Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

Detektiv-2

Tak tohle se moc nepovedlo... Přijde mi, že Mimoni byli jednoduše vytvořeni jako ždímačka peněz a proto si s tím nedal nikdo moc práce. Naštěstí mám pro animované filmy slabost, takže to na ty 3* dalo, ale s odřenýma ušima. Děj mi přišel opravdu stupidní, takže místo rodinný bych napsal vhodněji dětský. Bylo pěkné dozvědět se, kde se vlastně Mimoni vzali apod., ale to je tak jediná dobrá myšlenka tohoto filmu, jinak to byla podle mě bída. Celý děj asi nejsou tyto žluté potrvůrky schopny utáhnout sami. ()

StormyWhispe

Oproti Despicable Me to bolo o dosť slabšie, ale našli sa kvalitné hlášky a vtipné situácie a všetky tri netere sa idú po žltých fazuľkách pozabíjať, takže účel splnený. A rozosmialo to frajera. U mňa teda majú Mimoni ďalšie plus k dobru. ()

ejay

Opravdu hlavně pro děti, až teda na pár vcelku násilných scén, těm ale úplnej prcek stejně nebude rozumět. Pro mě nuda, až na závěrečné kytarové sólo, to pobavilo dost :) ()

srolyma

Bohužel je tu stejný problém jako u Tučňáků z Madagaskaru. Jako vedlejší postavičky fungují naprosto dokonale, ale na vlastní celovečerní film to prostě není. Zápletka je slabá a jednoduchá a tak to všechno musí dohánět vtipem. To jim ale naštěstí jde skvěle, takže je to zábavné a nuda nehrozí. Ale kvalit Padoucha to nedosahuje. Přesto výborné. ()

lobo87

Zábavná animovaná blbinka s kultovými postavičkami. Je úchvatné, ako si mimoni vybudovali svoj marketingový status v priebehu pár rokov od svojho vzniku. Ich samostatný film bol len otázkou času. Wow efekt filmu však s pribúdajúcimi minútami upadal. Kým na začiatku som bol nadšený a dal by som plnú pálku ku koncu už by to bolo pocitovo len za 3*. A to film trval len 90 minút. Ale mimoni sú roztomilý, niektoré vtipy geniálne a smial som sa viac, ako pri väčšine komédií. Teším sa, keď mi odrastie môj polročný potomok a pozrieme sa na to spolu... 70% ()

PamelaJJK

Ne přímo zklamání, ale lehké rozčarování. Určitě to nedosahuje kvalit a kreditu obou dílů Já, padouch. To ani náhodou. Na Padoucha se rád kouknu znovu kdykoliv, ale ty žluté tic tacy klidně nechám v krabičce. Ale když to člověk vezme samostatně, tak to docela jde. Nejlepší jsou scény s elektrickou kytarou. Možná by tomu prospělo mírné prostříhání a zbavení hluchých míst. Pak by to mohlo dosáhnout na mety nejvyšší. Takhle ne. ()

Hezonja7

Žlutý malý potvory, dnes můžeme vidět že zfilmovat se může pokud se chce téměr cokoliv, vizuálně to vypadá dobře ovšem příběh je těchto filmu velmi primitivní a nudný, ano bylo to nejspíš určené pro nižší věkovou skupinu ale z komentáře T2 můžeme vyčíst že jsou Mimoni(film) pouze vyústěním jednoho z největších komerčních triků vůbec!! Měli zůstat raději v padouchovi, takhle se z toho vyklubala 90 minutová ztráta času/potenciálu atd. ()

TinoArts

V Despicable Me boli geniálni, lebo boli len v zlomku stopáže. Všetkého veľa škodi, vyšiel z toho iba priemerný film o žltých tabletkách, ktoré boli po chvíli aj otravné a otrepané. 45% ()

ciki_69

Mimoni sú fajn, ale zdá sa, že asi ako len sprestrenie a okorenenie v Despicable Me. Na celovečerný animák ešte majú čo doháňať. Veľa momentov kde som sa pozastavil a povedal si "aha, teraz som sa mal asi zasmiať." Nejak to proste celé nefungovalo a ani samotný príbeh nebol nejak prepracovaný. Slabší podpriemer. ()

blondboss

Celovečerný animák venovaný Mimoňom pútal veľkú pozornosť a obrovské očakávania, ktoré sa žial nenaplnili. Treba to chápať tak, že Mimoni sú stále milí, zábavní a strašne dobre sa na nich pozerá, ale jednoducho nedokážu baviť dlhodobo a po čase vám to škriekanie jednoducho začne liezť na nervy a ani scenáristicky sa nedá hovoriť o nejakom zázraku. Preto je z očakávaneho animáku nakoniec len priemerná záležitosť, ktorá síce poteší, ale veľmi rýchlo na ňu zabudnete. 60 % ()

miistr

Vážně jsem nějakou dobu přemýšlel i o 4* ale prostě nevím něco mi říká, že to na to vcelku nemá. Rozkouskovat na menší epizody jak kdyby to měl být večerníček a bylo by to suprové. Takhle tam jsou momenty, kdy jsem se fakt bavil, ale pak jsou tam chvíle takové o ničem, prázdné, bezduché. Prostě série gagů nedokáže vytvořit normální film vcelku. Škoda. ()

ZHODNOTITEL

Chvíli jsem se bál, že tam za celou dobu nebude ani jedno mluvené slovo ale jenom to žvatlání, které mě asi do půlky filmu nudilo. Trochu náročné na dokoukání. Znovu to vidět nepotřebuji. ()

Kinofil

|| PG || Universal/Iluminations || Rozpočet: $74 mil. || USA: $336 045 770 - ČR: 109 864 017 Kč - Celkem: $1 159 398 397 || Když nevíš, tak tancuj! 50%. ()

BlondJames

Až pochopíte jakou si s tím museli dát práci, pak vám dojde, jaká je to frajeřina.Skvělou animaci i produkci si po třech letech cením na 5 hvězd.A BASTA!PS: ke komentáři od Cival mohu jen podotknout, že režisér nemůže za to, že Vás kdysi někdo z Vaší rodiny znásilnil, protože komentáře ohledně incestu atd. je zcela, ale úplně zcela absolutně nejvíce MIMO!!!! ;) ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)