Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

Diskuze

Uživatel Rimland smazal svůj příspěvek.

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Methew

Tak důvod je myslím jasný; protože 99 procenta populace by při názvu Cracker nevěděla, která bije, zatímco u Hackera se chytí nepoměrně větší část. Ostatně, jak kritizuješ "český" název "To vážne len Česi mohli pomenovať Hacker"... U vás to poběží pod shodným distribučním názvem; stejně jako ve Francii, Polsku, Brazílii atd.

na příspěvěk reagoval Rimland, Methew

Methew (hodnocení, recenze)

bloodcountes

To nie, keďže bol vo väzení a páchal to protiprávne za účelom zneužívania a vlastný prospech, takže to nie je hacker, ale cracker. A pokiaľ dobre viem, tak dosť dlho je to už rozdelené, čo som anšiel tieto informácie platia od roku 2007, možno aj skôr, vtedy boli publikované.

Hacker:

Hackeři jsou specialisté v oboru programování či počítačů s detailními znalostmi fungování systému. Dokážou výborně systém používat, ale především si ho i upravit podle svých potřeb. V massmédiích a sdělovacích prostředcích se však tento termín začal mylně používat pro počítačové zločince a narušitele počítačových sítí, kteří se správně označují termínem cracker. Dnes jsou oba pojmy často nesprávně zaměňovány a jako pojem blízký původnímu významu se používá také termín geek.

Cracker:

Cracker nebo také Black hat je člověk s výbornými znalostmi programování, počítačů a softwaru. Na rozdíl od hackera využívá cracker získané informace o slabém zabezpečení nebo bezpečnostních mezerách ke kriminálním účelům nebo pro osobní prospěch. Crackeři jsou médii často nesprávně označováni termínem hacker.

Jako cracker může být také označen někdo, kdo se snaží prolomit ochrany většinou placeného softwaru za účelem získat možnost používat jej bez nutnosti ho koupit. (Např. zjištění způsobu ověřování sériových čísel pro odblokování zkušební verze nebo odstranění kontroly u her, zda je v CD mechanice originální médium.)

Teda Blackhat je cracker, anglický názov je Blackhat, ale Česi to preložili Hacker, takže je ot zle preložené, ako môže niekto preložiť názov do jeho antonyma a nie synonyma? Už aj podľa tohto to je zlé, nakoľko sa jedná o antonymum a nie synonymum čo sa týka orginálneho názvu a preloženého. Takže vlastne je to celkovo nesprávne preložené z významu slov.

na příspěvěk reagoval L_O_U_S, DaViD´82, klo11bouk

bloodcountes

bloodcountes (hodnocení, recenze)

Methew: v pocitacovych pocatcich ten zlous byl oznacovan jako hacker. Dost dlouho na to, aby se to vzilo. Pak se tak oznacovaly oba typy a teprve nedavno se to rozdelilo. Ostatne z traileru jsem vypochopila, ze hlavni hrdina je kladas, ne? Tedy i podle tebe hacker.

na příspěvěk reagoval Methew

Methew (hodnocení, recenze)

To vážne len Česi mohli pomenovať Hacker :D ... hacker je človek, ktorý sa nabúrava do systémov za účelom nájdenia chýb a ich nasledovného odstránenia, teda vylepšuje systémy. To CRACKER je človek, ktorý sa nabúrava do systémov za účelom ich zneužitia, teda protiprávne. Takže tento český názov je úplne od veci...

na příspěvěk reagoval Yesqward, ywo666, Martin741, klo11bouk

pop.z.pop

pop.z.pop (hodnocení, recenze)

nebyl tady podobný námět už milionkrát? bad bad guy ohrožuje svět, tak se jde do vězení pro nice bad guy, který ví co a jak a ten následně zachrání svět :/ asi dojde i na nějaký podraz od vlády, ale nice bad guy to prokoukne.

na příspěvěk reagoval Rimland

MAJkLSON

MAJkLSON (hodnocení, recenze)

Hell YEAH! Taky muj nejvetsi oblibenec je zpatky a v zanru, ktery mu vzdy sedl! Uz se nemuzu dockat!

Ichabod

Ichabod (hodnocení, recenze)

Můj největší oblíbenec zpátky v akci. Hurá !!! Vypadá to dobře, sice mam radši klasické krimi, ale vypadá to, že technologie nebude překážkou před pořádně syrovým feelingem, který Mann umí perfektně (podobně jako třeba Fincher).

Uživatel franzkfk smazal svůj příspěvek.

Rover

Rover (hodnocení, recenze)

Jo ta šestiletá pauza mě už docela ničí... nikdy to tak dlouho nebylo :(

kiros179

kiros179 (hodnocení, recenze)

No konečně něco od Manna, už mi ty všechny sci-fi komiksáky začínají lézt krkem :)

na příspěvěk reagoval Pfff

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády