Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

FromHell

Pokiaľ vypnete mozog,zabudnete na akúkoľvek logiku a všetky fyzikálne zákony(to som spravil ja),tak si potom pravdepodobne túto šialenosť celkom užijete.Pokiaľ nie,radšej sa tomuto ,,prehajpovanému,, snímku vyhnite oblúkom.Síce dávam štyri hviezdy,no je mi jasné,že tento film nemusí každému sadnúť,pretože to tvorcovia s touto sériou podľa mňa už riadne preháňajú.Pri sledovaní som mával miestami pocit,že pozerám Transformerov alebo čo...Dosť pochybujem,že týmto séria skončila,no mám ozajstné obavy,akým spôsobom bude Vin Benzín zachraňovať svet nabudúce.Možno ho aj s jeho teamom pošlú na obežnú dráhu zeme,zastaviť nejaký asteroid,ktorý ma zničiť svet :-D ()

Wysch

Já tu jednu dám navíc, protože mi to v podstatě přišlo jako decentní rozloučení s Walkerem. Závěrečnej monolog nezávěrečnej monolog, pasuje nepasuje, Paul si to asi i zasloužil. ()

javak810i

Pro mě byl FF7 hodně očekávaným filmem, a to nejen kvůli P. Walkerovi ale pochopitelně i kvůli zaručené dávce adrenalinu a benzinových výparů. V tomhle ohledu snímek nezklamal, přesto jsem ale čekal víc. K tomu abych to vysvětlit, se budu potřebovat vrátit k pátému dílu, který byl v mnoha směrech přelomový - nabídl víc "over the top" akce, víc drahých aut a sexy holek, víc vynalézavých stunts a představil Dwayna Johnsona jako drsného poldu. Zkrátka celkově to bylo takové Fast & Furious na steroidech a hodně lidem (včetně mě) se velmi zalíbilo. Šestka pokračovala víceméně ve stejných kolejích, jen přidala ještě více fyziku-popírajících akčních kousků a k tomu sladké řeči o rodině. No a u sedmého dílu se tvůrci nejspíše spoléhali na to, že bude platit "do třetice všeho dobrého", jenže jim to moc nevyšlo. Dějová zápletka je tu jen "aby se neřeklo" a více méně slouží jen jako podklad či záminka ke všem těm bláznivým scénkám, aby dávaly aspoň nějaký smysl. Teď asi budu znít divně, že kritizuji přepálenost akce u sedmičky a šestce jsem napálil 5 hvězdiček, ale ačkoliv to říkám nerad, čeho je moc, toho je příliš. Tím nechci říct, že bych si ty neskutečné, over the top kousky z rukou nesmrtelných hrdinů neužíval, ale přijde mi, že velká část filmu byla postavena kolem nich, a to už mi vadí. Jakoby se tvůrci nechali unést sami sebou a začali závodit o to, kdo natočí něco šílenějšího. Zpočátku zábavné, ale při 140 minutové stopáži už tolik ne. Na druhou stranu ale mám i slova chvály a to hlavně pro kameru, která je nápaditá a dostatečně přehledně zachycuje všechno dění. Důležité je, že mě film bavil a dojalo mě i poslední rozloučení s Paulem, které se dle mého názoru opravdu povedlo. 4*. ()

MartinezZ

Kombinace Expendables, Smrtonosné pasti a Rychle a zběsile 5. Spousta krutopřísných hlášek od Rocka, skvěle natočená a na hlavu postavená akce s hromadou kutálejících se kamerových záběrů, pěkná kamera a záběry, zajímavé lokace. Kdyby i celý zbytek filmu jel ve stejných kolejích, nezdráhal bych se pětkovat jak utrženej ze řetězu. Bohužel "Rodina je všechno" - nic proti tomu, ale ta hromada patetických blábolů, frky ála "Čekám s ním druhé dítě, ale on to neví a říct mu to nechci, protože bych ho tím omezovala a on tak rád střílí a jezdí jak magor...". Tyhle vzlyky, pohřby a tuposti (tupost = nezábavná hloupost) jako souboj, kdy nikdo neuhne, to shazovaly o příčku níž, podobně jako neustálé hloupé kdákání toho černocha (jednou, dvakrát, ale pak už to bylo fakt trapné). Konec s rozlučkou taky beru, ačkoliv mi byl průměrný Walker poměrně... nezajímal mě, ale taky to nemuselo zase být tak pateticky dlouhé. --- Jsem tedy rád, že se film více vracel k hodně dobrému 5. dílu. Zapomenu, že dříve to bylo o pro mě nezajímavých tuněných autech a že kdy vznikl tupý 6. díl a s dobrými třemi hvězdičkami zavzpomínám na Stathamovy, Rockovy a Dieaslovy hlášky :) "Taťka musí do práce." ()

Baronne

Už je to asi pár dílů, kdy se z F&F stalo Mission Impossible že ? Nu což, jen bych přidal do žánru Sci-Fi, pak mi je to nějak ukradený..Je to oddychovka, nenudil jsem se, a musim smeknout před Wanem, kterej točil od začátku jen sračky, a teď přešel na úplně jinej styl, a popral se s tim dobře. Statham a Diesel jsou dva nesympatický, hnusný, oplzlý sopláci, takže jsem rád, že si rozbili držky navzájem, ale odebírám hvězdičku, protože Toretto tady prostě už měl chcípnout .. Moc rád jsem po dlouhý době viděl Kurta, Djimon si od Sedmýho Syna snad taky trochu spravil chuť, ale ta největší třešnička je prostě Dwayne "The Rock" Johnson. Neuvěřitelně všestranný hovado, jestli někdo chce oponovat, tak tady máte důkaz. Bohužel dialogy tady už jsou úplně zbytečný, a jak už jsem řek, Diesel tady prostě měl padnout .. ()

Ellmariachi

Tak nějak se všeobecně ví, že kroky týhle série určuje pouze jeden muž. Je jím Vin Diesel. Ten si zde tak trochu plní sny a točí momentálně snad jedinou vysoko rozpočtovou čistě akční sérii. Jinak už se FaF nazvat nedá. 5tým dílem se totiž vše zlomilo a je nám servírovaný jeden akčnější díl než ten předchozí. Sedmička se s tím nemaže už vůbec a je nám před obličej předložen akční napalm. Srdce akčního fandy se směje a ostatní jen nechápavě kroutí hlavou. Už první scéna ve špitále vám vykouzlí takový ten Rambovsko/McClanovský úsměv na rtech.A ještě párkrát se vám tam vkrade. Ale i já sám musím uznat, že někdy čeho je moc, toho je příliš. Ale to vem čert. Jako asi každý dále musím mimořádně pochválit loučení se s PW. Žádný slaďoulinkatý ucumlaný ulepený loučení. Ale pointou a emocemi nasáklá a inteligentně napsaná rozlučka. Bravo Vine. 85 procent. ()

Praxis

Mě potěšilo, že po šíleně nudné a překombinované šestce se "závěrečná last one ride" vrátila do svých starých dobrých normálně překombinovaných kolejí. Akci si vohulte na stodeset procent, přidejte pár modrých očí digitálně nastřeleného fejsu Paula (btw. schválně jsem sledoval jeho obličej a krom několika scén s prkenně toporným obličejem odvedli kouzelníci z WETA Digital fakt dobrou práci), usmrkaný závěr (jo, dostal mě, bastard jeden), a jedno auto lítající mezi baráky u arabášů. Jo, tohle by šlo, vrchol jsem si sice prožil v pětce, ale tohle je pro mě důstojné zakončení s jednou modrovokou legendou. Hawk 80% ()

KIT.HL

Ty filmy jsou čím dál víc nereálné a víc hloupé ! Tohle je důkaz...Naprostá ztráta času, pokud Vám není tedy 13. )) NUDÁÁÁ. ()

JJ.Gibson

Blažená nekorektnost, kde slovo "Macho" dostává úplně nový význam! Ze série FF se pro mě stala moje oblíbená jednoroční guilty pleasure, na kterou se těším. FF7 jde ve všem na absolutní hranici nemožného a i když čekáte, že bude šílená, tak vězte, že čekáte málo, protože co se tady děje, to snad ani čekat nelze! Takže vypněte mozky a zařaďte tu nejvyšší rychlost a sledujte, co se bude dít! Jason Statham, moc zlej kluk, Vin Diesel moc oteklej kluk, Dwayne Johnson moc nevyužitej kluk, ale jeho Rock Bottom mě potěšil! Scénáristi popustili uzdu fantasie a naservírovali nám neskutečnou, nefyzikální jízdů, plnou peprných dialogů, přesvědčování o tom, že auta umí létat a že Kurt Russell nikdy nezradí :) Mě osobně tato šílenost bavila a taky mě naučila, že jakýkoliv situace se dá vyřešit, když máte správné auto!!! ()

filmsim

Skvělý akční výplach. James Wan nemění zajetý styl a pokračuje v našlapanosti předešlých Linových zářezů. Změna režiséra tak není ani moc znatelná. Jediné pozorovatelné rozdíly jsou v rozdílném snímání. Minimalistické záběry na oči či vypjaté situace a temnější filtry. Hlavní změnou k horšímu je ovšem velice chaotické snímaní akčních scén. To ani tak nevadí u automobilových honiček, ale u bitek tělo na tělo už je to problém. Občas se v tom vážně nedá orientovat a kamera bývá i dost rozmazaná. Kameraman se to sice snažil vykompenzovat nápaditými záběry, ale i přes to je to vyloženě kvalitativní sešup. Další nepěknou změnou je vyřazení Dwayna Johnsona ze základu týmu. Toho je ve filmu opravdu málo a i když jeho celková čtvrt hodinka stojí za to, tak to skutečně není dost a ve filmu schází. Ani Jason Statham nedostal tolik prostoru kolik by zasluhoval. Ano, je to ten nejlepší záporák z celé série, má nejlepší úvodní scénu ze všech výplachových filmů, co jsem kdy viděl a když je na plátně, tak je o zábavu postaráno, ale i přes to všechno bych ho na plátně chtěl víc. Za to vedlejší role Kurta Russella byla dobře vytěžená a moc se těším na jeho účast v dalším díle. Co se týče dunícího soundtracku, krásných holek v promočených plavkách, debilních sebeshazujících proslovů Vina Diesela a nařachaných hlášek v každé druhé větě, tak to tu stále zústává a je toho snad ještě víc, než kdy dřív. Velmi mile mě také překvapilo srdceryvné rozloučení se zemřelým Paulem Walkerem. To je opravdu taktní a krásně dojemné. Jeho scény ve kterých má digitálně upravený obličej jsou také zdařilé a pokud bych nevěděl o jeho osudu a dopadu na tento film ,tak bych tyto scény ani nezaregistroval. Nakonec se tedy jedná o pořádnou přes dvě hodiny dlouhou čistou akční zábavu po jejímž konci budete chtít ještě víc. Negativa mi nedokázala shodit úsměv ze rtů po celou stopáž a tak těch 7.5/10 je naprosto jasných. ()

O.Peta

Tolik nadpřirozena nedají dohromady ani všichni hrdinové z Avengers co Domova parta, která přežije cokoliv. Tajně doufám, že se celá série ještě někdy aspoň trochu vrátí k základní premise, se kterou vznikl první díl, ale už se asi nedočkám. To by musely přijít úplně nové postavy, protože tahle parta je už příběhově strhnuta někde do žánru sci-fi komedie a vzhledem k tržbám se značka bude ždímat ještě hodně dlouho. Když se ale oprostím od toho, že pouliční závody jsou pasé, tak zábavnost celé šarády při vypnutém mozku nelze upřít. Rozlučka s Paulem moc pěkná, je viděl, že je točená srdcem. [Kino 2015] 75% ()

