj v meste (nočná mora každého tankistu) bol tiež veľmi dobre natočený. Akorát ten záverečný boj znehybneného tanku proti SS-ákom bol až priveľmi prepálený. Rozhodne výborný tankový film. Plný kanón ***** . ()

Privatejoker

Akční film u kterého vůbec nemusíte přemýšlet. Něco takového doporučuji po prohýřené noci. Film v němž tank a jeho posádka symbolizuje USA a všechny její ideály jako nezlomnost ,anglikánskou církev, patriotismus atd. :D. Yeeeehaaa!!!! Prní část filmu je v podstatě poznávací pobyt po západním Německu, sem tam odstřelíte pár nácků, vyhodíte do povětří nějaký PAK 40, sem tam odprásknete tigera, jehož posádka si dá na čas s nabíjením děla. Logan Lerman si zde užije s mladou Němkou, která se na setkání s amíky určitě "těšila". Jo je to paráda čerstvej vzduch v tanku, příroda, žádnej stres. S druhou částí se prázdninová idylka hroutí. Tank najíždí na minu a stává se nepohyblivým.Ano, jeden tank, který je nepohyblivý se svým hrdým vlasteneckým seržantem Bradem Pittem, zmasakruje skoro celý prapor ss. Druhá část filmu, která se odehrává na křižovatce mi připomíná hry s plastovými vojáčky něco podobného může vymyslet jakékoliv dítě, které nepostrádá fantazii. I já jako malý kluk jsem často vymýšlel podobné scénáře. Druhá část filmu je jednoduše řečeno nesmysl. Hordy ss manů střílí na tank a on stále nevybouchne. Jak to? Že bychoom měli použít panzerfaust? Zběsile kolem něj běhají a jediné co elitním jednotkám ss jde, je chytat do svého těla kůlky z kulometu cal. 50. Panebože, ti němečtí vojáci museli být úplně blbý co? Sečteno podtrženo, pokud zrovna hledáte film u něhož nemusíte přemýšlet, máte rádi zabíjení nácků a nenáročný děj, Železná srdce je jasná volba. ()

str0001

Jako pokračování klasických stříleček jako Komando nebo Rambo bych snad ještě přimhouřil oči a dal těch 60 pro. Proti těm tu ale zase chybí ta správná jiskra. Na válečné drama si však tento snímek nemůže ani hrát. Doporučil bych tvůrcům strávit několik dnů u DVD a do zblbnutí si pouštět Olověnou vestu, Stalingrad, Železný kříž... Pak možná pochopí, kde udělali chybu. ()

Vaso

Dobře řemeslně udělané, slušně zahrahé,škoda jen toho přepáleného závěru, který mi svou absurditou celkem zkazil dojem z celého filmu. ()

Norri

Něco mi na tom filmu chybělo, ale neumůžu přijít na to co. Vím jen, že mu nemůžu nic vytkout. Často mi to připomínalo jiné filmy - Tarantinovská návštěva u dvou Němek, ustřelování částí těl ala Rambo 4, ... ()

pretorij

No tak minimalne trochu prehnane. Tradicni hloupost nemeckych vojaku a nesmrtelnost tech americkych. Na strane druhe tu byly ale momenty, ktere za to staly. Tedy rozhodne neztraceny vecer. Za 3* to da. ()

Prokop23

Brat Pitt je prostě Fitt, i v padesáti je vysekaný jak pětadvacetiletý Jura. To nemění nic na tom, že i jeho druhý pokus zahrát druhoválečného tvrdoně končí naprostou katastrofou, i když podruhé vinou Tarantinovské nadsázky, byť Tarnatino s tímto filmem nemá nic společného.Takže co nám tato, zpočátku slibně se vyvíjející, krypto-židovsko-kapitalistická óda na jůes ármy geroje, která si v ničem nezadá s podobně oslavnými sovětským drijáky doby minulé, tluče do palice? A) Válečné zločiny jsou OK, pokud máte na sobě americkou uniformu. B) Z tak dokonalého válečného stroje jakým je tank, jde vidět a slyšet úplně všechno, takže když se v noci kolem něj plížíte a náhodou si uprdnete, máte Valhallu jistou. C) Němečtí vojáci, a hlavně příslušníci SS, byli retardovaní kreténi, kteří dobrovolně a hlavně skupinově lezli před hlaveň kulometu: „Hoši zmáčkněte se trochu víc k sobě, ať jste všichni v záběru, vyletí ptáček.“ Jak už to tak bývá, z velkých očekávání bývají velké průjmy... jedna hvězdička za efekty a PzKpfw VI. A co se týče výběru českých překladů názvu filmů...to dělá, kterej dement a jaké prachy za to bere? Železná srdce...tvl... ()

Ruud1986 odpad!

Rozhodně film, který mě v poslední době nejvíce zklamal. Režisér a zároveň i scénarista tohoto filmu se zřejmě jednoho dne rozhodl, že natočí válečný film, který bude mapovat průběh posledních týdnů války z pohledu tankové věže. Absolutně však nezvládli tento příběh z pohledu taktiky vedení války, pravděpodobně již nezbylo v tučném rozpočtu na alespoň jedno sezení s nějakým odborníkem na válečnou taktiku. Film je po této stránce 100% zklamáním, němečtí vojáci elitních jednotek SS bezhlavě vbíhají do kulometné palby nepohyblivého tanku, vyjmenovat by se toho dalo mnoho. Pokud by skutečně byly německé jednotky tak neschopné, válka by jistě skončila 1.9.1939, kdy by Polsko slavilo vítězství v jednodenní válce. Dále tento film skutečně není třeba hodnotit. Pokud se člověk bude chtít vydat na tento film, rozhodně nečekejte silný příběh, ani realističnost války, je to jen jeden z mnoha béčkových filmů, které zaplavují filmový průmysl. ()

JWK

EXTREMNÍ EXKREMENT. V tomto snímku, obvykle tupí Němci povyšují tupost na kvalitativně jinou úroveň. Na zbraních jim asi sabotéři upilovali mířidla, zatímco americká munice je samonavádecí, tupost německých vojáků včetně elitních je vyšroubována do legendárních levelů, a do kapsy je svojí inteligencí strčí i náckové ze hry Wolfenstein 3D. Na jakoukoliv situaci reagují defakto sebevražednou nešikovností, kterou by zostudili i Pata s Matem. Takže jsem film prostě nedokoukal, to bylo na zvracení DĚS BĚS !!!!! Ten kdo dal víc jak 3 hvězdy má buď minimální znalosti problematiky a sloní dávku ignoranství, nebo má totální poškození zraku ! Ani v rozsáhlé sovětské válečné produkci nenajdete větší brak než tohle ! ()

freddykruege

Velmi slušný rozjezd, který následně vystřídá nuda a završí imbecilní hollywoodská scéna. Ale pěkně popořadě, začátek byl opravdu velmi slibný, krutost války byla vykreslena dokonale (obzvláště při záběru na německé oběšence mě mrazilo v zádech), jenže pak to šlo do kytek. Od scény s Němkami film ztratil tempo, působil jako slátanina, díky několika klišé naprosto upadl a už se z toho nevyhrabal. Nezachránila to ani scéna s Tigerem, a naopak to celé perfektně zabila scéna na křižovatce. Osobně absolutně nechápu, jak může mít tento film hodnocení 78 %. To opravdu tak neskutečně klesla náročnost filmového diváka? Po chvíli jsem pochopil, že si film na realismus moc hrát nechce. Že Němci s dvěma osmaosmdesátkama netrefí ani jednou tank na půl kilometru nebo že Tiger nevyřídí na kilák 4 Shermany během deseti sekund a ony ho místo toho dojedou, bych ještě snesl. Ale místo toho, aby Ayer natočil scénu s Tigrem tak, že poslední 2 Shermany objedou tank, každý na jednou boku - jeden to schytá a druhý Tigera vyřídí, tak zůstane Fury 1v1, v pohodě si Tigera objede sám a ten po něm minutu ani nevystřelí ikdyž má na něho namířeno... To si fakt nenašel 5 sekund, aby se nad scénou trochu víc zamyslel? Dále, Norman se přes noc změní z ufňukaného písaře na Ramba? Před hlavní bitvou si nechají tankisti munici venku? Pitta neskolí ani zásah do srdce, místo toho si v pohodě zaleze do tanku a pokecá si (po tomhle už jsem fakt čekal, že po výbuchu granátů ještě vyleze a všechny postřílí)? Němci měli ve čtyřicátých letech LED svítilny? Hodný SSák? Debilitu závěrečné přestřelky se raději ani neodvážím komentovat, musel bych být hodně sprostý. Závěrem u mě Fury hluboce klesnul a celkově nemůžu jinak než jej zařadit mezi jeden z nejhorších válečných filmů, co jsem kdy viděl. Prosil bych dvě hodiny svého života zpět. ()

goauld

Celkem povedený snímek o jednom tanku, který (po vzoru sovětských válečných filmů) se neohroženě dere vpřed likvidujíc jeden nepřátelský stroj za druhým. Ikdyž dostane zásah - nic se neděje a jede se dál.... (co na to, že uniká hydraulická kapalina... ta je v tancích "nepodstatná" :-)) Jízda končí až když tank vjel na minu načež došlo k destrukci pásu. A - ted přijde závěrečná "řežba", kdy jsem se celkem bavil, bo od té doby došlo ke změně žárnu filmu z dramatu na komedii :-) ....(samozřejmě nechtěnou).... V této poslední 15ti minutovce logika vzala za své, navíc se posádka tanku nacházela v jakési "časové anomálii" :-)) (chvíli byla nezvykle dlouhá, pak zase nazvykle krátká) Pomalu to vypadalo, jako kdyby rejža "přetáhl" pracovní dobu a chtěl TO rychle dotočit :-) Kdyby se toho ujal nějaký "evropan", možná by to dopadlo trochu lépe. ()

kreyson13

Ačkoliv válečný filmy můžu a na tenhle jsem se hodně těšil i kvůli obsazení, tak ani napodruhý nevím, nevím. Všechno to mrví ten kreténsky hrdinskej závěr. To si fakt amíci nemůžou ani jednou odpustit? 5 zoufalců v rozbitý plechovce tam masakrujou SS po desítkách. Němci se tam chovají jako chovanci ústavu pro choromyslné. Dvě slušně mířený trefy panzerfaustem z každý strany do nehybnýho cíle a film by byl o půlhodinu kratší. Ale uvěřitelnější. Jinak to bylo hodně dobrý, "sympaťák" Shane z Živých mrtvých a vůbec celá posádka Furie byla hodně zvláštní a hodně dobrá. Až na toho smrkáče o kterým bylo hned ze začátku jasný (SPOILER!!!) že to jako jediný přežije a na konci si vyslechne, že je hrdina. To byla teda hodně "vtipná" tečka na závěr. Ale atmosféru ten film rozhodně má, ()

obrobr

MA KONCI FILMU-Esesáci hodí do tanku dva granáty na Breda , do jeho klína , a ty vybuchnou .Co by se mělo stát :??? No tělo Brada by přeci mělo býti roztrhané na maděru , jenže v dalších ukázaných minutách je pořád celý , neporušený , sice mtrvý od kulek odstřelovače (vydržel pět střel) ale není z něho sekaná ()

Sunti

Úžasný film, kdyby se mi ve dvou třetinách udělalo špatně a odešel jsem ze sálu. Z prvních dvou třetin autoři "vymáčkli" vše co se asi na takovýto snímek dalo. Hned po tom, co zničili daný německý tank, šel film pomalu, ale přece jen dost rychle na zhoršení dojmu dolů. Chabé náznaky nějakých emoci mezi členy AMERICKÉ ARMÁDY byly velice slabé a "inspirativní" pro pohled na americkou armádu i dnes. I když to byl asi jediný účel snímku, jak jsem ke konci pochopil. O nedodělcích typu, "je den" a další scénu "noc" ani nemluvě. Snímek je prostě průměr, což mě mrzí, dalo se z něho "vytřískat" víc. ()

mobiler9004

Surovost války bez okras a zamyšlení nad lidskostí, kterou válka i v tom nejlepším z nás potlačí. Ale vždy je naděje v její návrat. Aspoň na moment. O tom je tento brilantně zpracovaný film. ()

D.Gilmour

Film je na velmi slušné úrovni. Pokud si odmyslím, že koně byly na konci 2. světové války všichni v guláši a rozhodně ne na frontě tak jde o povedený film, který se nás snaží provézt jednou krátkou etapu života tankistů. Bohužel jsou zde drobné klišé, ale nejsou tak rušivé a divák se může ponořit do akce. Film je dle mého spíše akční než válečný a to mu trochu ubírá na síle, ale jinak 4 hvězdy. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce