Star Wars Povstalci

USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (více)

Star Wars přichází na Disney Channel s novým animovaným seriálem vyprávějící příběh čtrnáctiletého pouličního zlodějíčka Ezry a posádky povstalců z lodi Stín, jenž neúnavně bojuje proti všepohlcujícímu Impériu sužující celou Galaxii.
Děj se odehrává mezi původními epizodami Pomsta Sithů a Novou nadějí, přesně 5 let před událostmi Nové naděje v době temna, kdy jsou rytíři Jedi rozprášeni a císař pomocí svých nemilosrdných stoupenců vládne tvrdou silou. (Disney Channel)

The Mandalorian - Kapitola 21: Pirát (2023) (epizoda) (S03E05)

• V této epizodě se nám ukáže jeden ze členů posádky Duch (Ghost) ze seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014), a to přímo Garazeb Orrelios zvaný Zeb, patřící k rase Lasatů. Hlas mu propůjčil Steve Blum, který ho již daboval v Povstalcích. Postava byla vytvořena plně pomocí CGI. Můžeme si jej všimnout na námořní základně, kde s ním hovoří kapitán Carson Teva (Paul Sun-Hyung Lee), a tak poprvé můžeme vidět tuto postavu v hrané podobě. (Veskoslav)

Star Wars: Vadná várka - Běsnění (2021) (epizoda) (S01E05)

• U Cid v kanceláři visí na stěně bílá mandalorianská helma. Jedná se o odkaz na jeden z původních konceptů zbroje Boby Fetta, který pro původní trilogii vytvořil Ralph McQuarrie. Jiný z jeho návrhů pro stejnou postavu byl využit v seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014), kde podobnou zbroj nosila mandalorianská Imperiální superkomanda. (MiniMinion)

The Mandalorian - Kapitola 13: Jedi (2020) (epizoda) (S02E05)

• V závere epizódy sa dozvieme, že Ahsoka Tano hľadá Veľkoadmirála Thrawna. Thrawn je jedným z najinteligentnejších a najnebezpečnejších vodcov Impéria, ktorý nám bol predstavený v seriáli Star Wars Rebeli (2014–2018) a ktorého príbeh bol rozvinutý v nekánonických dielach. Poslednou vecou, ktorú o ňom vieme z kánonu, je, že zmizol, keď mladý Jedi Ezra Bridger s pomocou vesmírnych veľrýb (purrgil) uniesol jeho loď do neznámych končín vesmíru. Ahsoka Tano od tej doby očividne pátrala po Ezrovi a po Thrawnovi. (ČSFD)

The Mandalorian - Kapitola 14: Tragédie (2020) (epizoda) (S02E06)

• Runy, které jsou vidět kolem kamene na Tythonu, když se s ním spojí Grogu, jsou Jediské runy, které již byly použity ve hrách ze světa Star Wars a také v seriálu Star Wars: Povstalci (od r. 2014). Runy jsou inspirovány grafickým konceptem od Ralpha McQuarrie, který vytvořil již pro Star Wars Epizodu IV (1977). I přesto, že význam písmen jednotlivých run je znám, tak nejsou bohužel na kameni na Tythonu dost dobře vidět, aby bylo možné text „přeložit“. (Sidarius)

The Mandalorian - Kapitola 23: Spiknutí (2023) (epizoda) (S03E07)

• Poprvé se na obrazovce ukážou tzv. Imperiální komanda, která byla pouze v rámci „Star Wars Legends“. V rámci „Legends“ a zejména v knížce „Order 66“ to byly nástupnické jednotky republikových komand nejlepších klonů. Zde jsou spíše nová verze Imperial Super Commando. Je teorie, že Moff Gideon (Giancarlo Esposito) v této „tradici“ pokračuje a jeho elitní beskarem pokrytá komanda jsou ve skutečnosti klony. Návrh jejich zbroje vychází z původního návrhu pro Imperial Super Commando, které jsme mohli vidět v rámci seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014). (Veskoslav)

The Mandalorian - Kapitola 23: Spiknutí (2023) (epizoda) (S03E07)

• Během zasedání stínové rady Impéria je zde jedna zajímavá a významná postava – kapitán Gilad Pellaeon. Pravá ruka velkoadmirála Thrawna se poprvé představuje „naživo“. Jeho lodí byl hvězdný destruktor Harbinger. Poprvé jej ale z temnoty Star Wars Legends přivedl už seriál Star Wars Povstalci (od r. 2014), a to konkrétně dvojepizoda Family Reunion and Farewell. Hlas mu propůjčil Jim Cummings, který daboval Hondu Ohnaku. Samotná postava si pak odbyla knižní premiéru v roce 1991 v knize „Dědic Impéria“. (Veskoslav)

Andor - Narkina 5 (2022) (epizoda) (S01E08)

• Vězeňské barvy, tedy bílá a oranžová, nejsou na obrazovce poprvé. V seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014) měli stejnou barevnou kombinaci vězni v imperiálních továrnách na Lothalu nebo zajatá jedijská mistryně Luminara Unduli. (Veskoslav)

The Mandalorian - Kapitola 16: Záchrana (2020) (epizoda) (S02E08)

• Keď Din Djarin (Pedro Pascal) porazí Moffa Gideona (Giancarlo Esposito), vezme mu Darksaber, ktorý svojmu vlastníkovi dáva právo vládnuť na Mandaloreom. Keď ho chce darovať Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff), Gideon mu povie, že ona ho nemôže prijať ako dar, musí ho vyhrať v boji. To však spôsobilo určité nejasnosti, nakoľko v seriáli Star Wars Rebeli (2014) ho Bo-Katan prijala ako dar od Sabine Wren. Jedným z dôvodov, pre ktoré ho možno teraz nemôže znovu prijať ako dar, je, že oň prišla, čím sa stala nehodnou vlastnenia Darksaberu. Keby ho získala späť v súboji, dokázala by, že si ho zaslúži. (ČSFD)

Star Wars: Klonové války - Old Friends Not Forgotten (2020) (epizoda) (S07E09)

• V úvodní titulkové montáži se na okamžik objeví mistryně Jedi Depa Billaba a její padawan Caleb Dume. Tvůrci tak znovu propojili tento seriál se seriálem Star Wars Povstalci (od r. 2014), kde již dospělý Caleb vystupuje pod jménem Kanan Jarrus a má tam jednu z hlavních rolí. V menší roli se, také ještě jako padawan, objevil i ve volném pokračování Klonových válek, v seriálu Star Wars: The Bad Batch (od r. 2021), stejně jako jeho mistryně. Hlas mu propůjčil Freddie Prinze Jr. (MiniMinion)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)