GodComplex

Jsem anti-fanousek tehle serie, ale Jamese Wana poctive sleduju celou karieru, takze me zajimalo jak si poradi se svym prvnim blockbusterem. Prvni pulka neni vubec spatna, sice od zacatku jasne over-the-top, ale akce v lese parada, nektere zabery viz. poust pekne, vedlejsi role cool viz. pan Skala, ale bohuzel se to cele zacne nekde v pulce postupne propadat do standardniho hollywoodskeho akcniho bordelu a posledni tretina uz je regulerni otrava. 4/10 ()

zipper111

Naprosto debilní kravina. Sračka a tupá akční řež, jež je snad ještě přestřelenější než taktéž debilní pětka. Logika se z filmu vytratila a naprosto tragické dialogy, patetické záběry a pokusy o vtip mě jen a jen utrvzovali v tom, že tudle věc nechci už nikdy ani náznakem vidět. Chtěl jsem dát odpad, fakt že jo, ale konec mě docela vzal a tak tu jednu hvězdu vyšvihnu. Radši bych si nechal udělat klystýr než vidět něco podobného znovu. 140 minut? Fuck me... 1* ()

R.A.D.A.R.

Další díl o bandě supermanů v super cool autech. Film o tom, jak se naše partička snaží 2,5 hodiny chytit Stathama, který zároveň honí je a potká je kdykoli kdekoli! Stupidita děje dostává nový level. Akce je šílená, slušně natočená, ale je jí moc a na konci už vám ze všeho rupne hlava. Opravdu nevím, kam lze sérii dále stupňovat. Už teď se o postavy absolutně nebojíte a víte, že přežijí vše. Závěrečná rozlučka s Walkerem je důstojná a celkem i dojemná. Stopáž je přepálená, měly se vyhodit všechny shakespearovské rozhovory o rodině od Diesela, které jsou už také parodií sebe sama. Poučení: Pokud jste Rock, tak vám plachtění ze 4 patrové budovy přinese sádru na ruku :-) ()

Žralok

Jestli se jedná o druhý nejlepší díl série ? Já řikám: Rozhodně ano. Jason Statham jako záporák je naprosto boží. Hned ve svej první scéně si krade prostor pouze pro sebe a to se nezmění až do závěrečných titulků. Série vždy trpěla neduhem nemastných, neslaných záporáků. V šestce to konečně bylo lepší ale Jason je záporák jak se sluší a patří. Něco takového v Rychle a zběsile nemá obdoby. Akce je prakticky od začátku do konce. Vždy skvěle natočená a jak se patří. Ačkoliv to vypadalo že trailery vyzradily možná až moc a film bude přepálený víc než je únosný. Opak je pravdou. Bál jsem též jak se smrt P. Walkera promítne do filmu a jak počítačová animace jeho obličeje bude ve výsledku vypadat. Výsledek na jedničku s hvězdičkou. Brian O´Connor má prostor srovnatelný s Vinem Dieselem. Na plátně je téměř po celou stopáž. I ve scénách které se určitě točili po jeho smrti je vzhled naprosto bez chybičky. Samotné rozloučení s Paulem je naprosto úžasné a dojemné. Byl sem na tuto scénu velice zvědavej. Hodně jsem o ní slyšel a vše byla pouze samá chvála. Ale něco ta úžasnýho jsem rozhodně neočekával. Smekám. Co od filmu čekat ? Fanoušci budou spokojení. Odpůrci budou dál prskat. Nemam co bych filmu vytknul. Snad jen bych snesl víc prostoru pro Jasona Stathama. Ten chlap se mi ve filmech zamlouvá čim dál víc. Snad se ještě vrátí oba bratři Shawové aby hrdinům řádně zatopili. ()

Makky

Wan by nemal mrhať talent na obdobné rutinovky. Sedmička príliš neprekvapí, azda len to prepojenie s Tokio Drift bolo neočakávané. Statham fajn, digiWalkera všedný divák ani nepostrehne. S autami sa opäť lieta, Walker behá vo vzduchu ako Legolas v Hobitovi, proste nič nové. Zamrzí nízky priestor Rocka, najlepšej postavy posledných dielov. I keď je to ficovina jak mraky, rýchlici stále bavia o život. Po peknej záverečnej rozlúčke dúfam, že sa už ďalšej časti nedočkáme. Hodnotenie 3/4* rovnako ako predchádzajúce dve časti. Maj sa, Paul! ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)