Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (308)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

K japonským animákům je občas složité psát komentáře, jelikož skoro všechny mají stejné klady a zápory. Ať už se jedná o krásnou animaci, originální pojetí příběhu a jeho spletitost. To vše platí i v tomto případě, kde populární cyberpunkové prostředí střídá prostředí temné a gotické. Moc pěkný animák, ve kterém jsem se občas ztrácel. ()

Ducharme 

všechny recenze uživatele

Velice prapodivná kombinace Terminátora a Van Helsinga. Vizuálně místy přitažlivé, ovšem dějově krajně vykořeněné a tudíž zbavené veškeré atmosféry. Celý snímek je spíše koláží zajímavých momentů a kontrastních obrazů, než-li plnohodnotně funkčním celkem. Jsem snad staromódní, když se dožaduji alespoň základních informací, nutných pro pochopení širšího kontextu? V jaké jsme třeba době? Mám přitáhnout opratě, nebo trhnout ruční brzdou bizarního tanku? Mám si obléknout aristokraticky rozevlátou róbu, či spíše uplý catwoman obleček? Otázky o minulosti postav se skoro až bojím pokládat. Ty nečekaně přicházejí a stejným způsobem i odcházejí zpět do neznámých končin, z nichž nepochopitelně vzešly. Jejich jediným údělem je žít pro tuto chvíli, v tomto případě pro tuto konkrétní scénu a pak opět zmizet v zapomnění. Proč místo kýčovitých dialogů, vystřižených převážně ze špatné sbírky trubadůrské poesie, Kawajiri radši nenabídne alespoň nějaká vysvětlení! Nebo že bych byla jen já tak nechápavá, když mi nepřijde zcela běžné, že má někdo na ruce mluvící ksicht, chrlící jednu "humornou" hlášku za druhou a někde mezi jejich nepřetržitou produkcí nasává neznámé kletby? Jediným možným vysvětlením ve finále zůstává, že se od diváka očekává jen to, že si prostě vystačí s tím stupidně předvídatelným, tisíckrát omletým příběhem a nad zbytkem nebude vůbec přemýšlet! Vždyť ono to všechno přece tak krásně funguje! Smutné... A aby toho nebylo málo, přijde ještě květinami provoněný, všemu předešlému se vymykající, prudce sentimentální závěr, okrášlený radostným leskem v chápavém dětském očku. Ach! ()

Reklama

heyda 

všechny recenze uživatele

Jde o animák a na ten musí mít člověk prostě jiný měřítko než na hraný film. Jako hodnocení 87% je hodně mimo mísu. Samotná animace mi nepřijde nijak výjimečná, příběh je sice zajímavý, ale v zásadě kopíruje Bladea. Největším potěšením mi však byla překrásná hudba a inteligentní scénář. Takže 60%.......BTW: Nechápu, jak může být Pokémon v odpadu a tohle na vrcholu animovaných filmů. V animaci rozdíl takřka nenajdete a Pokémon je mnohem originálnější. Ale jak chcete :-) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Zase jedno velké „lovestory“. Oproti minule se konečně pořádně přitvrdilo a jako bonus se tu dočkáme i druhé skupiny „lovců upírů“, kteří byli příjemným zpestřením. D vyměnil koníka a se svou mluvící rukou se vydává vydělat těžké miliony. Animace se tentokrát výrazně zlepšila, spousta zajímavých příšer dopomohla k zajímavým soubojům, atmosféra solidní, jen tam nemuselo být tolik té romantiky. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Když se začtete do komiksové série o Sandmanovi, kterého stvořil Neil Gaiman, postupně objevíte fascinující svět uměle vytvořených mýtů, které sice často využívají nám známých legend, pověstí a náboženských představ, dohromady ale tvoří svébytný, originální a myšlenkově hluboký alternativní svět, jehož návštěva láká k dalšímu objevování. Naproti tomu Lovec upírů představuje několik nejtuctovějších motivů využívaných fantastickými žánry, splácané do efektní brakové kaše. Tradiční výtvarné pojetí typické pro mangu a anime mě sice nikdy neoslovovalo, ale mělo aspoň styl. Tady byl styl vytěsněn hledáním inspirace v zámořských vzorech, jako by Kawadžiri už dopředu počítal s tím, že chce vyrobit "univerzální" filmový produkt podobný hamburgeru. Soudě podle ohlasů na ČSFD se mu to podařilo. Mně ale tahle prapodivná patlanina žánrů s neoriginálním dějem, zasazená do nefunkčního světa, neoslovila. Je mi hodně blízký postoj uživatelky Ducharme. Celkový dojem: 20 % za kreslené pozadí. Místy - ano, mám na mysli především scénu odletu v kosmické lodi - už film nekoketuje s kýčem, ale je jeho ztělesněním. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Postava Carmily je založena na románu stejného jména od Josepha Sheridana Le Fana, který byl poprvé publikován roku 1872. (HellFire)
  • Oficiální trailer vytvořil Michael McConnohie, který poskytl svůj hlas hlavní postavě v prvním filmu Vampire Hunter D (1985). (HellFire)
  • Film byl na rozdíl od naprosté většiny ostatních japonských anime nejdříve namluven anglicky. Dalším jazykem byla kantonština, teprve potom následovala japonština. (Matty)

Související novinky

Program FILMASIE

Program FILMASIE

20.11.2005

Hlavním bodem programu prvního ročníku festivalu asijských filmů FILMASIE, který se uskuteční ve dnech 1. 7. prosince 2005 v pražských kinech Světozor a Aero, bude Jižní Korea. Tu budou zastupovat… (více)

Reklama

Reklama