Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

PajinkaKox

Co se mi rozhodně líbilo, byla krásně temná atmosféra, jak to DC umí ( oproti Marvelovské barevnosti a kopě někdy i trapných vtípků ). Dokonce i Ben Affleck do role Batmana jaksi zapadl, což se o snažícím se Eisenbergovi moc říct nedá... Tři čtvrtiny filmu ( dokonce možná i víc ) bylo pro mě nudné pletichaření a celý film působil spíš jako předzvěst něčeho dalšího (?), takový rozplizlý trailer s akční koncovkou a přehnaným hudebním doprovodem. No celkový dojem je pořád nadprůměrný a z kina jsem odcházela spokojená. ()

Alfo

Považujem sa za veľkého fanúšika komixoviek a na tento film som mal veľké očakávania. Som rád, že sa vskutku naplnili, no možno to bolo až príliš . Nie nadarmo sa hovorí, že menej je niekedy viac. V každom prípade super. 4* Tell me ... Do you bleed? .. You will. ()

ikilledjenny

Nejdříve musím říct, že vůbec nejsem fanynka DC. Upřímně se mi líbila jen první polovina, bylo to dramatičtější a temnější než Marvelovky, ale přijde mi naprosto zbytečné znovu omílat Batmanovo dětství. Rozhovory byly strašně šroubované, soundtrack mi moc neseděl, závěrečný fight byl přitažený za vlasy a Superman stejně neumřel, tak o co vlastně šlo? Jo, jasně, o budoucí Justice League - snad to dopadne lépe než tahle nuda a šeď barevných efektů (hm, není to oxymorón?). ()

JajinkaBec

Tenhle film pro mě osobně převrátil podstatu tohoto žánru tak nějak naruby. Anebo minimálně obou hlavních hrdinů. Z Batmana se stane tak trochu paranoik a blázen a snad vůbec nejstarší komiksový hrdina padne takříkajíc na hubu. Všechno jakoby splácané dohromady - až se člověk diví, že tohle vůbec někoho napadne. Ale Avengers asi prostě potřebují konkurenci, co? Z čeho jsem měla už předem obavu, byl Affleck, u tohohle chlápka prostě nejsem přesvědčená o tom, že je to doopravdy herec. Možná proto s trochou překvapení konstatuji, že to zvládl velmi dobře. Jen kdyby ta postava nebyla tak podivně napsaná. Bavila mě dějová linka Superman - Lois. Finálový "mišmaš" mi přišel kupodivu dobrý, byť si vzpomínám, že minimálně jednou jsem zvedla poněkud opovržlivě koutek úst. ()

nadalv odpad!

To je mi ale nepřehledná slátanina. V tom by se nevyznal ani Hercule Poirot. Ani mi to nestojí za komentář. ()

Divnejpavouk

Vážně to mohlo být o něco tmavší. Troška snahy.... Jinak mi to děsně připomělo Pacific Rim. Výborné ingredience z nichž je naprosto tmavá, jalová kejda. Třetí hvězda je za netopejra, kterej to trošku zachraňoval. ()

sniperjozef

Bál jsem se nejvíce Afflecka. Nakonec to byl jediný snesitelný herec. Henry Cavill se mi nelíbil ani v Man of Steel a rádoby bláznivý Jesse Eisenberg je totálně nedotáhnutá postava. // Myslím, že tento film měl být rozdělený do dvou. Člověk by pak lépe chytil děj a byl více propojen s postavami. Nejvíce to odnesla postava Lexe Luthora. Takže jedna hvězda pro Afflecka a druhá pro skvělé napojení na Man Of Steel. Jinak se mi film nelíbí a jeví se mi jako reklama na další filmy jako Wonder Woman a Aquaman. ()

Olafsson

Já se bavil... Ne tak jako u Dark Knight Rises páč Bale je Bale co si budem povídat, ale Affleck mi nakonec jako Netopýří muž cekem vyhovoval a rychle jsem si na něj zvykl... Jedinej kdo mi tam neseděl byl ten idiot Lex Luthor.. Ani ne tak proto že ta postava byla idiotská ale kvůli tomu že mi byl extrémně nesympatickej ten herec co jí hrál... Příjemý překvápko byl Jeremy Irons v roli Alfréda... ()

Solverino

Ač tyhle komiksový cypoviny moc nemusím, tak tohle bylo fakt celkem dobrý. Asi jako Man Of Steel. Slušný. Ben Afleck byl super netopýrek :) SPOILER: A opět mě nebetyčně sere jak chtějí ty nejzbytečnější lidé (politici) rozhodovat o tom, kdo bude Supermanem zachráněn a kdo ne. Přece si nebude zachraňovat podle sebe (co kdyby potřeboval zrovna zachránit někdo důležitější). Sráčové posraní političní! ()

XXXXXXXX

Megalomanská prasárna, určená asi hlavně pro ty, kteří se právě vrátili z Kryptonu. Celý tolik očekávaný střet, zabírá všehovšudy 15! minut. Předchází mu dvě hodiny KRYSTALICKÉ nudy a následuje poněkud zmatených finálních 45 minut. Jedno staré rčení říká: "Když se dva perou, třetí se směje". Já ale trpěl. Přesně kvůli takovýmto nadhodnoceným chujárnám, už nechodím do kina. Na Batmana má prostě monopol Nolan, a Snyder by měl zůstat u laciných šestákových příběhů, o muži v modrém trikotu. ()

Vocoun

Těžce nepovedené. Viděl jsem rozšířenou verzi, takže některé výtky, které jsem tu četl se vysvětlily a nebyl s nimi problém. Ale jinak? Fíííha. 3 (!) hodiny neskutečné nudy. Pokud jsem si stěžoval u Muže z Oceli, že se tam první půlku nic neděje a na konci je jen megalomanské ničení města, tak to se musím omluvit. Tady se nic neděje celý film a ničení města je jen na začátku jakožto flashback. Na konci se bojuje s podivnou příšerou o které nikde nebyla řeč a vůbec nevím, jak ji Luthor dokázal stvořit. Největší problém ovšem není paradoxně nulová akce, ale absence jakéhokoliv příběhu a motivace hrdinů. Batman je prostě jen znuděné děcko, které se vzalo do hlavy, že sundá SUpermana aniž by s ním kdykoliv mluvil či ho poznal. Superman je zase pořád ten depresivní týpek, co přemýšlí o svém lidství a pořád chrání tu tupou reportérku, která se snad snaží umřít schválně. O tom zvratu při zmínění jména Martha snad ani mluvit nebudu, to jsem se málem počůral smíchy. Celý boj mezi B a S byl taky docela slušně trapný. Jako vážně, divím se že tohle vůbec dovolili někomu natočit. Samotní herci nebyli až tak špatní, dokonce ani s Wonder woman jsem neměl takový problém, i když teda ve filmu byla naprosto zbytečná až dokonce na hlavu postavená. Kdyby to opravdu alespoň sloužilo jako úvod k Flashovi, Wonder woman, Aquamanovi atd. Ale i v tomhle směru to zklamalo. Zkrátka nudné tři hodiny bez spádu, akce či čehokoliv jiného. 2* dám jen za Ironse, zajímavě pojatého Luthora a nečekaný výbuch ( jediná překvapivá věc). Opravdu hodně slabé. 45% ()

blizzardis

4* za Ultimate Cut kde sa vysvetlili konania niektorych postav. Ani neviem ci to bolo touto verziou alebo tym ze som to videl druhy krat, ale akosi mi vsetko viac davalo zmysel oproti prvemu zhliadnutiu, z ktoreho som bol neskutocne sklamany. ()

derive odpad!

Jako vůbec jsem nevěděl o co ve filmu jde. On to asi ani nebude film, protože takovou slátaninu jsem už hodně dlouho neviděl. No a ty kecy padlých bozích.... Prostě náhodně vybarvená omalovánka... ()

johnsnow

Nuž poviem to takto, čakal som prúser ale som milo prekvapený. HERCI: Takže naša stará zostava s muža z oceli bola fajn už tam takže tam nič nové. Afflecka som sa bál ale táto rola mu sadla 1000 krát lepšie než daredevil. Samozrejme, že tí čo ho nenávidia ho aj tu budú považovať za vola ale čert to ber. Irons mi do role alfréda sadol ako šerbel na riť. Eisenberg ako jebnutý vedec bol priam dokonalý, škoda, že mal málo psychopatických výlevov. Gal Gadot výborná a sexi narozdiel od Adams ktorá síce hrať vie ale pekná neni. EFEKTY: No tu sa dá troška kritizovať pretože niektoré scény boli fakt s nekvalitnými CGI ale prižmúrim oko no. AKCIA: Či už súboj hlavnej trojice so zodom alebo batmanova mlátička v skladisku boli cool. 5* jak bič a taktiež ma potešilo cameo dalších superhrdinov. ()

adakraj

Do filmu se mi vůbec nechtělo, co sem tu četl komentáře. Pak jsem se, ale odhodlal a po půl hodině sem si myslel, že to bude naprostá ztráta času. Po hodině už sem chtěl film vypnout, ale najednou už se schylovalo k rozepři mezi Batmanem a Supermanem. Konečně akce a stála za to čekání. A stálo to za to. Mínus je určitě pomalý začátek, moc zbytečného tlachání. A co se mi tam nelíbilo, byly vedlejší postavy. Moc mi nesedl do oka Alfred ztvárněný Jeremy Ironsem. Byl, takový suchý, ale asi sem stará škola a Alfred je pro mě jen jeden a to Michael Caine. Dále role Amy Adomsové, jako Lois Leneové mi připadalo, že z Lois udělali normálně blbku. No nic shrnuto podtrženo film pro mě, jako fanouška komiksů velmi dobrý. ()

HEED

Tell me..... do you bleed ?............You will. Od této parádní hlášky to bylo konečně zajímavé. Nevím co všecko je zabráno v té základní verzi filmu. Ta prodloužená je více ukecaná, taky tam toho je ale více zobrazeno. Na komiksovku je to temné a místy i krvavé, s nadsázkou. Soundtracku nemám co vytknout, ten je prostě parádní. Zack Snyder zřejmě neví co chce. První díl byl více naturalistický, fantasy hrdinu přiblížit co nejvíce realitě. V tomto dílu zase vše je mimo reál. David Goyer asi nemá dostatek prostoru pro svůj kumšt. Bohužel ani tři hodiny nestačily Zackovi na to, aby se dalo uvěřit hrdinům jejich role. Nejvíc zajímavý mi přišel Lex Luthor, kterému se podařilo celkem prasácky vyběhnout s oběma hrdiny. Tentokrát za 3 ()

lucky.loo

Obavy, že by Ben Affleck nebyl vhodným "kandidátem na Batmana" se v žádném případě nenaplnili a já jsem měl spíše pocit, že jsem naopak viděl jednoho z nejlepších Batmanů. Temnější podání příběhu, to je to čeho by se měli tvůrci určitě držet. Některé herecké výkony mne zaujali např. Jesse Eisenberg. I když velký fanda komiksovek nejsem, tak i přes to musím dát 4 za snahu. Hodnocení: 79% ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce