Reklama

Reklama

Silicon Valley

(seriál)
  • USA Silicon Valley
Trailer 6
USA, (2014–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 27–48 min)

Hudba:

Jeff Cardoni

Hrají:

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(53)

Obsahy(1)

Richard je introvertní počítačový programátor, který bydlí společně se svým nejlepším kamarádem Big Headem, nafoukaným Gilfoylem a sarkastickým Dineshem. Tihle tři asociálové žijí pod dohledem samolibého milionáře Erlicha, který jim nabídne bezplatné bydlení ve svém domě výměnou za to, že získá desetiprocentní podíl ve všech jejich projektech. Poté, co Richard vytvoří vyhledávací algoritmus milionové hodnoty, ocitne se tenhle společenský břídil ve smršti nejrůznějších nabídek a zpanikaří - se svými přáteli se rozhodne založit vlastní firmu. Děj seriálu Silicon Valley je zasazen do světa špičkových technologií ovládaného zlatou horečkou. A právě ti nejkvalifikovanější jedinci předurčení k životu v prosperitě se svým úspěchem vlastně vůbec nedokáží naložit. Tvůrce seriálu Mike Judge (Maléry pana Šikuly, Beavis & Butthead, Tatík Hill), který přináší prostřednictvím tohoto nového komediálního seriálu na obrazovky HBO svůj neuctivý způsob humoru, se nechal částečně inspirovat vlastními zkušenostmi ze slavného kalifornského údolí, kde koncem osmdesátých let působil jako inženýr. (HBO Europe)

(více)

Videa (51)

Trailer 6

Recenze (128)

bararich8 

všechny recenze uživatele

Nejlepší záležitost posledních let a spolu s Mr. Robot to nejlepší a nejreálnějších ohledně hackování, kódování a tech odvětví obecně a to nemluvě o startupovém prostředí - neskutečné, jak dokázali tvůrci dát dohromady něco, co skvěle drží celých 6 sezón bez jediného škobrtnutí. Jasně, sem tam je něco přitaženého za vlasy, ale ve výsledku to ukazuje všechny možné problémy a situace, kterým musíte čelit plus a navíc je to pořád všechno dobrá sranda a má to styl. Postavy jsou také vybrány na jedničku. Lidé z oboru pak jistě ocení spoustu narážek, ono je to hlavně pro ně. Tohle by člověk mohl sledovat neustále, 5* ()

char_t 

všechny recenze uživatele

Po druhém díle končím. Jsem ajťák. Hodně jsem se směju u Big Bang Theory. Bavil mě IT Crowd. Ale tohle je vážně booooring... Postavy jsou totální debilové, kteří vzdáleně připomínají extrémně přetažené ajťácké archetypy a vedle kterých i Rajesh Koothrappali a Maurice Moss jsou zcela normální členové společnosti, ale tím to bohužel nekončí. Hlavních postav je okolo desítky (nevím přesně, některé si jsou podobné, většina zbytečných, žádná zapamatovatelná), příběh prvních dvou dílů by klidně mohl být první čtvrthodinou filmu a nic by se nestalo... Zíííív... ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Když jsem se o tomhle seriálu dozvěděl, dal jsem si ho do Budíčku (Chci vidět) na později s poznámkou "Od HBO, ale vypadá to divně... nevím". Obecně totiž má produkce HBO dobré jméno, ale fakt to vypadalo z trailerů nějak divně. A nyní jsem se konečně k seriálu dostal a po prvních čtyřech dílech (S01E01-E04) vím, že to je skutečně pro naprosto jiného diváka, než jsem já. Komedie? Jaká? V čem? Od začátku je to tak über-nerdovské, že moc nedává smysl, o čem mluví a co se děje - resp. technicky možná ano, ale humoru je v tom tolik, jako lesbického porna ve večerníčkovském Rákosníčkovi. Čtyři díly se řeší, že nějaký prgač vymyslel algoritmus, nechtěl ho prodat a zakládá si firmu, jenže je to obchodní diletant a nemá ánunk, co a jak dělat. Naštěstí má k ruce pár dalších debilů, hurá. Když se začalo řešit, že ten jeho nápad asi reverzním inženýrstvím získá někdo jiný, přál jsem mu to a čekal, kdy se to tele v následujících minutách zabije ve výčitkách, že to nezvládá. Po čtyřech dílech bych byl s takovým koncem seriálu docela i spokojen. Odpad! nedávám snad jen proto, že profesně to nevypadá zle a že je to více méně prosté typického amerického fekálního humoru (více méně). ()

Don82 

všechny recenze uživatele

Na tento seriál jsem narazil naprostou náhodou a nic jsem od toho nečekal, ale pilot mě příjemně překvapil. Chytré vtípky a scénky s mnoha referencemi do IT světa dělá z tohoto seriálu (možná trochu překvapivě) poměrně originální počin. Rozhodně nejde o taškařici jako Big Bang Theory, ale naopak jde o jakýsi vážně-nevážný nadhled nad vážností IT firem a online byznysu 21. století. Postavy se zatím moc neprojevily, ale předpokládám, že jak se děj rozjede určitě se tak stane. Dám tomu šanci... P..S.: Pokud vám slova jako Google, Apple, startup, app, komprimace nebo UI (a další z IT světa) nic neříkají, tak vám asi většina vtipů a narážek nebude připadat moc vtipných. EDIT: dokoukána celá 1. série (18.7.2014) EDIT2: dokoukána celá 2. série (19.6.2015) která je ještě o stupeň lepší: plno pravého IT humoru, tleskám tvůrcům k jejich originalitě... ()

Marys 

všechny recenze uživatele

Seriál, v ktorom si neobľúbite ani jednu postavu. Zvlášť nie šprťáckeho hlavného protagonistu, ktorý má brilantnú myseľ, no vždy to celé nejak poserie. Silicon Valley sa odohráva v sinusoidách s pravidelnými vzostupmi a pádmi. Oslavy sú prehnané a hlavne predčasné a tím Pied Piper sa z nich nepoučí ani po dvadsiaty raz. To je u mňa hlavnou nevýhodou filmu. Ok, treba poukázať, že raz si hore, raz dole, ale netreba to robiť v každom dieli. Chýba tomu aj viac reálneho humoru, nie len taký suchý, ale to už je čistá osobná preferencia. Ale vedel by som si to predstaviť trochu lepšie. Nevravím, že úplne ako Big Bang, ale niečo by sa z neho čerpať dalo. ()

Galerie (478)

Zajímavosti (27)

  • Původně byl v přípravě film, než byl scénář přepsán do televizního seriálu. (KGBelik)
  • Když je Richard (Thomas Middleditch) na arbitráži a píše, aby skupina vše smazala, tak má na mobilu baterii z poloviny nabitou. Za cca 5 minut se ale nedovolá zpět kvůli nízkému stavu baterie. (Calabria)

Související novinky

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (více)

Reklama

Reklama