Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Vyhy

Příběh velice čitelný a chvílemi nudný. Záporák, který mě nezaujal a závěrečný souboj přehnaný a o ničem. Mám rád komiksové hrdiny, ale po tomto snímku určitě zůstanu věrný Marvelu. Kamera mi nevyhovovala a obraz se mi vůbec nelíbil (možná za to mohl sál v kině, který jsem navštívil - nevím.) Efekty a souboje výtečně zpracované, ale to mi dneska již nestačí, protože to všechno zničily herecké výkony. ()

Darth Revan

Kdyby nebyl film tak dlouhý, rozvláčný, přeplácaný a naivní, napálil bych 5*. Toto budiž výtkou na začátek. Ale své klady snímek samozřejmě má. Především fantastického Batmana v Affleckově podání, který zcela zastínil Michaela Keatona a dohání Christiana Balea. Musím říct, že brutálnějšího temného rytíře jsem v dosavadních batmanovských filmech neviděl. Benovi zdatně sekundoval Jeremy Irons v roli majordoma Alfreda, ach jak já miluji ten jeho hlas. Mírným zklamáním ve filmu pak rozhodně je Židovka Gal Gadot v roli Wonder Woman, ta se mi prostě nelíbila. Film měl i svého šoumena, tuto roli zastal skvělý Laurence Fishburne jakožto Perry White. Zkrátka a jistě se na další film od DC těším a doufám, že si Goyer a Snyder svůj další počin lépe vyladí. Edit. Prodloužená verze zvedá hodnocení na 5*. ()

Havaj8

Mega očekávanej blockbuster o dvou legendárních hrdinech, kterej už dopředu možná trochu děsil těma 150 minutama a tak nějak to i potvrdil. Protože to nedokáže úplně udržet pozornost po celou dobu. Nicméně ty hlavní scény byly nabušený, ono se snad ani nic jinýho nedalo čekat, ale vždycky toho může bejt víc. Ta dvojka s mladým Luthorem, Xenou a kryptoňákem se v pohodě doplňovali. Co mě začalo iritovat byl prostě Superman bez masky, já vím, že ji nenosí po celou věčnost, ale je to hloupý ho nepoznat. Pak Batman ve stokilovým brnění alá Ironman. Ale to jsou prostě maličkosti. Zápletka byla už z traileru jasná, takže žádný velký překvapení se taky nekonalo. Šlo hlavně o to, jak to bude vypadat a probíhat. Sice se to nedá srovnávat s tím pojetím komiksovek od Marvelu, ale zlou cestou se to taky nevydalo, já si to na tom plátně relativně užil. Červený čísla by to mít mělo. ()

Jango_Fett

No tak upřímně fakt jsem s tohoto filmu krapet rozhozený. Asi mi opravdu uniká co tím autoři chtěli říct. Jako by Warneři dali Snyderovi kostru se superhrdiny kteří tam mají být a řekli mu vymysli do toho nějaký děj aby to dávalo smysl. Protože ono to opravdu žádný děj nemá, hodinu a půl sledujete velké Luthorovo plánování jak proti sobě poštvat Batmana se Supermanem a ono to vlastně ani velké plánování není je to jen natahované zpomalovačkama (kdyby Snyder alespoň ty zpomalovačky dával do soubojů aby byli přehlednější, ne on je dá na pochodujícího Bruce nebo Luthora aby vypadali badass), zbytečnými řečmi a různými vizemi. Dále tu jsou různé díry v ději, největší asi ta s kopím. Chybí mi mezi tím tak dva tři filmy, které by byli o Batmanovi a Wonder Woman (ten sice bude, ale až potom). Batman je fajn, Superman je stejný debílek jakým vždy pro mě býval, Wonder Woman je též fajn i když tam má jen štěk a Lex Luthor převzal po Jokerovi štafetu magora - jak originální. Celkově je to pro mě takový průměr, žádný boom se nekoná není to hroší než Man of Steel, ale ani lepší, prakticky na stejné úrovni akorát to ty filmy mají prohozené. Zatím co u Man of Steel mě bavila ta část bez akce a finální natahovaný souboj byla děsná nuda kde se rubají dva nesmrtelní a je to prakticky o ničem. Zde byla ta první ukecaná část natahovaná, z velké části nudná a šťávu tomu dodal až finální souboj. Samozřejmě jsou tu i světlé chvilky, Batmanova zachraňující akce na konci která jakoby vypadla z Arkham her nebo třeba děsně cool postapo vize. Nejlepší Snyderův komiksový film? Nenechte se vysmát. Genialitu prodloužené verze Watchmenů asi už nic nepřekoná. Stále se čím dál tím více těším na Suicide Squad, protože ruku na srdce, z DC jsou tím nejlepším právě záporáci (a Harley Quinn :P). ()

Martin741

Teda reziser Zack Snyder /Usvit Mrtvych 2004, Legenda o sovich strazcich 2010/ natocil len priemerny film s prisernym hercom menom Ben Affleckom /Armageddon 1998, Dobry Will Hunting/ v jednej z hlavnych roli a Henry Cavyllom /Man From U.N.C.L.E., Man of steel/ v druhej hlavnej roli. Vyborny bol aj Michael Shannon /Nouzovy Vychod, vanilkove Nebe/ - ten herec mi nikdy nevadil, na rozdiel od ludi ako je Macaulay Culkin - toho neznasam doteraz. Film je sice dostatocne temny a ma aj akcne sceny so subojmi, ale jaxi sa mi zda, ze Snyderovi dochadzal dych a napady. Herecke vykony nic moc, len sa vo velkom keca a na akciu sa caka priserne dlho, kym vobec pride. A ked uz filmovy divak sa kek konecne docka, akcia je mdla a natocena jaxi bez chuti. Obaja komixovi hrdinovia - Batman a Superman si daju do drzky, aby sa napokon spojili proti akemusi PC digitalnemu vytvoru, ktory prisiel z vesmiru. No a o tom je film. Neviem pri tom, ani ako vznikol ten PC digitalny vytvor z vesmiru, ani za akym ucelom prisiel. Nic, proste, len sa zrazu z nicoho nic zjavil. Okrem uz spominanych dvoch hercov tomu Tabarnaszial nijako nepomohli ani Kevin Costner /Man of Steel, Tanec s vlky/ ani Diane Lane a ani Gal Gadot /Rychle a Zbesile 5 a 6/. Celkovo to hrozne nerad pisem, ale musim : tento digitalny mrdnik nevysiel ani hercom a ani reziserovi : 42 % ()

Lischai

Napřed lepší než jsem čekal, pak horší než jsem čekal. První dvě třetiny jsou vlastně super depresivní temno příběh plný padlých model, nepochopení a deprimovaných čtyřicátníků vráskami kolem očí. Pak ale nabere na spádu WTF rozměr filmů s halucinačními flashbacky z Back to the Future, full crazy Jessem Eisenbergem a blikajícím trollem z Harryho Pottera, který smete poslední zbytky tísnivé atmosféry. Chápu, že tyhle blockbustery musí tančit na tenké hraně a dát něco i divákům Transformerů, ale tohle bylo na mě moc. ()

kombajn

Takže ta tříhodinová verze měla být to lepší? Několikrát mi hrozilo akutní vykloubení čelisti od zívání. Nevím jak je to možné, ale z každého druhého záběru čpí greenscreen. Celé to připomíná sestříhaný film ze seriálu, scénáristicky zlé. Fakt. ()

Wiikii

Když k nám přiletěl v roce 2013 nový superman, tak to bylo příjemné překvapení. A tohle bylo naopak překvapení nepříjemné. .. Batman se nepovedl, Superman byl zklamání a nakonec tam ještě přiběhla Wonder Woman a ani jedna postava tam nedostala dostačující prostor pro svou story. Jen náznaky, které si měl divák domyslet za pochodu artovních scének s ponurou atmosférou, které jako by Snyder obšlehnul od svého starého Watchmen. ... Věřím, že dát do jednoho filmu dva téměř nejznámější komiksové hrdiny je obtížné, ale to nemění nic na tom, že se to tady prostě nepovedlo. .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

rakovnik

Batman vs Superman je celkem povedený film, ale nezapomenu mu určitý podvod na diváka. Každopádně, dokud je film o souboji obou superpostav, dá se zapomenout i utahanost děje s flashbacky a dlouhým představováním hrdinů, které dobře známe. Poté ale dojde ke zlomu a scénář se stává skoro utrpením, byť v bombastickém hávu. Přestože film produkoval Nolan, k dokonalosti scénáře jeho Temného rytíře chybí mnohé. Až do konce filmu jsem nevěřil ve smrt... Batman opakuje Iron Mana, který se spojil s partou jiných komiksových postav, ale protože ty komisky neznám, tak mě to ani netěší. ()

Vojťas

Jedno z největších filmových zklamání. Nesourodá splácanina, která ve snaze nacpat do filmu co nejvíce, paradoxně vytváří jeden z nejslabších superhrdinských filmů poslední dekády. Divácký zážitek nezkazil Ben Affleck jako Batman, ani celkový námět se nezdál špatný, ale to zpracování. Scénář je totiž tak děravý, že ani Z. Snyder ho nedokázal pospojovat do stravitelné podívané a divák se tak může stále dokola ptát: "Proč?" ..... Zbytečně táhlé sekvence prokládané rušivými snovými výjevy poté nasazují celému chaosu korunu. Ve výsledku mě napadají snad jen 4 světlé momenty: 1) přímá návaznost na Muže z oceli (chce si to předtím zopakovat), 2) soudní proces, 3) LL (ač není vysvětlen jeho motiv), 4) WW. Zmíněné plusy ale bohužel nemají šanci převážit ten bordel, který se jinak na plátně odehrál. Z Justice League mám převeliké obavy. 50% ()

DrBuznička

Prostě příběh o dvou žárlivejch klucích, co si oba myslí, že jen jeden z nich má právo na to být klaďas. A spojí je až to, že jeden nemá mámu a tomu druhýmu hrozí, že by o ni mohl přijít. Nejzajímavější na celém filmu je asi ten sestřih televizní debaty o Supermanovi. Nejbizarnější je asi ta Batmanova vize, která nedává žádný smysl. Oceňuji úvodní rekapitulaci destrukce Metropolis z perspektivy obyčejného člověka. Škoda, že podobně jako v předchozím filmu se na veškeré zajímavé motivy zapomene, aby mohlo dojít na megalomanskou akci nezatíženou jakýmkoli uvažováním. Tentokrát aspoň není tak dlouhá a je o dost přehlednější. Celkově je to ale stále dost silný brainwash. ()

Rocky88

Komentář je psán z pohledu osoby, která je fanouškem DC, četla spoustu komixů (ano, včetně The Dark Knight Returns), Batman je pro ni komixovou postavou numero uno a Superman byl až do Man of Steel pouze Mirkem Dušínem v červených slipech, u kterého necítil strach z porážky (vyjma komixového Doomsdaye, samozřejmě). Ztrápená póza Kryptoňana se mi hodně líbí. Čili velká očekávání, ale i obavy, zda toto sousto nebude příliš velké - přeci jen je záměr odstartovat nový filmový vesmír polotýmovkou hned v druhém filmu je odvážné, protože je jasné, že ne všichni dostanou dost času na svůj origin. Část obav se ve mě rozprášila hned v okamžiku, kdy závěr pistole přetrhl korále. To mi vyslalo signál, že je to stále Snyder, který patří mezi mé top oblíbence. Nechce se mi moc rozepisovat, takže v krátkosti - motivace obou hlavních postav je jasně daná, film ubíhá velice svižným tempem, pro fandy komixů je zde nepřeberné množství pomrknutí, akce je parádní (dočkal jsem se i "arkham series style" bitky Netopýra s přesilou), casting je výborný (Eisenbergovo pojetí je Luthora pro mě překvapením - jsem zvědav, jak bude vypadat po boku Jokera), stopáž je krátká (ano, stále jsem chtěl víc, probudilo to ve mně "ne, ještě nechci konec" pocity). Na origin WW, Flashe ani Aquamana pochopitelně místo nezbylo, nicméně se mi velice líbil jejich náznak a vzbudilo to ve mně nedočkavost na další filmy. Určité nedostatky se najdou (co Lex čekal, že stvoří? Ovladatelnou panenku?), ale celý filmový vesmír bude propleten, takže se dočkáme pokračování a i vysvětlení. Jsem si jist, že nic zde není nadarmo (viz začátek filmu a jeho dokonalé navázání na konec Man of Steel). Tenhle film uvidím hodněkrát. ()

Nach

Tentokrát vynechám glosovaný úvod, kde si beru nějakou myšlenku filmu a ironicky ji zde různě ohýbám formou monologu imaginární postavy. Tohle bude dlouhý komentář, jenž shrnu do jedné věty... rozebírání jednotlivých slabších částí tohoto filmu, skrze něž obhájím své hodnocení. 1. Jak se mi film líbil a jak film vypadal. BvS je jako celek fungující dílo, které má tři odlišné pasáže. Akční úvod, dlouhá komorní část a finální akci. Je charakteristický tím, že v něm není jedna, ale hned dvě hlavní postavy. Vizuálně i zvukově to vše šlape na jedničku. 2. Slabina číslo jedna: více postav, více problémů. Tento problém jsem měl už i u např. prvního Avengers. Tam ovšem tvůrci měli výhodu originů, díky kterým diváci jednotlivé charaktery znali a s jejich konáním se psychologicky více ztotožnili. U BvS je situace jiná. Jen Superman nám v jednom filmu odhalil svou osobnost, ostatní hrdinové se objevují úplně poprvé a často na skok. Celku to škodí o to více. Zvláště v jednom konkrétním bodě, kde se nenávist Batmana a Supermana přerodí v kolegialitu. U Supermana jsem chápal proč nechtěl temného rytíře zničit. Ovšem u Batmana dojde ke změně názoru takovou rychlostí, až mě to spíše iritovalo. Tvůrci se snažili tuto rychlost vysvětlit psychologií samotného Bruce, ale abychom jí pochopili, potřebovali bychom více času. A toho zde prostě moc nebylo. Celých 150 minut bylo na to moc krátkých. Už Syd Field píše ve své scenáristické příručce, že hlavní hrdina má být jen jeden, protože postava = děj. Tato slova potvrzuje i BvS. Pro Batmana je svět temným místem. Vidí ho pesimisticky, protože reálný svět není dobrý. Naopak pro Supermana je svět místo, kde dobro existuje a vyhrává nad zlem. Je naopak optimistický. A když tyto dva pohledy se perou o první místo ve vyprávění, chápu některé názory na roztříštěnost snímku. Nicméně, i tak to celé (dle mého) drží pohromadě a rozvrat děje nenastal. Horší pochopení pro jednání postav (zvláště těch, které nemají svůj origin - tedy skoro všech) však ano. 3.Postavy a charaktery hlavních hrdinů. Jak jsem výše řekl, Batman je pesimista, Superman optimista. Jejich střetem a vývojem se zaobírá podstatná část filmu. Nebude spoilerem, když napíšu, že Batmanovo pohled na svět postupně zakořeňuje v Supermanovi a dovádí ho k poznání, že nejen dobro má šanci na výhru, ale stejně tak i zlo. Superman zde prochází vývojem, kdy je jeho charakter "pobetmenovštěn". A proto pak chápete, proč se s Batmanem chce spřátelit. Ovšem že by zde Batman došel k "supermanovštění," tím si nejsem tak jist. Batman je zde podán daleko temněji, než jak nám to ukazoval Christian Bale. Zde je osobností zlomenou a ztrápenou i desítky let od smrti rodičů. Vidí svět negativně. Očekává to nejhorší. Je pesimistou a daleko větším introvertem. Dělá mu daleko menší problém někoho zabít, jen aby došel k svému cíli. Není to opravdu klasický hrdina, ovšem to se mi na něm líbí. A Affleck si tu roli vychutnává a ždímá z ní maximum. Zde mě opravdu zamrzelo, že Batman nemá ještě svůj origin, ale Affleck to snad brzy napraví. Teprve s ním by BvS mohl vzrůst na kvalitě, protože nemožnost (kvůli zmíněné absenci zůstat u jedné hlavní postavy) se mu plně dostat pod kůži, logicky může za některými negativními recenzemi na jeho osobu. A pak je tu ještě Gal Gadot, která konečně ukazuje, že i ženské hrdinky mají potenciál. Ovšem opět zde platí, že je zde časově omezená. A hlavní záporák Jesse Eisenberg zvládl svou úlohu facebookově. Tedy rozhodně kvalitně, i když Zod je pořád o třídu lepší. DC práci se záporákem zvládá stále kvalitněji, než konkurenční Marvel. Lex Luthor je narcista, který chce moc. V Supermanovi vidí ohrožení této moci. Shledává v něm hrozbu pro celé lidstvo, a kdyby tuto hrozbu odstranil, žilo by se mu lépe. Nic složitého, ani myšlenkově hlubokého, ovšem zde by hlubší myšlenky neměly svou časovou dotaci. Lex zde hraje jakési pojítko, které stmelí Ligu Spravedlivých, a to je to oč tu běží. 4. Slabina číslo dvě: logika. Jeden negativ ovlivňuje druhý. Jakmile nemáme hlavního hrdinu, méně chápeme jednání hlavních postav. Jakmile nechápeme jednání postav, objeví se logické chyby. Ty zde jsou, ovšem ne v tak obrovské míře (co jsem mohl vidět) jak se o nich dlouze rozepisovali kolegové recenzenti. Když vezmu trilogii Temný rytíř (dal jsem 5*), jakýkoli film od Avangerů či jiné sci-fi, zjišťuji, že mají scenáristicky stejné logické kiksy, jako BvS. Opravdu zde příběh drží pohromadě, A navozuje na B. Vše směřuje ke svému logickému zakončení a začátku nové týmovky. 5. Slabina číslo tři: název Batman v. Superman. Tohle byla opravdu chyba. Film k tomuto souboji celý směřuje, ale není jeho vyvrcholením. Souboj těchto dvou postav trvá zhruba čtvrt hodinu a nemá proto smysl chodit do kina na BvS kvůli jejich souboji. To spíše jděte do kina na setkání dvou ikonických comicsových postav, které v historii filmu nemají konkurenci. Celý film je ale o tom druhém: zrození Ligy Spravedlnosti. 6. Režie Nechápu očerňování Snydera. Co se jeho týče, vše zvládl jak má. Jeho vizuál naopak pomáhá osobité comicsové tváři tohoto univerza. Co stojí tedy za tou masou kritiky? V podstatě to co jsem popsal výše, díky nimž to vše může působit zdlouhavě, pokud se vám nepodaří naladit se na vlnu oběma postavám (Supermanovi i Batmanovi). Z toho usuzuji onen argument, že BvS může dojít právě docenění až s časem možnými originy u jednotlivých postav zde vystupujících. 7. Co to vše pro celek znamená. BvS rozhodně není špatný film. Dle mého v rámci nastolených podmínek: tedy, že v něm mimo Batmana a Supermana bude i kupa jiných postav, musí se zde založit Liga Spravedlnosti a dohnat desetilettý náskok Marvelu, je to film velice povedený. Těžko si představit, že šel zvládnout lépe s kartami, které měl. Herecké výkony jsou rozhodně dobré. Efekty a akce přehledná (nesouhlasím s tou nepřehledností). Potenciál do budoucnosti též obrovský. Jen prostě to chvátání přináší negativy o nichž jsem se tu tolik výše rozepisoval. 8. Výsledný verdikt. BvS je zajímavým filmem o zrození Ligy Spravedlnosti a rozjetí filmového univerza od DC. Je to film dobrý, kvalitní, srozumitelný a dlouhý. Přesto na důležité postavy krátký. A právě to je oním hlavním negativem, které stojí za oněmi špatnými recenzemi, které se na tento snímek tak valí (a já je chápu). Tvůrci se nebojí BvS okořenit pár zajímavými zvraty (nikoli zvraty typu: a teď bude vše jinak, spíše nečekaným vyústěním poznání nějakých charakterů či jednotlivých sekvencí snímku) a ochutnávkou zajímavých charakterů (bohužel jen ochutnávkou). Stojí tedy za to chodit na BvS do kina? Určitě ano. Má v sobě BvS ukrytý zajímavý potenciál do budoucna? Ano. Je BvS nejlepší filmovou comicsovkou? Rozhodně ne. V tomto s lítostí musím dodat, že třeba Captain America: Návrat prvního Avengera je stále o kus lepší, právě z důvodu soustředění jen na vyprávění skrze jednu postavu (ve velice zajímavém krimi příběhu). A líbil se mi teda BvS? Ano, moc. 9. Hodnocení: z výše popsaného to pětaosmdesát nebude, ale udělám výjimku a v rámci maximálního vymezení se vůči negativním komentářům dávám pět hvězd. Aby mě bylo více vidět. 80% () (méně) (více)

Streeper

Na film jsem šla hlavně ze zvědavosti, jak se Ben Affleck vypořádá s rolí Batmana. Bena nemám ráda jako člověka a ani jako herce a jeho Batman mě nijak zvlášť neoslovil, přišel mi i trošku nemotorný, jak byl 3x tak větší v tom kostýmu než normálně. Henry Cavill mě ale na druhou stranu v roli Supermana velice překvapil, takže za něj palec nahoru. Samotný film mohl být lepší. Efekty samozřejmě za jedna, na tom není nic co diskutovat, ale příběh a scénář je nehorší část na tom všem. Je tam hodně nepřesností, hlavně ke konci s Amy Adams, pak nějaké nedůležité flashbacky s Kevinem Costnerem (ne, vážně nemám moc radost, že se tam objevil osobní strážce) a některé bojovné scény byli až moc tmavé, takže jsem z toho žádný zážitek neměla. Nejlepší na tom filmu je bez pochyby Jesse Eisenberg, roli zloducha zvládl vážně dokonale. A mimochodem ani ta nestvůra na konci co saje elektřinu do svého těla byla slabá a mohli se snažit vymyslet něco lepšího. ()

joker.george

Těšil jsem se, že budu moct nadávat, ale s čistým svědomím nemůžu, asi jsem si neměl pouštět rozšířenou verzi... Sice to ani napoprvé není tak bombastické jako Man of Steel, ale až do odhalení Luthorova promyšleného plánu to je více méně konzistentní, smysluplné a čas je rozumně roztříděn podle toho, jak si ho situace nebo člověk zaslouží. Nuda začíná až po nástupu Doomsdaye, kdy už netáhne akce, emoce nemají kýžený efekt a ani odkazy na věci budoucí mě nalákat nedokázaly. ()

Abes

Jakoby se tvůrci snažili tou banální motivací konfliktu a jednotlivými kroky postav snižovat laťku doposavad slušně fungující značky. Užití naprosto diletantské spojky pro uklidnění vztahu BéeSka pak působí jako naivní snaha vytvořit senzaci. Pokud jde o akci a o zábavu obecně, stopáž běží docela svižně ale na úkor logiky příběhu. Díky užití klipovitého vyprávění působí vše odcizeně, jednotlivé fragmenty se střídají tak, že mnoho diváků po zásluze hovoří o dvouhodinovém traileru. Závěrečné kočkování s nezničitelným Golemem, které zbytečně moc připomíná Iron-Mana, je nudnou přehlídkou zběsilých pixelů. Smysl nehledám. Pro mě se tímto vesmíry MARVEL a DC značně přiblížily. ()

Cheeter

Očekávání poněkud větší, než byl výsledný dojem, to hlavně vzhledem k prvnímu dílu. A také druhá část filmu se neúnosně táhla, mohla být poněkud kratší. A také několik scén bylo lehce nelogických, na jedné straně je vrak mimozemské lodě v Metropolis chráněn armádou a zkoumán uprostřed města, na té druhé vrak v Indickém oceánu není a vesele se poblíž koupou děti... Celkově vzato jsem si film docela užil, jen mě mrzelo, že kino nedodrželo to, co mělo napsáno v programu, konkrétně to, že film bude s titulky. Takže možná po tom, co ho uvidím v originále, tak názor můžu změnit... ale spíš ne... ()

wohna

Kdyby si hned poprvé řekli, že se jejich matky jsou Marthy, mohl být film o hodinu a půl kratší, což bych docela ocenil. Kdybych za to musel platit, tak bych si snad ty peníze vyprosil na zpět. ()

cubajz

Je to supr, jednu hvězdičku ubírám za debilní berličku s Marthou a za to, že Gotham a Metropolis jsou přes řeku od sebe (nevybavuji si, že by to někdy v komixech bylo řečeno). ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce