Reklama

Reklama

Méďa 2

Trailer 1
USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (Cinemart)

(více)

Videa (16)

Trailer 1

Recenze (728)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Jo, na jedničku to nemá. Ted a Mark jsou sice stále cool a některé hlášky a scény se pořád pohybují na hranici geniality, jako celek je to ovšem až příliš roztahané a roztříštěné. Je tu totiž řada naprosto zbytečný scének, jež příliš nefungují a pohybují se téměř i na hranici trapnosti. Taková zápletka okolo zbytečného Ribisiho tu byla vyloženě navíc. MacFarlane by i přes svoje nesporné nápady a výtečný komediální timing zkrátka potřeboval za svými zády člověka, který by ho držel na uzdě a podržel by stopáž i příběh v malinko přijatelnějších mezích. V letošní komediální bídě jde ale pořád o nadprůměr. Jen už to prostě nešlape, jako před lety. ()

vteco 

všechny recenze uživatele

Pokračování povedené komedie se v duchu bídných sequelů veze pouze v až příliš hollywoodském příběhu a nepřiměřené délky. Ostatní aspekty filmu jsou velice dobré, zajímavé je určitě obsazení Amandy Seyfriend, která zde příjemně překvapila a perfektně zapadla. Méďa je stále vtipný, stále svěží a rozhodně neztrácí elán. Jakmile se objeví hluché místo, je včas zapomenuto díky velkému množství různých pop-kulturních odkazů. /80%/ (Kino / 4. ČSFD FV) ()

Reklama

juta 

všechny recenze uživatele

Jednička mě nenadchla a ani pokračování nebylo o moc lepší. Opět tu byl chlípný humor, který se mi sem nehodil a byl až vcelku trapnej a některé situace byly tak špatné, že nechápu, jak vůbec něco takového může někdo do dnešního filmu vymyslet. Ale oproti jedničce jsem se alespoň dvakrát dobře zasmál. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

První Ted, ač velmi originální a sledované dílo, nepředstavoval úplnou trefu do černého, neboť namísto údernosti Family Guye přinesl otravně korektní film, který se nedokázal vyhnout hollywoodským klišé. Ted 2 ze stejného konceptu příliš nevybočuje, ale hned po chvilce je znatelné, že umí to samé udělat znovu a lépe. A právě i to málo dokáže v sequelu příjemně překvapit. Kéž by Seth MacFarlane vybočil z hranic korektnosti ještě více a vytvořil by skutečně něco tak absurdního jako je hraný Family Guy. O tom, že by to šlo nepochybuji, protože náznaky tady jsou. Osobně mi činí radost i jen to, že ve filmu poznáme známé hlasy nejen z Family Guye, ale i American Dad. Celkově je Ted 2 velká pohoda a za Liama Neesona zaokrouhlím hodnocení nahoru. 7/10 ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Hromský kámoši se vrátili opravdu ve velkém stylu. První půlhodina je naprosto boží a strká do kapsy i jedničku. Kadence hlášek je na maximu a frekvence cameo rolí nemá obdoby. Při soudním procesu tempo lehce upadlo, ale Seyfried se ukázala jako skvělá volba a dokázala si ze sebe udělat srandu jako málokterá herečka. ()

Galerie (112)

Zajímavosti (32)

  • Tržby ze severoamerických kin činily 81,5 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 215,9 mil. (NIRO)

Související novinky

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (více)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (více)

Reklama

Reklama