Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Diskuze

higuain

Mě by jen zajímal názor tenhle Joosticáků na film kdyby měl úspěch...to by hned film byl Snydera dle některých adolescentů..asi se už nikdy nedozvíme kolik dalších hlášek a co vše měl Aquaman původně v snyderově verzi dělat..ale stejně, představit tři nové postavy Ligy, oživit důvěryhodně Supermana do toho představit padoucha a jeho motivaci, závěrečný boj ve dvou hodinách je šílený...

na příspěvěk reagoval higuain

Proste..Jana

Tak on je tam "zbytečný" asi stejně jako všichni ostatní bych řekl. :D Ten film má několik hlavních postav a byl zkrácen tak o hodinu původně plánovaný stopáže, takže velký prostor pro jednotlivý postavy tam logicky není. Ale pokud ti vyloženě nesedl styl BvS, tak Josstice League by ti zas naopak sednout mohla. Ten film má stylem určitě blíž k Aquamanovi než k BvS.

na příspěvěk reagoval Ratemus, PKD

Proste..Jana

Tak jde o to že Ligu netočil Wan..ale dej to a pak dej vědět jak se ti to líbilo...já Ligu komiksovku mám fakt rád ale ta filmová já kardinální zklamání

Ratemus

Nooo... tak to's mi to pokazil :-D

Asi se vyfláknu na to, abych do dokoukala :-D

Na Aquamanovi jsem byla v kině a Jason Momoa mě doslova uchvátil, proč to nepřiznat. Trochu mě pak následně ochladila informace, že ta tetování jsou jeho vlastní, ale co už, že jo.

Když jsem ho uviděla v Lize spravedlnosti, tak jsem doslova nadskočila a byla jsem ochotná odpustit Benu Affleckovi, že tam zase zaclání, ale když jsi takovým způsobem definoval účast Momoi, tak mě nějak přešla chuť ten film vidět.

na příspěvěk reagoval Ratemus, higuain

Proste..Jana

Nenech se zmást, Aquaman ne v Lize totálně k hovnu a zbytečný, vlastně je tam jen na pronesení hlášky my man, OH yeah a Alright jinak hraje asi desáte housle

na příspěvěk reagoval Proste..Jana

Proste..Jana (hodnocení, recenze)

Nikdo přeci nevyvrací ten fakt, že Jeremy Irons je jednoznačně PAN HEREC. Mně osobně se do té role zkrátka nehodí. Alfréd je pro mě laskavý starý pán, který sice ve všem svému pánovi pomáhá, ale není z jeho role ochránce města nijak šťastný. Kdežto Jeremy Irons působí spíš jako jeho "Robin" a jen sem tam utrousí poznámku o tom, že by si měl už najít nějakou přítelkyni.

Včera jsem si rozkoukala Ligu spravedlnosti. Zatím teda nic moc, ale protože Jason Momoa, tak jsem tomu filmu ochotná dát šanci.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

On ten z Gothamu je akčnější a má vojenskou minulost což také vychází z předlohy..oni jsou oba skvělí herci a Irons je nepochybně ikona, ale prostě na tu roli mně vůbec nesedí

PKD

Souhlas, Irons byl super. Byl jiný, než předchozí představitelé, ale to ještě není samo o sobě špatně. A toho z Gothamu nemám rád už od první série.

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

higuain

Irons mě v BvS naprosto překvapil a hodně brzy jsem si ho zamiloval. Sice jsem si na ty brýle a tak musel chvíli zvykati,ale je skvělý. Taky je to pan herec,takže tady není co rozebírati.:) Alfréda v Gothamu taky znám,ale naopak od kolegy Ratemuse,bych právě jemu přiřkl ten jeho výrok o Alfrédovi z BvS.

na příspěvěk reagoval higuain

Ratemus

Alfréd z Gothamu ti fakt přijde lepší než Irons? Mě teda v Gothamu docela irituje, zatímco Irons byl v BvS super. On a Fishburne měli nejlepší hlášky.

na příspěvěk reagoval Ratemus, PKD

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Ištván87

Ja myslím, že v tomto případě nelze srovnávat co je lepší.. Filmy maji společné jen,, postavu Batmana a akční žánr,,... Žánrově jsou ty filmy úplně jinde.. Zrovna jsem se bavil s jednou slečnou, která přidávala komentář na to - kterej film vyhraje Českého Lva 2019.. Tvrdila, že pro ní to je jednoznačně komedie Ženy v Běhu, protože jí to pry pobavilo ze všech filmů co jsou nominované nejvíce.. Jenže o pobavení vůbec nejde.. Nelze se bavit třeba u nominovanyho filmu Jan Palach.. Ženy v Běhu jako komedie super, Jan Palach jako poválečné zivotopisne drama taky super.. Ale určitě nelze tyto 2 filmy srovnávat..

Ištván87

Uznávám, že Mr.Freeze je poněkud zvláštní postava, ta puberťačka, co se k nim přidala a i ta v zeleném to tam notně kazila, ale celkově vzato ano, tento film mi přišel lepší než B vs S

woodsman

Vůbec netuším, o čem je řeč. Už jsem přeci zmínila, že nejsem fanynka komiksu, znám jenom ty skutečně notoricky známé postavy.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Liga Spravedlnosti - odpad. Batman a Robin - jedna hvězdička, takže za mně je Liga mnohem horší. Navíc film ve kterém je Arnolda, tam nemůže jít odpad.

woodsman

ty opravdu nerozumíš psanému textu že? a i kdyby, vždyt pro tebe je zase epic best film BvS a MCU sračky, tak proč by to u jiných nemohlo být stejně jen obráceně? nebo jsi jen debilní pokrytec?

Proste..Jana

Souhlasím téměř ve všech bodech, MK mám jako Batmana asi také nejraději ale pro mě osobně Affleck na tu roli perfektně padl..to brnění vychází z komiksu Návrat temného rytíře z osmdesátých let, přesně takhle vypadá když se střetne se Supermanem, to mně třeba vůbec nevadilo...ano Irons se na Alfréda nehodí, to je lepší ten ze seriálu Gotham.. Luthor se ani mně nelíbil

na příspěvěk reagoval Proste..Jana, higuain

Superman: Legacy nabírá další herce