Silicon Valley

• USA Silicon Valley
USA, (2014–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 27–48 min)

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley (více)

Richard je introvertní počítačový programátor, který bydlí společně se svým nejlepším kamarádem Big Headem, nafoukaným Gilfoylem a sarkastickým Dineshem. Tihle tři asociálové žijí pod dohledem samolibého milionáře Erlicha, který jim nabídne bezplatné bydlení ve svém domě výměnou za to, že získá desetiprocentní podíl ve všech jejich projektech. Poté, co Richard vytvoří vyhledávací algoritmus milionové hodnoty, ocitne se tenhle společenský břídil ve smršti nejrůznějších nabídek a zpanikaří - se svými přáteli se rozhodne založit vlastní firmu. Děj seriálu Silicon Valley je zasazen do světa špičkových technologií ovládaného zlatou horečkou. A právě ti nejkvalifikovanější jedinci předurčení k životu v prosperitě se svým úspěchem vlastně vůbec nedokáží naložit. Tvůrce seriálu Mike Judge (Maléry pana Šikuly, Beavis & Butthead, Tatík Hill), který přináší prostřednictvím tohoto nového komediálního seriálu na obrazovky HBO svůj neuctivý způsob humoru, se nechal částečně inspirovat vlastními zkušenostmi ze slavného kalifornského údolí, kde koncem osmdesátých let působil jako inženýr. (HBO Europe)

geimz

Fakt výborná záležitosť, ktorú od poslednej hviezdičky delí fakt, že tu existuje aj pomerne značný dôraz na príbeh, kde ale vidieť najväčšiu slabinu seriálu - a to scenáristickú barličku v podobe progresu Pied Piper a´la jeden krok vpred, dva späť. Vždy, keď sa protagonistom podarí jedna vec, dve sa zároveň pokazia, a tento štýl sa nezmení až do samého záveru, ktorý je pre mňa sklamaním. Keď sa však ale na Silicon Valley pozriem ako čisto na komediálny seriál, je tu kvalitného materiálu do prasknutia. ()

slunicko2

Pokud nevíte, co je mean-jerk time, tak si seriál nepouštějte. 1) Přiznám se bez mučení, dobrou polovinu vtipů nechápu a o zbytku si nedělám iluze. Když slyším rozmlouvat ajťáky, připadám si, jako by mi někdo předčítal enochiánsky ze starověkého grimoáru. A vidíte, i to mi stačí ke štěstí. What if there were an app called Pied Piper that could tell you, to a statistical degree of certainty, whether you were going to heaven or hell?_____ 2) Přihoďme přehlídku příjemných nerdovských kluků, jako je Thomas Middleditch nezjištěného věku (nerozhodný majitel Pied Piper Richard), 32letý Martin Starr (brýlatý nafoukaný Gilfoyle), 30letý Zach Woods (ekonom Jared) či přitažlivý Josh Brener (Big Head, upřednostnil dobrý plat u konkurenční firmy). Všeobecně se kolem IT pohybuje hodně pěkných boys, což seriál k mému potěšení neignoruje. I ti méně sexy jsou zajímaví - 33letý T.J.Miller (obtloustlý majitel domu Erlich) či Kumail Nanjiani (Pákistánec Dinesh). Thomas, T.J., Kumail a Josh se navíc znají ze světa stand-up comedies._____ 3) Hodnoceno po první řadě._____ 4) So what we´re trying to do ... is minimize time, which is 800 dudes, multiplied by mean-jerk time, divided by four dicks at a time._____ 5) 12.6.2020 - Další řady si drží nastavenou úroveň, i když se základní motivy epizod často opakují. Poslední dvě řady už trochu klopýtají, ale stále trvá výborná úroveň._____Přiznám se, že jsem konec celého seriálu (7. epizodu 6. řady) sledoval se slzami lítosti v očích. ()

Drom

Tak co s tím bude? I když v recenzi čtu cosi naznačující erudovanost tvůrců seriálu v oboru IT, není to teda zrovna šlágr (LOLcoaster dnes mimo provoz). Řekl bych, že to je spíše představa normálních lidí o tom, co je humor geeků a toho opravdu IT vtipu je tam méně, než v IT Crowd. Asi že tomu autoři zas tolik nerozumí. Co se týče sociálního zázemí těchto lidí, to už je lepší (pseudokomunita mladé a průbojné megafirmy) a nakonec i nějaká ta ujetost. Že by náznak lepší příští? Potenciál by byl, ale je to pořád takové nerozhodné, nerozjeté a telenovela tam vystrkuje růžky. Tak se teda ptám, co jako s tím bude, jestli se to zvrhne k humoru (velká rezerva), nebo k debilitě typu Big Bang Theory, alias Přátelé na tisíc způsobů (velká šance :(). Hm? A koho že mi to ten Erlich připomíná? ()

GrungeChild

No né, co to mé oči nevidí! Vcelku vtipný, geekovský sitcom, který dokonce nepotřebuje ani Cůcin výstřih k tomu, aby se na něj dalo koukat, a člověk se čas od času i ušklíbne. Neuvěřitelné, to snad dělá ta nálepka ejdž-bí-ou, nebo co. Dosahovat to alespoň zlomků kvality scénáře kolegů ze stejné produkce, to by bylo teprv žrádlo. Takhle je to pouhé, ale přesto vítané odreagování pro určité procento vyvolených (ne tohle procento, i když...), a rozhodně není zbytečné tak, jako rozvětvené konce Mass Effectu 3. 4* ()

dzei

Na úvod seriál není určitě pro každého. Na druhou stranu člověk se nemusí pohybovat v podobném prostředí, aby si seriál plnými doušky užil. Brilantní svižná šílená jízda ze světa Silicon Valley. V samotném centru Palo Alto 1 a 0 se odehrávají boje světových IT korporací s pár blázny z garáže. Seriál stupňuje série od série až na samotný vrchol zakončený posledním dílem. Dávám tu jednu hvězdu navíc, protože když si člověk podobný kolotoč zažije na vlastní kůži, dívá se na to trochu jinak. ()

• Během úvodních titulků třetí série můžeme vidět, jak do sebe horkovzdušné balóny Uber a Lyft narážejí. (KGBelik)
  • Zkratku PPC pro PiedPiperCoin již ve skutečnosti používá kryptoměna Peercoin, jenž se na trhu kryptoměn vyskytuje již od roku 2013. (orkadimenza)

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (více)