Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

Diskuze

viktorka181

viktorka181 (hodnocení, recenze)

Díkas za zlepšení nálady v dnešním pitomým dni!:)) ... A ne, abyste si mysleli, že jsem smažka! Šťastný Nový rok a co nejmíň crackerů v počítači (páč kdo má ty drobky od sušenek z tý klávesnice pak vytahovat, že jo)?

na příspěvěk reagoval GrungeChild

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

GrungeChild

Wikině se nedá věřit, tu mají pod palcem hackeři čili je jasné, že validní záznam o crackerech tam nenalezneš; hackeři je hackli a crackeři si je neumí cracknout zpět. Ouplná válka ,-)

na příspěvěk reagoval GrungeChild

GrungeChild

GrungeChild (hodnocení, recenze)

Úsměvně debilní debata, to mi nedá, abych se nepřidal! :)

Dle naprosto spolehlivých zdrojů (wiki FTW!) se dají používat oba dva termíny (a taky se běžně používají), přičemž jeden z nich okamžitě evokuje někoho, kdo "ničí životy" pomocí klávesnice a myši, a druhý evokuje sušenku. Když už měli ti oškliví "češi" nutnou potřebu vyměnit název "Blackhat" za nějaké ryze české slovo, tak možná vybrali tu lepší variantu, nemyslíte?

Jo, ještě ten zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Hacker_(term)#Hacker_definition_controversy

Očekávám vášnivé reakce, tenhle závažný problém se musí vyřešit, tady a teď!!

na příspěvěk reagoval viktorka181, DaViD´82

bararich8

bararich8 (hodnocení, recenze)

No jsem zvědav, jak třeba zničí ten jaderný reaktor. Asi dost těžko bude jeho řídící systém zapojený do internetu (stejně tak všechny další kritické infrastruktury/systémy) :)

Uživatel hypnos11 smazal svůj příspěvek.

Yesqward

Yesqward (hodnocení, recenze)

Prestávam sledovať diskusiu, náreky tohoto nerda sa už nedajú počúvať. Ako keby to nebolo jedno, kreker ako heker..

klo11bouk

Nuž hej, médiá, tie sú viac problémom než prínosom. Snažia sa manipulovať, vytvárať a šíriť klamlivé dojmy, namiesto toho aby slúžili ľuďom, ľudia viac slúžia im a to nie je dobré. Lebo tým idú ľudia proti iným ľuďom, ako je to aj v latinčine homo homini lupus - človek človeku vlkom. Tak isto je to aj v SR, podsúvajú ľuďom názory a tých, ktorí nie sú sčítaní a uvedomelí aj oblbnú.
Môže byť, že nakoniec to tak nejak aj bude, že bývalý cracker sa stane hackerom aby chytal iných crackarov. Ale v podstate je to podľa mňa i tak dosť nelogické, prekladať názov filmu do antonyma, teda opačného významu slova akým je originálny názov.

na příspěvěk reagoval klo11bouk, hypnos11, hypnos11, L_O_U_S

Rimland

promiň ale moje většina ( ti co by šli na film s touto tematikou) ví že hack je " nahodit háček" a crack je zlomit , zničit . s toho plyne že většina komentátorů distribuce jsou crackeři..

Methew

v roce 2001-2002 jsem se dočetl že phreaker je označení fbi pro naboravače telefonů. ti co prolamovali ochrany, aby se koukli byli označeni za hackery ( bez obvinění či trestu). někteří (říká se jim bílý klobouk) pomáhali vylepšit ochranu či dopadat ty co byli označeni za crackery tudíš ti co kradli nebo měnili zdrojový kód software - černý klobouk - blackhat - nevím angliš neumim ale asi chápu proč autor vybral tento název. každopádně lenost a hloupost komentářů off.distribuce vyvolává dojem že jsme moc hloupí aby jsme to pochopili.

na příspěvěk reagoval Methew

Uživatel klo11bouk smazal svůj příspěvek.

Methew

máš úplnou pravdu. to asi ví každej kdo umí číst a umí nainstalovat wokna. holinky nebo hodinky - vobojí se natahuje. a heknul reaktor..hm. asi šéf čezu. a špička v oboru po x letech bez pc..hm. mimochodem první "vir" se připisuje dvoum středněvýchodním pasáčkům ovcí.

viktorka181

viktorka181 (hodnocení, recenze)

Je to jen takový pocit, nebo slovo "ironie" je pro některé jedince stejnou neznámou, jako pro mě "cracker"??... Ovšem jak je na to certifikát.. :-)))

Godhaj

Patrím k tým 16%, mám IQ certifikát o tom... ale to je nepodstatné.... :D To bol len príklad, to je snád jasné.
Nuž na Slovensku je to tiež nič moc, ja to tu už volám Slovakistan. :D A priemerné IQ je tu zhruba rovnaké ako u Vás.

Godhaj

Godhaj (hodnocení, recenze)

Methew

Zajímavé. Ale z toho tvého elaborátu teda vyplývá jedno, a to, že patříš minimálně k těm 16% s nadprůměrným IQ. Ale já myslím, že ty jsi spíš v těch 2-3% geniálních lidí.

Jo a ten film Kráva, jak jsi o něm psal, kdo to natočil? Podle názvu by to mohl být dobrý film :D

A že v ČR máme nízké průměrné IQ, to je přeci jasnačka. Někde jsem četl výzkum, který říkal, že čím víc na západ, tím klesá IQ, takže vy Slováci máte oproti Čechům výhodu, ale zas takoví Japonci... :D

DaViD´82

Áno, určite ty si robil prieskum, že vieš ako by reagovalo 99% populácie na Zemi. Tak v prvom rade, by určitá časť populácia nevedela čo splietaš ani keby si im povedal slovo hacker. To je zväčša to podriemerné IQ. Cca 16% - čo sú ľudia s nadpriemerným IQ by vedeli o čo ide, tak isto ako aj ľudia s geniálny IQ, čo sú cca 2-3%. A zvyšok zostávajú len ľudia s priemerným IQ a to sú tí ľahostajní, ktorí sa nezaoberajú detailami. Ako vy napríklad...   Filmy sa majú robiť v prvom rade ps profesionálnym a odborným prístupom, keď už robím o niečom film, tak si dám záležať na každom detaile a nebudme ho robiť hlúpo - ľahkomyseľne. Ale ľahkomyseľnosť je u ľudí s priemerný ma podpriemerným IQ celkom bežná vec, Takže sa ani nečudujem, že tu obhajujete antonymum originálneho názvu - Blackhat, teda hacker, nakoľko je to antonymum, je úplne nezmyselné nazývať tak film. Uvediem jednoduchý príklad pre Vás, keď sa volá film v angličtine Goat, tak ho snáď nepreložím do češtiny, že Krava lebo tak isto by sa jednalo o antonymum. Avšak ako som hovoril, nečudujem sa, nakoľko priemerné IQ v ČR je dosť žalostné a dekriminalizácia marihuany naň určite nevplýva zrovna pozitívne...

na příspěvěk reagoval Godhaj, klo11bouk, halelujah

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

jop když už tak Hacker než cracker, přestože odborně je to špatně, koho to bude zajímat ? když film bude buď dobrej nebo špatnej, bude se hodnotit film né název

L_O_U_S

L_O_U_S (hodnocení, recenze)

Název Hacker je jednoznačně lepší z distribučních důvodů, za druhé o rozdílu mezi hackerem a crackerem většina lidí ani neslyšela (sám se o tom teprve dozvídám). Nechme tohle nerdům. Mě daleko víc trápí, že lidi říkají izolepa běžné lepicí pásce.

na příspěvěk reagoval klo11bouk

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády