Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

smolin

Do chvíle než jim křupl tank a začala kosící akce ala Komando - jeden proti miliónu to celkem šlo. "Laserove střely" (hodní zelené, zlí červené) vyvolávaly úsměv od ucha k uchu. ()

davistercz

Po dlouhé době se tu ukázal konečně pořádný válečný film se vším všudy. Samozřejmě, že tu bylo hodně filmů se stejným žánrém, ale nejednalo se o nic božské či z čeho bych měl kulet oči. Fury si mě totálně získalo. Druhá světová válka, tentokrát z jiného pohledu. Naprosto geniální a úžasné, velmiá dobře odvedená práce. Shlédl jsme mnoho válečných filmů, ale tenhle film mě dokázal opravdu vyvést z míry, až jsem u některých místech málem ztuhnul. Scéna s Normanem a Emou byla pro mě ta nejlepší chvilka v celém filmu, takové "uklidnění" od toho všeho a potom co se odehrálo pak, radši o tom nechci mluvit. Naprostý unikát, budu to muset hodně rozdýchávat. ()

pafka

Roadmovie s tankem bylo naprosto skvele, sceny, realy, atmosfera, vojenske akce. Brad Pitt byl skvely, fakt. A jeho spolutancici taky. Ovsem zaverecna scena je naprosto nepochopitelna. Rozhodnuti zustat me hlava nebere a dalsi sceny se mi zdaly jakoby nejdulezitejsi z filmu. Ale pro me film uz vlastne davno skoncil, poslednich 25 minut bylo jaksi navic. Od filmu jsem nebyl schopen odejit. Skoda, ze to nebylo uplne dokonale, ale je to k tomu velmi blizko. Sceny s odrazenyma strelama od tanku jsou naprosto uchvatne! ()

Kilos35

Fury mě nijak neurazilo, ani nepřekvapilo. Měl jsem chuť si zajít po nějaké době do kina na nějakou popcornovku a také jsem ji dostal. Moc mi však nesedlo, jak se poukazovalo na to, že i vojáci mají srdce (mírumilovná scéna v civilním domě 2 žen, nebo závěrečná scéna pod tankem). Jako kdyby režisérské otěže držel stařík, který neví, na jakou cestu má odbočit a tak to střihne rovně do trnitých keřů. Jde to projet, ale není to nic příjemného. ()

dudo24

Čo sa týka kulís, bojov, brutality a celkovej atmosféry, tak pecka. Boli ale scény kde sa zbytočne veľa rozprávalo a akosi som ich nedokázal vstrebať do celkového diania. Tanková tlupa sa mi páčila. Nie je to síce topka z tejto tematiky ale celkovo som spokojný. ()

PMakufka

Film vypadá od začátku velmi naturalisticky. Divák si užije rachotu tankových pásů, vytí přetížených motorů, cinkání odražených kulek a spoustu dalšího co nezbytně k válečnému akčnímu filmu patří. Efekty jsou nadprůměrné, zvláště svítící munice stojí zato. Trochu jsem se občas zasmál naivnímu zpracování samotných bojů. Například při útoku na zakopané němce s protitankovými děly jedou americké tanky přes odkryté pole rychlostí důchodce o holi, přičemž osádka je do půl těla vylezlá z věže a pálí na nepřítele z kulometů, přičemž samotný M4 Sherman má na výšku skoro 3 metry, takže Brad Pitt by měl životnost cca 10s a bylo by po filmu. Ale co…. Je to přece jen film…. Pittovi role drsného, ale spravedlivého seržanta pěkně sedne a vůbec celá partička z tanku je celkem povedená. LaBeoufa bych skoro nepoznal a Jon Bernthal, který mě už zaujal v zombíkách, rozhodně v roli hnusáka nezklamal. A ten souboj proti Tigerovi je pěkně udělany, takže hvězda plus. ()

heavy66

Is that dirty fucking movie, you asshole, huh? Dost dobrý, jen škoda "amerického" závěru, kdy ani dva granáty Wardaddyho téměř nepoškodí, a soucitný SS je zřejmě proto, aby se film mohl promítat v Německu! A taky škoda toho patetického názvu, myslím, že Fury je mnohem výstižnější! ()

Honzulik

Železná srdce (Fury) - tak tady musím jednoznačně říct, že pro mne jako milovníka válečných filmů byl tento film bomba! Natočit takový válečný film dlouho nikdo nedokázal a nějaký ten příští má nasazenou laťku hodně vysoko! Režisér a scénarista v jedné osobě David Ayer je ve filmu silně realistický, dává si záležet na detailech, ať už jde o techniku, zvuky, střely, bojující vojáci, práva vítězů na dobytých německých územích atd. Navíc do rolí obsadil skvělé herce v čele s charismatickým Bradem Pittem. Některé bitvy jsou perfektně a přehledně natočené s veškerou tvrdostí a diváka musí pohltit. Osobně tento film řadím mezi nejlepší filmy minulého roku a mezi top 10 válečných filmů v celé historii kinematografie. Závěr filmu je sice takový typicky americký, kdy se supermani z jednoho poškozeného tanku trochu nsmyslně pustí do po zuby ozbrojené jednotky SS v počtu asi 300 vojáků, ale pro celkovou profesionální kvalitu filmu se odpustí i tohle... Pro mne zasloužených 5*. ()

BlondShark

Čekala jsem trapně přehnaný film o amerických hrdinech, kteří přijdou spasit Evropu a samozřejmě všichni přežijí (možná s výjimkou jedné hlavní postavy, kterou jste stejně neměli rádi). Ale film mě dost překvapil. Líbila se mi ukázka, že vojáci nebyli jenom hrdinové v tanku, ale že to byla prasata, která dokázala dělat spousty odporností. Herecké obsazení výborné, absence děje vůbec nevadila, snad jenom stačilo sledovat osudy jednotlivých postav ()

Stepa777

Konec tomu filmu asi uškodil, bylo to fakt přepálené.. ale mě osobně to ani tak nevadilo. Mě spíš neoslovila celá předchozí část filmu, která by v žánru drama asi zvítězila, ale ne v tom akčním. Akce a napětí bylo dosti málo. ()

Sakulnikov

První půlka dobrá, ale druhá spíš z Call of Duty než z válečného filmu. Přišlo mi, že Němci zde bojovali s nulovou taktikou a logikou, což je blbost, vzhledem k tomu, jak první půlka z nich dělala téměř nepřemožitelné protivníky. Pro atmosféru války z tanku byl lepší Lebanon. ()

johnsnow

Paráda. Síce pár vecí kus nereálnych ale to už je dnešný Hollywood. PS: Ten tiger by z tej skrýše nevyšiel ani za fras. ()

maniacxl

Fakt dobrej válečnej film.Brad Pitt je opět uvěřitelnej,ví co hraje a to je to nejduležitější.Možná tam bylo pár technických válečných přešlapů,ale já je nepoznal,protože vím o válce asi tolik,jako Stropnický o naší armádě.Vím ale to,že jsem se celou dobu skvěle bavil.Akční scény jsou natočeny a sestříhany výborně.Snad jen finální "akce"by snesla trochu více světla,když je finální a má vlastně divákovi něco sdělit a popř.zanechat v něm dojem.Syrově blátivý Železná srdce sice ode mě nedostanou plnej zásobník,ale 75% nábojů určitě. ()

srolyma

Konec války, Německo, americký tank, pětičlenná posádka s klasickou filmovou sestavou – správňácký velitel, nováček otloukánek, hajzlík s dobrým srdcem, etnická menšina a asketický citovač bible. Tak si tak brouzdají po zdevastovaných zbytcích třetí říše, až jim v závěru rupne pás, stanou se rázem imobilní a jako na potvoru se na ně zrovna v tu chvíli vyřítí několikasethlavá elitní jednotka SS. No ano, závěr je notně přehnaný, ale je to to nejlepší, co je v celém filmu k vidění. Bohužel. Kdyby natočili Sokolovo pěkně v HD kvalitě a s Břéťou Pytem jako kapitánem Jarošem, to by bylo jiný kafe. ()

Spilif

O Fury jsem nějak tak vůbec nevěděl, že má být. Čtyři hvězdy ale nedám protože by ta čtvrtá hvězda byla jen za to že je to po dlouhé době koukatelný film z žánru válečných. Teda alespoň za mě. Jinak je to průměrný film kde člověk chvílema přemýšlí jak je válka na ho*no... Ale nebýt takových filmů člověk by si to snad ani neuvědomoval. ()

dannyfe

Filmaři ukázali syrovou 2. světovou válku. Takle to podle mne od 38 do 45 běželo, žádný pozlátko. Chceš přežít, tak buď tvrdej zmrd. ()

PaTeXx

Libové obsazení, scénář slušný, konečná fáze filmu suprová. Tanky jsou realistické a po tomto filmu si každý dokáže pořádně uvědomit, jak to v tanku ve skutečnosti muselo být. Až na část nevydařených vizuálních efektů se filmu nedá dát jinak než 5/5. Jeden z nejlepších válečných, jaké jsem za svou tenkou zásobu viděl. ()

Kennedy_R

Na americké podání hodně dobrý druhoválečný snímek. Neváhám říct, že po Vojínu Ryanovi nejlepší. Ukázka syrové války s drsnými, krvavými, ale reálnými scénami. Až na konečnou scénu ve stylu fantastických Avengers nelze nic vytknout. Ani Percy Jackson mně nevadil oproti jeho minulým infantilním rolím. Jinak celkem tvrdě podané ztvárnění konce války a těžkých bojů v Německu, s ukázkou převahy německých kvalitnějších tanků, kterým se mohly rovnat jen některé ruské typy. Hvězda navíc za absenci proamericky národních hrdinských keců, kterými americké filmy v poslední době přetékají. Byl jsem po dlouhé době s americkým válečným filmem opravdu spokojen. ()

StrikerJC

Na toto jsem se opravdu těšil. Válečné filmy mám hodně rád a moje očekávání byly tedy hodně vysoko. film parádně nastartoval, rozjížděl se, pokračoval večeří v dobytém německém městě a vrcholil bitvou tanků proti tigerovi. Bohužel od tohohle místa se měl film ubírat aspoň trošku více realistickou stopáží. Nějak nechápu záměr režiséra udělat z Brangeliny nesmrtelného superhrdiny, kterého nic netrefí (ano na to jsme zvyklí ale když stojí uprostřed pole na tanku?!) 2 miliony německých vojáků, kteří nabíhají na smrt tanku, i když vlastně měli spoustu pancršreků.. Bez poslední hrdinské scény bych film hodnotil víc tak, na 4* bohužel jsem zde po závěru měl chuť dát i 2. Holt to museli nějak sprově zakončit, ale tenhle film si to rozhodně nezasloužil. ()

Light_

Já jsem obvykle na takový TY scény (až tenhle film uvidíte, tak vám bude jasný, který myslím) ve filmech hodně přísnej a často se směju tam, kde mám být dojat a podobně, ale tady je mi to úplně u prdele a uděluji 5 objektivně nezasloužených panzerschrecků. Fury by se dalo rozdělit na takové tři části, před obědem, oběd (jedna z nejlepších filmových scén ever) a po obědě, přičemž po tom obědě mi už začal z nosu vyskakovat popcorn, mé americké komiksy v knihovně začali zpívat jejich hymnu a všichni který nesnáším začali hulákat v němčině. I ale přes to, že ke konci tomu prostě trošku dochází dech (a je tam i jedna PŘESNĚ TA scéna, aneb ty můj SS kemo), tak je to naprosto fantastická podívaná, která navíc k tomu všemu vypadá neuvěřitelně realisticky. Takže opravdu srdečně doporučuji. Jinak Jake Gyllenhaal ze Zmizení byl právě sesazen z mého pomyslného trůnu nejlepšího filmového účesu, Pitt je zde neuvěřitelné dobře vypadající nazikiller, proti tomuhle prostě nemá šanci. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce