Vzkříšení démona

• USA The Lazarus Effect (více)

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle.. (Bontonfilm)

misterz

Námet niečo ako Hráči so smrťou som mal vždy rád, preto som sa ešte na začiatku rozhodol, že budem k snímku zhovievavejší, ale vzhľadom k nedostatkom to tak úplne nešlo. Film sa začína štandardne - pokusy na zvieratách, bádanie, vedecké teórie..... čiže niečo, čo sa snaží navodiť tú správnu tajomnú atmosféru. Podľa môjho názoru ide zároveň aj o najlepšiu časť snímku. Potom samozrejme príde nehoda v labáku, niečo sa zvrtne a na záver sa z krásnej Olivie Wilde stane bytosť, ktorú by som doma rozhodne mať nechcel. Žiaľ práve to hororové nevyšlo takmer vôbec. Pár ľakačiek situáciu nemalo šancu zachrániť. Lacné, povrchné, obsahovo predvídateľné a s koncom bez nápadu a myšlienky. Na priemer to určite nestačí. 45/100 ()

*CARNIFEX*

Traja talentovaní študenti medicíny pod dohľadom manželského páru skúsených vedcov vyvinie látku,za pomoci ktorej vykonajú experiment reinkarnácie mŕtveho psa. Milovaný rodinný priateľ však následne vykazuje niekoľko násobne vyšší prejav agresívneho správania. Pri jednom z ďalších pokusov nečakane dochádza k úmrtiu manželky z páru vedcov. Zo zúfalstva opätovne podniknutý experiment síce dopadá úspešne, no už to viac nie je ona! Rozmýšľam, ktoré z pozitív by sa dali takpovediac vypichnúť, aby človek nemal dojem, že z pohľadu fanúšika hororu, nestratil svoj drahocenný čas. Takže, čo ja viem, snáď nápad? Možno snaha? Herecké obsadenie? Ale nie je to nejak sakramentsky málo? Ba dokonca možno tvrdiť že spomínané plusy sú pri danom žánri, len akýmisi náplasťami, ktoré ledva prekryjú škrabanec na lakti šesť ročného dievčatka po páde z kolobežky. "The Lazarus Effect" je snímok, ktorý sa vezie na vlne jedného veľkého sklamania. Ja ozaj neviem čo spomenúť, lebo horor, ktorý disponuje priemernou atmosférou, bez potreby Nostradamovho daru vnímania, aby si uvedomil predvídateľnosť fakt podpriemerných lakačiek, úbohým záverom, len sťažka zaujme natoľko, aby dokázal nadchnúť diváka. Sklamanie - 40%. ()

Jello Biafra

Trailer nás navnadil na strašidelný film o nepodarenom experimente. Výsledok je však taký, že sa jedná o nezaujímavý horor, ktorý je absolútne bez atmosféry či akýchkoľvek šokujúcich scén. Navyše je stopáž až príliš krátka a samotný film bez záverečných titulkov má len úbohých 77 minút. Čakal som aspoň nejakú prekvapivú pointu, ale tá jednoducho neprišla. Jediné čo stojí za pozornosť je, že Olivia Wilde je sexi aj ako démon ovládajúci telekinéziu. Lenže na to, aby utiahla celý film je to sakra málo. Som rád, že som na tento film nakoniec nešiel do kina ako som pôvodne plánoval, pretože by to boli jednoznačne vyhodené prachy. Dnes už je to asi fakt problém nájsť kvalitný horor. ()

maddy

Lazarus Deffect aneb Vzkříšení debila. Totálne mdlá a nezaujímavá kravina, to sú slová ktoré ma ako prvé napadli pri záverečných titulkoch. A pritom Lazarus Effect nemusel byť až taký zlý, len by to chcelo akokoľvek schopného režiséra. Tá myšlienka o vedcoch, ktorý objavili akýsi „liek, ktorým dokážu oživiť človeka“ nie je na zahodenie, akurát tu o to vôbec nejde. Film sa napriek veľmi skromnej dĺžke rozbieha veľmi pomaly, kde divák musí počúvať plno nezmyselných vedeckých žvástov vycucaných z prsta a základná premisa slúži iba k tomu, aby oživila Oliviu Wilde, no a tá v jednom stereotypnom laboratóriu začne robiť bordel. O nič iné tu v podstate nejde. Pár krát si polevituje, pár krát asi telekinézou pohýbe predmetmi, zafarbí oči a to je asi celé. Nemá to absolútne žiadnu atmosféru, spád a jediné na čo sa Lazarus Effect spolieha sú snáď tie najpredvídateľnejšia ľakačky za poslednú dobu. Ono to už z princípu nemalo čím nahnať strach a to je pre horor asi tá najhoršia vizitka. V závere už navyše film nevedel ako z celej tejto frašky von, tak sa do toho bez najmenšieho zmyslu začnú miešať snové sekvencie a je koniec. S týmto obsadením som čakal aspoň priemer, keďže trailer zase nevyzeral až tak márne, ale nebyť tu Olivie Wilde tak to snáď ani nedopozerám. Dve hviezdy iba z milosti, inak by som išiel asi aj nižšie. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

berusche

Když nemáte na pořádné kulisy a chcete ušetřit, natočte film za dva měsíce v jedné místnosti. Můžete ho taky hodně točit ve tmě, protože divákovi přeci stačí, že slyší, vidět nic nemusí. Abyste to dotáhli do hororového finále, hodněkrát během natáčení zhasněte a rozsviťte, je to děsivé. Bohužel na základě těchto věcí je snímek další úspěšnou hovadinou, která aspiruje na zbytečný horor roku. ()

• Anglický název filmu The Lazarus vychází  z biblického příběhu, který popisují evangelia v Novém zákoně. Lazar byl podle Janova evangelia Ježíšív přítel. Když zemřel, tak čtyři dny po jeho smrti přišel Ježíš k jeho hrobu a zázračně ho vzkřísil z mrtvých. (willy1)
  • Olivia Wilde (Zoe) byla v době natáčení filmu těhotná. Filmaři proto museli přizpůsobit způsob snímaní záběrů, aby nešlo vidět její větší bříško. (Narcis)