Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od září 1940 do srpna 1944 bylo množství luxusních hotelů zabráno Němci, kteří je využívali coby svá velitelství - čímž zároveň umožnili hotelovému personálu mít výborný přehled o všech svých aktivitách a tajemstvích. Přesně takový byl i případ hotelu Royal Palace patřícím Maximovi a Solange Verdierovým, kde si zřídila velitelství německá kontrarozvědka Abwehr. Kromě ní se do hotelu protlačil i Maximův dotěrný bratr François, který dostal od Němců za úkol zde znovu postavit orchestr, kterým se před válkou proslavil. Ve stejnou dobu začne německým agentům pořádně zatápět domácí hnutí odporu vedené tajemným „D'Artagnanem". Je jím doopravdy Maxim, pokojný šéf hotelu Royal Palace? A je slizký François opravdu proradným kolaborantem, jak se každému zdá? Tyto a další otázky odstartují řetězovou reakci výbušných událostí poté, co v hotelu nalezne úkryt židovská rodina a přidá se k ostatním zaměstnancům, aniž by věděla, jak to v hotelu doopravdy chodí... (Filmbox)

(více)

Recenze (9)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Nichts !!" - "Nichts ??" - "Co ??" - "Že nic !!" - "Aha !!" ;) Opravdu nic.. Nic, co by chtěl jeden vidět, zvlášť čekal-li snímek nesoucí se alespoň vzdáleně v duchu třeba takového legendárního seriálu Haló, haló.. Ten je ovšem samozřejmě britskou záležitostí, která stojí především na dialogu, a právě s tím si autor jen pramálo rozumí.. Francouzský režisér Claude-Michel Rome měl tedy raději zůstat u těch svých seriálů, když stvořil nesmírně jalový a prázdný snímek s naprosto otřesným timingem, který jako slibovaná crazy komedie nefunguje ani nešťastnou náhodou.. Takže pokud víte, že za druhou světovou válku mohli židé a kominíci, nemá vám tenhle kousek vůbec co nabídnout.. A ta pointa s necharismatickým Hitlerem toho moc nezachrání.. [ Dabing 2/10 ] Nutno podotknout, že naprosto hrozný český dabing Studia Soundwave Válce v hotelu Royal Palace podráží nohy definitivně.. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Až do shlédnutí tohodle filmu jsem si myslel, že Francouzi jsou nejlepší tvůrci cynických válečných komedií. Takovou fušeřinu jsem ale hrozně dlouho neviděl. Hitler tady vypadal jak jeho bratranec přes třetí koleno, který s ním má společný jen ten knírek. Nejhorší to ale bylo s rádoby vtipem, který se tu tváří hrozně světově jak v Haló, haló, kterému je tenhle film asi nejblíž, ale přitom je k uzoufání trapnej. Jednu hvězdičku dávám za to, že mě tenhle film dokázal na sebe nalákat a za to, že jsem ho dokoukal do konce. Pár scén totiž ušlo. Zbytek ale děs, běs. ()

Reklama

Aky 

všechny recenze uživatele

Chvilku mi trvalo, než jsem si na poetiku hotelu Royal Palace zvykl, ale pak jsem to docela přijal. Sice dlouhé pasáže nezáživnosti někdy přecházely až do trapnosti, ale v jiných chvílích se zaleskly docela pěkné vtípky a situační gagy. ()

mac000 

všechny recenze uživatele

Jistě, chybí tomu hvězdy typu De Funese, Galabrua, Lefebvrea či Claviera, ale i tak má film několik vydařených momentů a celkově uvolněnou atmosféru. A ze svého nepříliš lichotivého vkladu do kolaborace s nacisty za 2. světové války si nikdo neumí dělat lépe legraci než Francouzi. Pohoda pro televizní večer při lahvi vína... ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Měla to být komedie, ale kus té legrace tam tvůrci zapomněli zakomponovat. Bohužel to není ani vtipné ani nijak zajímavé. Je to honička po hotelu a zakrývání jedné boty či sabotážní akce za druhou. Tohle na tom asi mělo být vtipné, ale nebylo. Nedá se říct, že by to byla totální nuda, proto nedávám taky jednu hvězdu, ale dvě. Ale zhlédnutelné to bylo jen na zabití času. Ale víckrát to fakt absolvovat nechci. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama