Star Wars Povstalci

USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (více)

Star Wars přichází na Disney Channel s novým animovaným seriálem vyprávějící příběh čtrnáctiletého pouličního zlodějíčka Ezry a posádky povstalců z lodi Stín, jenž neúnavně bojuje proti všepohlcujícímu Impériu sužující celou Galaxii.
Děj se odehrává mezi původními epizodami Pomsta Sithů a Novou nadějí, přesně 5 let před událostmi Nové naděje v době temna, kdy jsou rytíři Jedi rozprášeni a císař pomocí svých nemilosrdných stoupenců vládne tvrdou silou. (Disney Channel)

Diskuze

martinbucek

Zaklincuj si co chceš, ale první se zamysli. Když se zeptáš tady na diskuzi, kdo zná třeba Pellaeona, Darth Talon, či Darth Zannah? Málokdo. Lidé jsou tu možná fanoušci Star Wars, ale preferují filmy. A kdyby byl seriál, tak by musel být úzce na ty filmy navázán, aby se na to chytli ti "masoví fanoušci" a když můžou dělat kreslené seriály navázané na filmy, proč by dělaly hrané?
Je mi 17 a nevím jak to s tím souvisí, ale jestli ti to udělá radost...

na příspěvěk reagoval Hyger

Darth_AK

ty si naozaj myslis, ze star wars nema fanusikov?, tym si to cele zaklincoval a viac netreba dodavat.....len male info pre mna, kolko mas rokov?

martinbucek

3. ne, nerozhoduju. Jedna epizoda CW měla několikanásobně vyšší rozpočet než jedna Rebelů, zasazeno je to do prequelové éry, takže to může sledovat mnohem více linií (jako například radu Jedi, intriky Sithů, dění v senátu - to v Rebels jen těžko můžou zařídit) a navíc CW doopravdy nahrazuje něco (nejlépe hraný film o TCW) - byla tam díra v tom období a byla zaplněna seriálem. Tady před New Hope nikdy žádná díra nebyla. Buď byly komiksy, nebo hry. Po zrušení toho je tohle jenom zaplácání, něco navíc. Takže logicky to bude mít nižší potenciál.

PS: Je ale nutno podotknout, že zde na diskusi třeba najdeš většinu lidí, kterým se Rebels líbí víc než TCW, právě kvůli historickému zařazení.

martinbucek

V tom případě jsi jednoduchý divák ty, protože hledíš na pozlátko - Bobba je prostě jen cool, ale nemá žádný charakter a žádné jiné vlastnosti navíc, kvůli kterým by byl zajímavej. Byly by dva díly, kde by ho potkali, on by někoho ulovil, něco jim řekl a odletěl. WOW. A k tomu hranému seriálu - Marvel na Netflixu je samozřejmostí, protože je opravdu hodně fanoušků, kteří ujíždí na komiksech a tam je mnoho dalších marvelovských superhrdinů, takže obecenstvo je zaručeno. Jenže jen málo lidí se zajímá do hloubky o Star Wars, že by četli knihy, komiksy a hráli všechny hry. Nový Disney kánon navíc ještě ani není pořádně rozběhnutý. Není tu žádná jistota fanoušků a z marketingového hlediska si myslím že první seriál vyběhne až po poslední spin-offu, tudíž někdy po roce 2020.

Darth_AK

3, hovori ti nieco meno boba fett?....nemal ani mec, ani schopnosti alebo admiral ackbar, je mnoho postav co su neobycajne obycajne a kludne by sa im mohol mensi priestor venovat, nebolo by naskodu, ak by sa dej vzdy odohraval niekde inde a zameral sa niekoho ineho, nebolo by tam tolko nezazivnej vyplne.....tak, ale vam jednoduchym divakom staci aj toto.....ja cakam na hrany star wars serial uz vyse 20 rokov a tieto kreslenky bez zazivneho deja su premna mrhanim, tie peniaze sa dali vyuzit lepsie

na příspěvěk reagoval Merengues9, Darth_AK

martinbucek

1. Jenže Leia není mandalorianka. Je nemyslitelné, aby jiná rodina adoptovala Mandaloriánce/ku z jiné rodiny.
2. Může  tě ujistit, že sledovat čtyři série, kde léta Ghost a ničí vše co mu přijde do cesty by tě fakt nebavilo.
3. Nemohli, nemá to takový potenciál. TCW budou ještě dlouho nepřekonány
4. Disney, resp. Lucasfilm si nebude zcela jisto výdělečností takového projektu a radši to nespustí. Tohle je pro ně navíc levnější.

na příspěvěk reagoval martinbucek, martinbucek

1, Adopcia?.....lea je tiez organa

2, mohli to urobit bez jedi-ov a sustredit sa cisto na REBELOV, co sme sa o nich dozvedeli?....nic

3, disney ma vela sikovnych ludi, tak z toho mohli spravit lepsi serial ako clone wars. ale nestalo sa

4, dufam ze bude hrany serial ako ma star trek, kludne bez sabli

martinbucek

Můžeš, ale mohlo by to být trochu konstruktivní (tímhle zdravím Eodeona :)). Jde o to, že na Lothalu už se jaksi nevyskytujeme od první poloviny třetí série, kdy tam byly díly s TIE Defendery. Skutečná pařba na Lothalu byla hlavně první a půlka druhé série, to už bylo opravdu úděsné, ale teď už se na Lothalu dlouho nic neděje (a ano, pravděpodobně tam bude finále série, ale tak když se tam vyrábí nejvíc OP imperiální stíhačka, tak se není čemu divit), takže nevidím důvod ke stížnostem.
Všichni droidi ve Star Wars jsou otravní.
Bylo jasné, že Sabine nemůže být dcerou Satine, když byla Satine Kryze a Sabine Wren. Šok.
Ezra prošel velkým charakterovým vývojem a i když jeho eskapády v některých epizodách jsou pořád debilní, tak jako postava se výrazně zlepšil.
Co se týče vaty a pár epických dílů, s tím jediným můžu souhlasit, o tom ten seriál byl a i bude, taky to jede na Disney XD, nemůžeme od toho očekávat zázraky.

Hyger

Hyger (hodnocení, recenze)

martinbucek

Tak Lothal je základ, je to jedna z nejdůležitějších planet v Disney kánonu. Postavy jsou dobré a prochází si vývojem, který třeba ve filmech vůbec neuvidíš, protože tam na to není čas.

onomatozie

Mě překvapuje nízký počet dílů, ta řada mohla rozvinout dost postavy, kdyby se chtělo, ale s takovým počtem epizod jen těžko.

martinbucek

Tvoje příspěvky už taky začínají být pseudovata, složená z Lothalu, Ezry, Lothalu, Ezry a toho co tě vše otravuje. Nic nového. Pořád čekám.

Hyger

ja som fanusik a nic moc teda, serial je pre mna cisto len vyplnovka, ktora dej nikam neposuva, maju tam par skvelych postav + najlepsieho pilota v galaxii o ktorom sme sa nedozvedeli absolutne nic a tvorcovia z neho spravili priposrateho teenegera......mindfuck ktory mohli vypalit na nas sa tiez nekonal a sabine asi nie je dcerou satine...skoda.....a ezra sa mi znechucuje stale viac + nejotravnejsi robot v galaxii nie je skladnik, nie je to ani nalesteny c3po, ale ta plechovka odtialto....a samozrejme som nezabudol na lothal, najtrapnejsia pseudo planeta, akoze tatooine......par dielov bolo dobrych, par skvelych, ale zbytok len vata, vata, vata.....prve dva diely max 3*, pre zanieteneho fanusika, pre ostatnych 2*.....ak by sa ma niekto opytal ci to ma sledovat, tak urcite nie, je to zial strata casu s klesajucou kvalitou

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Hyger

onomatozie

onomatozie (hodnocení, recenze)

úpadok bohužiaľ pokračuje. Trailer vyzeral zle a moje obavy sa len naplnili. Neverím, že táto séria prinesie nejaké uspokojenie pre fanúšikov ...

na příspěvěk reagoval Hyger, Darth_AK

kamigava

Mě ty souboje s jetpacky vůbec nebaví, takže tohle řeším jen jako drobnost, těch blbostí v tom díle bylo víc, hlavně to jak skákal po těch padajících transportérech.

kamigava

kamigava (hodnocení, recenze)

Jak rychle letí takovej jetpack? 100 km/h? Ezra se tam přilepil totiž na TIE stíhačku, která lítá v atmosféře 1200 km/h mám takový pocit. :D  Náraz do ní by ho musel zabít. Ale je to sci-fi, chápu.

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

Torimmer

V téhle řadě už Mandalore zřejmě nebude. První čtyři díly mají uzavřít vedlejší dějové linky - Mandalore a Gerrera a zbytek bude údajně souvislý děj.

Torimmer

Torimmer (hodnocení, recenze)

SPOILER KE 1. DÍLU 4. ŘADY!!! Jen mi přijde, že tvůrci na všechny ty postavy nemají zkrátka moc času. Nevím kdy se zase s mandalorianama setkáme, ale když si třeba vezmu, že se znovu shledáním Sabininého otce s její matku a bratrem neproběhla žádná scéna mi přijde na nic celkem.

na příspěvěk reagoval Blackhand47

No tak SPOILERY.
Druhá část lepší než první, mezi námi, hrozně mě nebaví souboje s jetpacky, přijde mi to nudné a furt dokola. Jasný zápory - co to tam Ezra sakra skákal po těch transportérech?! Se nějak zlepšil. To že Sabinina matka a bratr přežili jen kvůli "on the edge of the range" mi přijde strašně stupidní a imperiální "mandalorianský"velitel mi přišel, že by mohl být konečně kvalitní záporák, ale to zase byla jen naivita.
Co hodnotím pozitivně je angažování bohyně, skutečně zaválela - Bo Katan na konci epická, vůbec souboj na destruktoru dost dobrý. První část tak za 3*, druhá na 4*. Není to zlé, ale ani totálně skvělé.

Blackhand47

Já to taky dávám bez titulků, kolikrát tomu nerozumím, ale jako celek mi to smysl dává a nemá cenu na to čekat, beru to jako lehkou výuku mojí nepříliš kvalitní angličtiny. Já to myslím sledoval na toonova.com

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

Helo

Zrovna Rebels jsou jediný seriál, který sleduji bez titulků, jelikož ta angličtina je tam fakt jednoduchá, žádné stupidní přízvuky. :D

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Helo

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)