Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Diskuze

woodsman (hodnocení, recenze)

tento film je pecka klenot medzi komiksovimi filmami odporucam 3 hod verziu predlzenu a zdejsich pseudo DC fanusikov si vôbec nevsimaj len troluju

Akira777 (hodnocení, recenze)

Ratemus

No nejhorší verze Lexe, Doomsday taky nic moc. To máme společný, mě tady přišel Lex jako Shcokwave s Transformers, pokud u obojí ho srovnáš předlohu...... tak no.... je to jak zesměšnění těch postav.

Akira777

Ano Dva dny Ultrona jsem také napodruhé téměř nedal, to je hrozný film, ovšem BvS je pro mě stejný akorát má více světlých momentů...BvS je pro mě čistý průměr a extended verze to pozvedá do lepšího průměru. Nicméně takto to vidím já, vám se to líbit může a to respektuju když jsou pádné dospělé argumenty. Podle mě je doomsday ve filmu naprosto zbytečný a stejně tak Luthor který je proměna jen výsměch předloze...ale to i Ultron je výtěr předlohy...

na příspěvěk reagoval Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Vím co myslíš, avšak hdonocení Age of Ultron vs tohle.... já nevím, já myslím, že tohle je přece jen lepší, třeba tohle jsem viděl po třetí a přesto, že už po třetí je to fakt nic moc a nudí to (Jurský park tím trpět nikdy třeba nebude), tak u Age of Ultron jsem se podíval jen jednou a už..... prostě to vidět v životě nechci, i Bayfomers bych zkoukl radši.

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Tak si hlavně pusť tu delší verzi, kterou studiu nepustilo do kin, protože je padlý na hlavu.

Ratemus (hodnocení, recenze)

Třeba se ti to bude líbit.... scénář, postavy, chování postav, zbytečné linky příběhové

Ratemus (hodnocení, recenze)

Protože sto lidí sto chutí...já tomu dal tři, pro mě průměr, ultronu dvě hvězdy... takže dobrý....bylo kolem filmu hodně věcí co se nelíbily...

quarel

Dobře ráno...to byl hologram padoucha který přijde v Lize za dva týdny no a Superman tam bude taky...

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

quarel

Nevymodeloval nič, len komunikoval s týmto (volá sa Steppenfwolf), čo je budúci nepriateľ v Lige spravodlivosti. Čo sa týka Supermana, určite bude ešte žiť v ďalších filmoch, čo ale znamená tá zemina (okrem toho, že ešte neskočil) nie je isté.

quarel (hodnocení, recenze)

Zdravim osadenstvo! Zhliadol som BluRay verziu, ktora je btw. omnoho lepsia nez kino verzia,  a na par otazok nenasiel ani na IMBD odpoved, tak skusim tu.

SPOILERS ALERT:

Skoro na konci Lex Luthor vo vesmirnej lodi vymodeloval z castic nejake stvorenie. neviete nahodou koho co?

Potom sa vo vezeni pred Batmanom i odvolava na to, ze uz je na ceste..bimbimbimbim... ide o to same stvorenie alebo o niekoho ineho?

Po pohrebe Supermana sa v poslednom zabere zdvihne z jeho truhly zem, znamena to ze Superman ozije?

Diky vopred za ujasnenie! ;)

na příspěvěk reagoval Echelon1, Ratemus

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

woodsman

Protože film Batman/Superman měl vzniknout už v roce 2004. Nakonec z projektu sešlo a vznikl Superman se vrací a Batman začíná.

woodsman (hodnocení, recenze)

V scéne na Time Square je viditeľný plagát pozývajúci do kina na film "Batman/Superman". Vo videopožičovni sú zas plagáty na "Green Lantern" a "Teen Titans". Všetky tieto tituly je možné nájsť medzi komiksami, ktoré Warner Bros. produkuje

Dali to tam len tak mozno chceli predvidat buducnost je to dost popularne hlavne v simpsonovcoch

na příspěvěk reagoval dragon94

Terepin

Terepin (hodnocení, recenze)

Sweat55

Treba nahlásiť CSFD za šírenie nelegálneho obsahu. Možno sa potom konečne spamätajú a kompletne prekopajú diskusie.

na příspěvěk reagoval Odurko

Sweat55

Sweat55 (hodnocení, recenze)

martinzich

Nikomu neřikám jestli stahovat z netu je dobrý nebo ne, to je každýho věc. Ale takhle debilně to vkládat na veřejný fórum, bych neřekl že je dobrej nápad.

na příspěvěk reagoval Terepin

Superman: Legacy nabírá další herce