Blade Runner 2049

• USA Blade Runner 2049 (více)

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. (Falcon)

Diskuze

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Vnucovat svůj názor ostatním a ještě u toho citovat nějaké filozofy, to je vybavení, které potřebuje každý internetový diskutér :D

na příspěvěk reagoval mm13

merit1 (hodnocení, recenze)

bigsaw: potřebuje k chápáni nevídané hloubky Blade Runner 2049, celých 2049 repríz, aby se dopátral, že ta 'hloubka' je ve skutečnosti prázdnota.☝️☝️☝️☝️✌️ ( mantegna )

(hodnocení, recenze)

Dělat velkohubé vyjádření po prvním vidění filmu.Hovoří za vše.

merit1 (hodnocení, recenze)

Existencializmus původního Blade Runner v nejpůsobivějsích obrazech, zvuku a hudbě v historii kinematografie je vystřidáno ploskou, sentimentální báchorkou , - kde mám děťátko?👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿🖕🏻 ( mantegna )

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Je domýšľavé očakávať od filmu, že sa bude riadiť našimi očakávaniami. Tí, ktorí tak presne vedia alebo jasne cítia, o čom malo byť pokračovanie Blade Runnera, tak tí nech si to napíšu sami. Blade Runner 2049 je vo svojej voľbe, aký bude, dokonalý.

Helo

A teraz za seba :). Scenár pôvodného BR sa možno javil ako jednoduchší, ale mal v sebe veľa otázok charakteru zmyslu života, určenej dĺžky života a celý film bol oveľa poetickejší. BR 2049 vo mne zanechal tak možno otázky logiky. Kto, kde a ako ?

Helo

Helo: srovnávat jeden z nejlepších filmů v historii s nepovedenou blbostí jako je Blade Runner 2049 je důvod k ukončení diskuze na ČSFD . V umění už budeš jednou provždy mimo, smiř se s tím. 😉😊 ( mantegna )

merit1 (hodnocení, recenze)

bigsaw: anebo jen píše pravdu. Filozofie v Blade Runner 2049? Jaká se tam objevila? Vždyť je to próza jako prase.🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖 ( mantegna )

TheDarKnig

Nepoznám verbala. A áno, tlmočím, lebo si myslím, že bany by sa nemali dávať ľuďom, ktorí majú čo povedať. Prejav je jedna vec a obsah druhá. Ak je obsah obohacujúci a dokáže podnietiť k premýšľaniu, prejav sa v pohode dá zvládnuť. Tak isto aj expresívne vyjadrovanie :).

Helo (hodnocení, recenze)

merit1

Chápu to správně, že BR1 měl oproti tomuhle geniální scénář? Pokud tvrdíš že ano, tak končím diskuzi.

Krom toho ve 2049 těch otázek zůstalo dost.

na příspěvěk reagoval merit1, merit1

liskam

Jasně no, něco to o téhle databázi a jejím vedení vypovídá, ale ještě mnohem horší je stav téměř všech diskuzí, vedle kterého se verbal jeví jako mnohem menší zlo. I když pro masy viditelnější.. jenže ty masy ho právě milují a díky nim je tak vysoko. Takže máš vlastně pravdu :)

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

liskam

liskam (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Verbal už je nedotknutelnej vole :)) a nezapomínej že i špatná reklama je reklama. Brzy budou verbalovy za každý koment platit. To se vsaď! :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

(hodnocení, recenze)

merit1

BR nemá hloubku zato jeho komentář má jestli sem to pochopil dobře?Tady si někdo moc fandí...

merit1

Ty si jako píšeš s mantegnou a tlumočíš to chce říct v diskuzi?

Zajímalo by mě, za co dostal ban. Za expresivní vyjadřování to asi nebude, to by tu už dávno nebyl ani verbal a mnozí další.

na příspěvěk reagoval liskam, merit1

merit1 (hodnocení, recenze)

Ja len tlmočím :). Mantegna má ban, ale jeho názory, napriek expresívnemu prejavu, majú hĺbku a vie vystihnúť podstatu. Môj názor na Blade Runnera 2049 sa od jeho zasa až tak veľmi nelíši. Je asi taký, že  vizuál bol úchvatný, aj keď občas samoúčelný, no scenár je fakt slabý. Téma odboja, ktorý potrebuje vodcu, pričomide samozrejme o niekoho vyvoleného, je neskutočne obohraný a bez filozofie. Pri odchode z kina mi hlavou nevírili žiadne otázky, len obrazy. A to je pri BR 2049 fakt málo, aj keď bol krásny :).

A ešte odkaz :):

bigsaw: tak znovu, evidentně ti stolice zbyla v hlavě.✌️🤔💩💩💩🙈 ( mantegna )

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Helo

merit1 (hodnocení, recenze)

Naprostá absence myšlenek a filozofie v Blade Runner 2049 je šokující . V úvodní scéně z proteinové farmy se dozvídáme, že došlo k zázraku / replikantka porodila dítě/ a tím je to odbyté. Dál se to neřeší. Je to zakončené větou: " Byl jsem svědkem zázraku". Co je zázrak ? ,, Zázrak je přerušením běhu přírody." Hegel. Z toho vyplývá, že Deckard není replikant. Kdyby totiž replikant s replikantkou splodili dítě, nebyl by to už tak mimořádný zázrak, jako totální fantasmagorie.🙈🙈 Dál se ve zbytku filmu už jen řeší, co se s tím dítětem stalo. Tečka. Víc už nic. To by samé bylo jen na velmi slabý film, né na film , který milovníka filozofie, jak já, totálně nasírá!!!! Nasírá a proč? Protože je točený jako filozofická meditativní sci fi , kde není nad čím meditovat a filozofovat. A to ani co se za nehet vleze. Je to jako kdybych chtěl znát cestu do mekáče v Olomouci, na Horňáku se zeptal na cestu a kolemjdoucí mi ji řekl, a já se sto šedesát minut odebíral v meditativních záběrech do Šantovky , kde je pobočka restaurace Mac Donald.🙈👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿Kurva, vždyť jdu jen do blbýho mekáče, proč to natahovat na sto šedesát minut a tvářit se, jako bych řešil pojem svobody,  nebo religiózní stádium a skok víry u Kierkegaarda!!!👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿🙈🙈🙈🙈😰😉😢 I v Transformers je více filozofie, než v Blade Runner 2049!!! Původního Blade Runnera mám stále v top 3 , ale tohle pokračování je ostuda určená bezduchým blbečkům. ( Mantegna )

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ouwen

Max mručí i ve hře, https://www.youtube.com/watch?v=--13V4kwHp4 Max jako takový, neni na dlouhé povídání, vylévaní citečků a nějaké psychologické rozbory, on je jako tank. Což je naprosto geniální k jeho minulosti a k tomu, jaké chování má. Svým způsobem působí jako vykopávka, ale všechno zachraňuje jeho charisma a prodat se. Co mu chybí tady, to vynahrazuje jinde.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

tak kdyby je Hardy neobtěžoval, když se slečny omývali vodou, tak by to taky "snad" holky zvládly, ale on měl prostě potřebu narušit, takový krásný úkaz........hajzl jeden

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce