Star Wars Povstalci

USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (více)

Star Wars přichází na Disney Channel s novým animovaným seriálem vyprávějící příběh čtrnáctiletého pouličního zlodějíčka Ezry a posádky povstalců z lodi Stín, jenž neúnavně bojuje proti všepohlcujícímu Impériu sužující celou Galaxii.
Děj se odehrává mezi původními epizodami Pomsta Sithů a Novou nadějí, přesně 5 let před událostmi Nové naděje v době temna, kdy jsou rytíři Jedi rozprášeni a císař pomocí svých nemilosrdných stoupenců vládne tvrdou silou. (Disney Channel)

Diskuze

Helo

Ty seš taky starej comp - dobře, epizoda IV se odehrává dokonce po RO, a Han tam musí složitě počítat výpočty z Tatooinu na Alderaan :).

na příspěvěk reagoval Helo

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Ale v Clone Wars měli ještě starý compy, takže ty výpočty trvaly dýl! Ale časem ten výkon rostl, jak říká pan Moore! :D

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Hyger

No vzhledem k tomu, že do nový kánonu patří i Clone Wars atp., tak si spíš myslím že jsou potřeba výpočty - ono je to i docela logické, skákat naslepo by měla být sebevražda.

na příspěvěk reagoval Helo

MiniMinion

MiniMinion (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Trochu mi to připomíná hovory na rodiných setkáních, od světové politiky se přes softwary dostaneme k cyklistice...

martinbucek

1. Dobře, mohli se pokusit - ano, to zní zajímavě, no problem. Je fakt že vidět jak jejich loď škvaří tlaková vlna by se mi líbilo :D
2. Nejsem si jistej jestli by ta scéna naplnila tvoje představy.
3. Mně se líbil na 3*, první hodina nuda, charaktery se kterými se nelze emocionálně ztotožnit, naopak skvělý Scarif a Vader
4. Stalo by se toho hodně - právě ta scéna je takovou tou "legendární", kterou si každej pamatuje. Kdyby tam nebyl, tak co by zbylo? Bitka s alláhistama na Jedhě? Nebo snad to že Death Star vystřelila? Jo, možná tak to zničení Jedhy, ty efekty byly nádherný
5. Úplná hloupost. Aldeeran byl první a poslední demonstrací síly Hvězdy smrti. Tím že Tarkin odpálil mírumilovný svět si podkopal půdu pod nohama. Navíc - nedává to smysl - oni chtěli umlčet Jedhu a Scarif a pak překvapit tím, že Hvězda smrti dokáže zničit celou planetu - né si létat po galaxii jak na kolotoči a ničit každou planetu, na které je problém. U Jedhy stačilo umlčet město, u Scarifu stanici - navíc by si toho brzo někdo všiml, že zmizely dvě planety a pravděpodobně by to způsobilo Impériu mnohem větší problémy, než pozdější samotné zničení Aldeeranu.

To je ode mě vše, díky za racionální a poklidnou diskuzi. Ať tě provází Síla.

martinbucek (hodnocení, recenze)

ale dalo sa z toho vytazit ovela viac, 1, stojim si zatym, ze ak by chceli mohli sa pokusit o utek, to ci by sa im to podarilo uz je o inom

2, aka paradna smrt by bola ak by nechali scenu jyn vs tie fighter

3, mne sa film pacil a nehejtujem ho lebo je to v mode

4, aj ked je vadrova posledna scena najlepsia, ak by sa tam neobjavil, nic by sa nestalo

5, urcite som sklamany, ze planetu nenechali buchnut ako alderan

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Hyger

Rovnou z planety? Už to jak skákali na Jedhě byla blbost..ale je fakt že s tím jak przní "vědu toho univerzia" by to i možný bylo..

na příspěvěk reagoval Hyger

PhilTesi

PhilTesi (hodnocení, recenze)

Hyger

Ale vždyť v té scéně kolem nich nic není, žádný hangár, ta tlaková vlna už se na ně řítila.

PhilTesi

PhilTesi (hodnocení, recenze)

martinbucek

Možná příště se líp dívej, protože i já se ptám co si dělal během toho filmu ? jednak Cassian byl zraněný jestli si pamatuju dobře, takže omezený pohyb. A Hvězda smrti pálila ve chvíli kdy oni  teprve sjížděli výtahem z věže odkud posílali ty data. Nějak si nedokážu představit, že během obrany by zůstala nějaká loď jen tak v hangáru, ale dejme tomu, že tam někde mohla být třeba osobní loď Krennica nebo někoho jiného, ale kdyby ses dobře díval tak kolem nich žádný hangáry nebyly, je tam záběr na Jinn a pak na Cassiana a za nima nic není a určitě by nestihli dojít někam a nastartovat tu loď když už se na ně řítila ta tlaková vlna.

martinbucek

Tak pro vyjasnění - mně se ten film dvakrát moc také nelíbil, ale zrovna s částí na Scarifu mám nejmenší problém, takže takhle - na Jedhe utekli, protože U-Wing měli přímo před chrámem - tady měli jedinou loď a ta explodovala - z hangárů startovaly stíhačky Krennica a pár nákladních lodí, ovšem pravděpodobnost toho že by v ní unikli je takřka mizivá - než by sešli do hangárů a nahodili tu loď, než by s ní vzlétli, tak už by bylo pozdě - a i kdyby nebylo, pochybuji že uprostřed bitvy by mohli zadokovat u nějáké rebelské lodě - i když ty už by stejně skákaly do hyperprostoru.

Jejich úkol byl jediný - dostat plány nahoru a tím to skončilo. Věděli že to dokázali a zoufale se snažit uniknout s mizivou šancí na úspěch pro ně představovalo tu poslední variantu.

na příspěvěk reagoval Hyger

Darth_AK

co si ty robil pocas filmu?, bolo tam niekolko hangarov, na jedhe uniknut v pohode stihli.....ano mali umriet, aby to bolo epicke, ale mali umriet hned po odoslani planov a nie stylom pod ideme na plaz, vyzname si lasku a pozrieme nas pomaly koniec, rychlejsia smrt by bola epickejsia, takto mi pride, ze pri troske logiky a pudu sebezachovy, by sa aspon mali pokusit uniknut

na příspěvěk reagoval Darth_AK, PhilTesi, kamigava

martinbucek

Nemohli utéct - cos během toho filmu dělal? V posledních minutách po shození štítu sotva Jyn stihla odeslat plány, jejich loď byla zničená a žádná nikde poblíž.  Tak šli na pláž, nevím co je na tom divného, být posledních pár chvil spolu - navíc když už na té pláži byli, tak už Death Star v podstatě pálila, neunikli by tak jako tak a moc dobře to věděli.

na příspěvěk reagoval martinbucek

Darth_AK

na alderane dostali plnu palbu z its not a moon a ani nemali cas si to uvedomit, skor mi pride usmevne, ze scariff tak pomaly zrusili, ze rebeli mali dost casu odtial odletiet

na příspěvěk reagoval MiniMinion

MiniMinion

Já jsem se hrozně smál v kině při první projekci Rogue One :), těch ostatních 10 lidí kromě mého kámoše to vůbec nepochopilo - jak Bail Organa odlétá na Alderaan a říká Mon Mothmě: "Musím letět domů a říct lidem že doma míru skončila" :D Myslím že to ti lidi poznali brzo i bez Baila :D.

na příspěvěk reagoval martinbucek, MiniMinion

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)