Reklama

Reklama

Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

(více)

Videa (18)

Trailer 4

Recenze (719)

tron 

všechny recenze uživatele

"Je to len šalát!" Ježišmária to ale bola úžasná WTF chujovina! Ak sa tam nestalo voľačo extrémne divné každú minútu, potom ani raz. Triky sú otázne (niektoré super, iné ako zo seriálu Hviezdna brána), ale sú skoro všade. Pre mňa bolo dôležité, že boli čertovsky originálne. Väčšinu času som sa nestíhal čudovať a pozastavovať nad tým, čo práve vidím a rozmýšľal som, či Alex Proyas bral počas nakrúcania drogy a ak nie, tak či ich brali aspoň scenáristi, pretože TOTO proste normálny človek nevymyslí. K tomu tony nádherných hovadín a poriadne švihnutý strih; vo viacerých scénach sa stane niečo dôležité a vy čakáte, aký to bude mať dopad na dej a ono sa „zrazu“ strihne a postavy nevyzerajú, že by sa predtým niečo bolo stalo. Možno i vinou uponáhľanosti univerzum stráca logiku, takže zabité postavy ožívajú a nikto to moc nerieši. Vlastne to vôbec nerieši. Občas tvorcom utečú základné veci (močiarom sa brodí normálne vysoký človek i obor a obidvom voda siaha po členky). Pôvodne som chcel napísať aspoň pár logických kravín, ale potom som nad tým len mávol rukou, pretože ak by som to mal urobiť poctivo, bolo by to na 7 strán. Bože, mne sa to tak páčilo! ()

AppleCore odpad!

všechny recenze uživatele

Tomu, že jsou Bohové Egypta nejepičtější fail stříbrnýho plátna za posledních asi dvacet let, napovídá fakt, že jsem nebyl schopnej film sledovat ani s promilí alkoholu v krvi. A to klidně máchnu rukou nad tím, že se film odehrává v dobách, kdy země byla ještě placatá a ve vesmíru se dalo dýchat (what the fuck?!!). Že to má vyšší hodnocení, než třeba High-Rise, nebo The VVitch (byť jsou to filmy úplně jiný), musí bejt vážně důkazem idiocie našeho národa. Film bez jakýkoli esence, atmosféry, nebo alespoň dobrých efektů, který nefunguje ani jako pohádka, ani jako fantasy a dokonce ani jako komedie. Tohle si fakt užijí maximálně jenom děti, nebo lidi po lobotomii. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Na Proyasa mám napriek väčšine celkom slabosť, a jeho filmy ma svojou inakosťou vždy bavili. Aj napriek tomu, ako stupidne na mňa pôsobil trailer, som bol milo prekvapený veľkolepím spracovaním, kde mi neprišli zlé ani efekty ani kostými či masky. Až do chvíle, čo sa mi vizuálna stránka neokukala, bol Gods of Egypt príjemným prekvapením. Ale po dvoch tretinách prišiel typický guláš finálneho vyvrcholenia a prekombinovanosti, ktorý ma začal neuveriteľne nudiť. Veľká škoda. Znie to až neuveriteľne vzhľadom k predsudkom, ale možno tomu dám ešte niekedy šancu. Trebars som bol len unavený. Teraz, ako to ale po sebe čítam, skôr tomu tak nebude :D Update 27.7.2018: Na druhé videnie, bez očakávania lepšie. Proyas vie vždy priniesť niečo, čo vo mne prebudí dieťa, a to je občas príjemné. Hlavne keď sa to odohráva v starovekom Egypte. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Jestli se i dnes tu a tam rádi podíváte na libovolný díl televizního Herkula nebo Xeny a baví vás ta záměrně jednoduchá naivita a hašteření smrtelníků a bohů a bohyň, kteří nejdou pro hlášku z 21. století daleko, Bohové Egypta jsou tu pro vás. Nejsou totiž ničím víc než právě takovou odpočinkovou fantazií, jež se naštěstí nebere vážně. Škoda je, že film není kratší a trochu zajímavěji obsazený (všem hercům samozřejmě vévodí Geoffrey Rush v roli boha Re, který se svým korábem krouží nad plochou Zemí a za sebou vleče Slunce).___P.S. Skvělá hudba Marca Beltramiho!___P.P.S. Viděl jsem dabovanou verzi a žádná hrůza to není, až na Gerarda Butlera, kterého bůhvíproč mluví Zdeněk Mahdal. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Mimo kategorii pohádek pro děti, kdesi na rozhraní říše pohádek pro adolescenty a dospělé, se zabydlela pohádka nová, ovšem s námětem starým, stařičkým, dokonce si troufám říct, že prastarým. Čeho je člověk schopen pro lásku a to i v konfrontaci s Bohem, v Egyptě pochopitelně ne s jedním, ale s celým nepřehledným zástupem, kdy v organizaci práce je chaos, jednotliví Bozi se rádi maskují, zasahují si do kompetencí, sourozenci se běžně žení a množí mezi sebou, nikdo neví, kdo je čí otec, matka, teta či babička a nad kterou vnitřností danou do hrnce má který z nich mít dozor. Z řečeného je zřejmé, že vzhledem k obecnému chaosu je v této požehnané zemi nejmocnějším Bohem Seth, který, zcela logicky a přirozeně, chce vládnout i oficiálně. Každý mocenský zvrat s sebou nese jistou dávku násilí a dalšího chaosu, což v daném případě posiluje moc samozvaného vládce. V takto pojaté vyprávěnce, ze které dýchá počítačová animace, se dočkáte božsky krásných žen (dobře, tak jedné), lidsky pochopitelných Bohyň, charismatických kladných i záporných hrdinů lidské i božské podstaty (už vidím zas ty mužské názory na představitele hlavního hrdiny, kteří ho kvůli jemným líbivým rysům deklasují na trapného buzíka, takže chlapci, přijměte to, že po světě chodí i jedinci pohlednější než vy a na mužnosti jim to neubírá a prostě se s tím smiřte) a hlavně dobrodružně romantického příběhu. Souboje jsou místy chaotické a nepřehledné, ale upřímně, to je i hokejový zápas a na to se natěšeně dívá většina národa, nevím, proč by to najednou mělo vadit. Vtipy jsou záměrné ("Ó, velký Ra, Bože Slunce a nebes, já, Hor, syn Usirův přicházím s prosbou ... dědečku, potřebuji pomoc!") a nezavánějí trapností, osobně se domnívám, že stejně záměrné jsou i ty scény, které asociují 300: Bitvu u Thermpyl. Pokud nečekáte duchovní hlubiny a dokument o Starověkem Egyptu (pokud čekáte, je chyba na vaší straně), můžete vypnout a skvěle se bavit. Pokud čekáte něco s hlubokým filosofickým podtextem, jděte na jiný film a ušetříte si zklamání. Jen na okraj - ty nejhezčí modré oči skutečně nemá Hor, ať si je třeba tisíckrát Bohem. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (14)

  • Nikolaj Coster-Waldau hraje v seriálu Hra o trůny (od r. 2011) postavu Jamieho Lannistera, kterému se říká Králokat. Znakem Lannisterů je přitom lev - lev, který zabil krále. Ve filmuBohové Egypta si zahrál Hóra - krále, který zabil lva. (ArsenalEagle)
  • Bohovia Egypta (2016) a Mad Max: Zbesilá cesta (2015) majú skoro identické herecké a pomocné obsadenie (takmer 200 ľudí). Napríklad oba filmy majú rovnakého prvého asistenta réžie (P.J. Voeten), nadriadeného vizuálnych efektov (Julian Dimsey), kaskadérov (Tim Wong a ďalší) a hercov (Courtney Eaton, Abbey Lee a ďalší). (figliar)

Související novinky

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (více)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (více)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)

Reklama

Reklama