Letadlo společnosti Pan Am Flight 73, chystající se letět z Bombaje do USA, bylo 5. září 1986 přepadeno teroristy. Na palubě letadla bylo v tu dobu přítomno 380 lidí. Neerja Bhanot, hlavní stevardka, varovala piloty, aby opustili letadlo. Sama pak převzala velení letu. Po sedmnácti hodinách strávených v letadle spustili teroristé palbu a odpálili výbušniny. Neerja otevřela jedny z únikových dveří a sama, za cenu vlastního života, kryla evakuující se pasažéry vlastním tělem. Film je rekonstrukcí skutečné události, kde se role Neerje Bhanot zhostila indická herečka Sonam Kapoor. Jedná se o první komerční film režiséra jménem Ram Madhvani. (PavelVanekArt)

FeriusParfax

Hned mě překvapilo, že se celý incident odehrával na zemi.  Letadlo nestačilo ani vzlétnout a banda neorganizovaných bláznů se vetřela na palubu. Hlavní letuška byla vynikajíc, stejně tak výběr její představitelky. Jako by z oka vypadla Neerji Bhanot. Je hezké, že byl tento hrdinský čin zfilmován, tudíž zůstane nezapomenut. Konečně je známé jméno a čin hrdinky, a ne teroristů a vrahů, jak tomu bývá běžně zvykem. Konec byl už trošku utahaný. Při pohledu na zničenou rodinu Neerji mi ukápla slzička. Bylo to natočeno opravdu velmi citlivě. Chvílemi byl ale snímek trošku utahaný a nudil. ()

Shitonit

Chvíli mě bavili scény z éra, jak piloti zdrhli na laně, a idioti se zmocnili letadla. Pak mi to došlo. 300 cestujících neschopných roztrhat 4 sráče na miliardu kousků? O důvod víc nikam neletět.. ()

maraHCV

Neerja určitě velká hrdinka.Totálně nevyužitý dobrý námět.Škoda že indové si potrpí na ten přehnaný patos který dost ruší v celém filmu a to opravdu nejsem žádný studený čumák! ()

topvideo

Akosi prirodzene mám rád indickú produkciu, prepletenú bollywoodskym spevom a tancom. Pútavo sfilmované podľa skutočných udalostí... ()

Naby

Pokud hlavni hrdinka existovala, tak si myslim, ze ji i filmem slozili moc pekny hold spolecne s pamatkou na ni. Film byl opravdu dobry, atmosfera byla perfektni, byl jsem napnutej jak strunka a kazdou mozno chvilku (kdyz to chvilku slo) jsem si rychle odfouknul, abych mohl jit znova do toho napeti. Ukazka toho jak muzou byt lide objetavi a silni i v krajni situaci je obdivuhodna. Pro evropana je urcite zajimave i to exoticke prostredi. A nejen kvuli tomu je film urcite k doporuceni, celkem 4,1* ()