Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

Jigy

Neuvěřitelně nadupaná bomba........ zábava od počátku do konce kterou do Vás hustí pomalými rovnoměrnými doušky. Absurdní scény se přepínají s těma akčníma a vtipnýma a přitom se mixují dohromady a vytváří "Vaughnovský" koktejl. Skvělá kamera, střih, režie, hudba především S.L. Jackson dal padouchovi ty správné koule. Zatím první ultimátní věc roku a bojím se že už nic lepšího nepřijde. ()

Valsadora

"Manners will make you a man". A přesně takový musí být každý Kingsman. Slušně vychovaný gentleman s vytříbeným chováním a se svými tajnými zbraněmi v podobě nablískaných lakýrek, slušivých Bremon(tek) či stylovému deštníku, který by neměl chybět každému "chlapovi" v obleku. Sledovat proměnu Tarona, se zákonem pohrávajícísí-ho mladíka, který nemá před sebou nikterak růžovou budoucnost, ale vydá se po stopách svého špiónského otce, byla velmi příjemná :-) Plno napětí, skvělých scén (scéna ohňostroje vybuchujících hlav doplněna tak úžasnou hudbou neměla chybu), komediální prvky splněny na jedničku. Samuel L. Jackson nezklamal. Tak sympatického záporáka si přejete a ten jeho outfit... Krásný britský přízvuk herců, na který jsem si v minulosti musela hodně zvykat, mi v tomto filmu připadal tak skvěle zvučný a přesně padnoucí. Víc takových-to filmů v dalších letech a budu nadmíru spokojena :) 9/10* ()

mikinhoo

Pro mě veliké překvapení. Nemůžu si vzpomenout, kdy naposledy jsem se tak v kině bavil. Důkazem může být i pán v řadě přede mnou, který se velice hlučně smál a bouchal se u toho do kolen jak nějaký šílenec. Když to shrnu, tak akce úžasná, myšlenka dobrá a humor skvělý. Proto si myslím, že to hodnocení, které tu je, naprosto vystihuje nevšední zážitek, který může film nabídnout. ()

easaque

typický blockbuster, který je plný akce, klaďasů a záporňáků, rychlého střihu a výrazných efektů. Vyšel z toho podivný mix mezi bondovkami, marvelovkými komiksy, mužů v černém či kick-assem. Stylem i zaměřením bude bavit hlavně mladé publikum, protože i humor mi přišel poněkud pubertální. Podle zdejšího hodnocení je oblíbený, ale ode mě dostane jen trošku lepší 2 hvězdy, protože zase tak nebavil, nic nového nepřináší a po pár dnech vyšumí z hlavy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Hees

Tak pokiaľ film dokáže zaujať a zabaviť je to super začiatok a tomuto filmu Kingsman: The Secret Service sa to podarilo na výbornú. Príbeh je v podstate jednoduchší a to zloduch vs "ochrancovia vesmíru", ale sú v príbehu aj nejaké prekvapenia diváka a tak kostra síce jednoduchá je, ale niektoré prvky sú zložitejšie a to je samozrejme plusom podobného filmu, kde sa hrajú hrdinovia na Jamesa Bonda. Kde už inde sa môže natočiť podobný film ako vo Veľkej Británii a niekedy mi podobný humor ako je v tomto filme vadil, ale tu to je perfektne všetko vyvážené a dokonca veľmi vtipné. Hudbu pri tomto filme asi nikto nespomenie, ale mne tu výborne pasovala či už k deju, alebo k jednotlivým situáciám. Niektoré veci sú vo filme trochu nadnesené (bitka v kostole), ale to je štýl rozprávania filmu a tam nejde o reálnosť, ale skôr o to aby sa diváci zabavili a tak treba prijať tento spôsob rozprávania príbehu. Nezabúdajte na vystrihnutú (dve scény) scénu s princeznou a keď sa Vám zachce nájdite si niekde o čo v tej scéne šlo a prečo ju vlastne vystrihli (asi mali na to dôvod). ()

Juto

Film je vyrobený štýlovo a odvážne, s uhladenými vizuálnymi efektmi, veľmi nápaditou kamerou a strihom akčných scén, čo dodáva filmu takmer opernú majestátnosť (ako v bojová scéna v kostole) a odvážny produkčný dizajn. Príbeh filmu je neúctivý, miestami šteklivý, neúprosne vulgárny a veľmi vtipný, s množstvom vtipných až veselých momentov. 8,5/10 ()

BarryLyndon

Popravdě jsem zklamán. Nejslabší Vaughn, což teda pořád dělá nějakých 8/10, ale pořád jsem čekal daleko víc. Ale co taky čekat od režiséra, který u mne má dva desítkové a jeden devítkový film. Co se týká zábavnosti to druzí Strážci Galaxie, v tom se jim akorát vyrovná finále [spoiler]zhruba od konce výcviku[/spoiler]. Škoda trochu roztahaného a komornějšího úvodu, neříkám, že to bylo nekvalitní, ale tady jsem prostě čekal jízdu na plný koule už od začátku. Každopádně to má děsivě přepálenou akci, ale fakt hodně, nic to nemění na fakt, že byla super *:+* Má to parádní casting. Samuel L. Jakson naprosto exceloval v každém záběru a kino propukalo smích po každé jeho replice. [spoiler]Vzhledem k Vyvolenému casting roku[/spoiler]Hodně mne překvapil Colin Firth i Taron Egerton. O výkonu Michaela Cainea nemá smysl mluvit a překvapivě svěží byl Mark Strong, který se docela vymanil ze škatulky podobných rolí, které za 10 let nasekal. Tohle tvůrcům opravdu vyšlo na jedničku, stejně jako origin Kingsman, design, efekty, všechno tohle bylo super. Výborný byl záporák, hlavní záporácká zápletka, tohle mi prostě přišlo lepší jak u moderních craigových bondovek. Možná moje chyba, že jsem 3/4 filmu čekal jiný film. Jít na to s očekáváním přepálené bondovky, tak si chrochtám blahem. Ne vážně, tohle bylo, jak kdyby to obleku nenastoupil Craig, zůstal Brosnan a kompletní otěže převzal Guy Ritchie, který by se snažil vyseknout poctu původním Bondovkám v moderním hávu. Vážně nechápu to dogma, jak jsou původní bondovky vlastně drsný a craigovky se jim přibližují víc než brosnanovky, Kingsman tohle tvrzení přejel buldozerem. Tohle mi připomnělo víkendy, kdy jsme se s tátou odpoledne chechtali Mooreovi nebo Connerymu. Humor mi prostě v moderních bondovkách chybí a tohle by mohla být dost fajn náhrada nebo alternativa. Jen se bojím, že to většina diváctvá stráví ještě hůř než já a komerčně to propadne, už jenom protojak je to většinu času komorní a hrozně britský. Věřím, že Vaughn s Millarem budou mít v rukávu spoustu nápadů na sequel, protože tohle universum vybudovali od nuly hrozně sympaticky. *:+* Jenom škoda, [spoiler]Že už by to bylo bez Firtha, Cainea a Jacksona [/spoiler] PS: Jestli titulky dělal Fuka, tak jedny z nejhorších od něj. V tomhle ho strčí kdokoliv průměrnější z titulky.com do kapsy. ()

ProNotor

Trochu zajímavější a trochu zábavnější bondovka, film mě překvapil svou vyvážeností akce, krimi, komedie a samozřejmě dobrodružství především. Film utekl jak voda a až na prvních 5 minutek jsem se bavil velice, Samík hrál padoucha, který byl pro mě velice legrační, až to bylo mírně absurdní, ale každopádně mě to bavilo. Hlavní hrdina floutek asi jako já, ale měl štěstí, že si ho někdo všiml a obrátil mu život naruby. Ano skočil bych si padákem, zastřílel z automatu a dostal štěně. Sice bych už u první zkoušky skáp, ale stálo by to za to. ()

kombajn

Rozverné, přes čáru, ale nepředvidatelné a zábavné. Přepálené je zde naprosto všechno, ale žánr si to vyžaduje a tvůrci to dokonale spojili. Tenhle film stále nelze nazvat prvním zaškobrtnutím Matthewa Vaughna. Musíme si počkat na jindy a přát si, aby se to nikdy nestalo... :) ()

Havaj8

Fajnový akční dobrodrůžo, který svojí vizuální akčností musí bavit, o tom se nedá pochybovat. A že je tam toho sakra dost. Ale že by to byla až taková sranda, jak spousta lidí tvrdí, to mi nepřišlo. Nejspíš britskej humor? Je pravda že až ke konci filmu to dokázalo několikrát vyvolat úsměvy na tváři ať už právě zmiňovaným projevem (ohňostroj na místo krve) nebo pár puberťáckejma hláškama. Jinak je to taková odlehčená teenagerská špionážní Bondovka, u který to pokračování neurazí. Je to něco mezi 3-4 hvězdama, protože jenom ta šíleně přehnaná akce to držela nad vodou, příběh mě nijak za srdce nechytil. ()

Marqta

Kingsman, aneb film, který jsem vždycky chtěla vidět i když jsem o tom nevěděla, aneb Cody Banks pořádně vyrostl. Je to absurdní, je to umělohmotné a předvídatelné , ale funguje to perfektně. Skvělé akční scény, ani chvilku jsem se nenudila, skvělá kamera a efekty. Všechno je správně stylové a navíc je film plný sarkastických vtípků...A ano tvůrci nezapomněli a přidali i konec o který si to celé říkalo už od začátku, které jsem tušila a doufala v něj a taky jsem ho dostala... A v neposlední řadě herci byli taky fajn. Na 5 hvězdiček to objektivně podle mě není (i když bych je byla možná schopná v rozjařeném ajfru i dát), ale pod čtyři prostě jít nemůžu. ()

kaposlav

Úvodných 20-30 minút som pozeral jedným okom, alebo skôr len počúval. Dej ma neskôr zaujal a bolo tam pár nezabudnuteľných hlášok, či vtipov. Asi si to pozriem ešte raz, alebo aspoň začiatok, ktorý som podcenil.....Apropo je zarážajúce, že v niektorých krajinách ako som čítal v zaujímavostiach je zakázaná scénka v kostole, ktorá sa mi páčila. Zase niekomu metalo v gebuli kôli náboženstvu. To je ta vaša demokracia a sloboda. Pochybujem, že by to zakázali respektíve vystrihli, keby sa to odohrávalo v mešite s moslimami. Ešte nepochopiteľnejšie je pre mňa, že v niektorých krajinách vystrihli najlepšiu scénku a hlášku vo filme, ktorá sa týkala švédskej princeznej a análu. Tolerancia žiadna! Niekto chce diktovať čo sa môže a čo nie, čo je morálne a čo nie a tvrdí že je kresťan demokrat. Ja viem kto je kresťan demokrat. To je ten, čo mi chce určovať aj kedy sa mám ísť vykadiť na hajzel. ()

Rajesh_K.

Skvělý film. Moc jsem se pobavil jak na výkonu Firtha, tak Samuela L. Jacksona (jeho angličtina, kde si šlape na jazyk je prostě neodolatelná). Akční bojové scény..např. v kostele.. byly naprosto famózní a dlouho jsem nic takového neviděl! Matthew Vaughn mě zatím nezklamal, jen tak dále...100% => 5★ ()

rakovnik

Film plný klišé, kde nevíte, kdy končí parodie a začíná akce, či romantika. Dobře jsem se často bavil a princezna mě vyloženě rozesmála. ()

Martin741

Matthew Vaughn natocil asi najlepsiu kopiu bondovky aku som len videl. Takto mal vyzerat Bond, tempo, dialogy, akcia, lokacie, proste jedna neskutocna nadhera. Vaughn sa odviazal najma scena v kostole bol totalny masaker. Má to pár logickych kixov, ale tie rad odpustim . 100 % ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě