Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

*CARNIFEX*

Životopisné snímky spracované formou dokumentu patria v mojom okruhu široko-spektrálneho výberu medzi najobľúbenejšie. Keď je zručný majster s kamerou, ktorý vie ako pracovať so strihom, pričom dokáže do svojho "výtvoru" vložiť emocionálny prvok (čo si povedzme úprimne na rovinu - v tomto prípade to vzhľadom k téme nemohol byť problém), má v podstate "vyhraté". Akurát je naozaj smutné, že o Palkovi, ako legende slovenského hokeja nesledujeme tento projekt o nejakých, "báj očko", 50 rokov. Pár krát sa divák pri rozprávaniach "vedľajšo-hlavných" postáv o historkách s Palinom naozaj pousmeje. MAJKA: "Rád sa pekne obliekal, mal k tomu blízko", JEREMY ROENICK: " Ó, his fashion? Terrible dresser!" (:D) Faktom ale ostáva, že od úvodu má "38" napriek veselým príhodám veľmi smutný, až ťažký nádych. Ako to už ale v jeho samom začiatku povedala Majka: "Táto myšlienka je krásna, urobiť o ňom taký spomienkový film". Tak teda spomíname Palino. ()

vander19

Čo sa dá ku tomuto napísať? Palo "Demo" Demitra opäť raz spojil národ a vypredal celé kino, ktoré po konci nadšene aplaudovalo. Je pozitívne, že je to robené v takom veselom duchu. Sú tam fakt príjemné historky a určite je ešte mnoho takých čo sa nedali publikovať. Som bol prekvapený ako dobre jeho pani Manželka vypadá, oproti starších záberom z roku 2013 je to veľká zmena. Dokonca sa dosť často počas tohto dokumentu zasmiala. Mňa ako veľkého fanúšika NHL potešilo mnoho informácií, ktoré človek nemá možnosť vidieť v bežne dostupných zdrojoch. Je to fakt pekne spravené a väčšinu času skôr človeka vedú myšlienky ku smiechu ako ku slzám. ()

jirijost

Já jsem pracoval, byl jsem u St. Louis Blues a mojí hlavní úlohou byla Evropa, sledovat talenty kteří tu hrají. Byl jsem na hokeji a hráli jsme s Ottawou. Upoutal mě tam nějaký hráč, říkám kdo je ten hráč? Nebyl často na ledě ale když byl, prostě to mělo hlavu a patu, vždy něco vytvořil. Demitra, Demitra co toto je? Tak hned jsem otevřel naše statistiky a vidím že Slovák waaau! - Peter Šťastný Krásná vzpomínka na tohoto fantastického hráče. Bylo by hezké kdyby se něco podobného udělalo i pro tu českou trojku. Některé věci jsem vůbec nevěděl, například to že měsíc před osudnou nehodou přemýšlel o konci kariéry. Což teď zní teda hodně smutně. Na konci jsem slzy opravdu neudržel ale to asi žádný fanda hokeje. Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

Trevor

Pocta legende. A mne sa dostalo tiež veľkej pocty, v deň svojich narodenín s Palinovým číslom dresu som si pozrel dvdečko, ktoré som dostal od výberného kamaráta, ktoré som si vychutnal rovnako tak ako cukrovinky, ktoré boli darčekom od ďalšieho výborného kamaráta, s ktorým spolu tvoríme veľkú trojicu pri návštevách kín. Vynikajúci dokument má jednu obrovskú nevýhodu, že je hodnotený na českloslovenskej a nie slovenskočeskej filmovej databáze a preto nebude mať hodnotenie ako Nagano 1998. Vynikajúca pocta nielen skvelému hokejistovi ale predovšetkým skvelému človeku boli perfektným darčekom a výborným záverom dnešného dňa, ktorý som strávil v práci aby som si pri legendárnej tridsaťosmičke aj s trochou nostalgie zaspomínal na úspechy, ktoré slovenský hokej už nikdy nezažije. ()

ti88na

Asi neexistuje šport, ktorý by som mala radšej ako hokej. Správa o tragédii ma zastihla v zahraničí a pamätám sa že keď som sa dostala k internetu, tak pri čítaní webu som revala ako malá. Bála som sa, že tento dokument bude nejaký prvoplánový doják, ale Dangl to vymyslel parádne. Vtipne a pútavo nám predstavil jedného z našich najlepších hráčov, slovami jeho najbližších ukázal aký to bol človek. Skrátka hodný obdivu a výborným vzorom pre každého. ()

• Premiéra dokumentu sa presunula z 10. apríla na 7. septembra 2014. Dôvodom bolo získanie rôznych nových záberov z Demitrovho detstva, z rodinného života a z úplných hokejových začiatkov. Produkcia takisto uzavrela exkluzívny kontrakt s NHL, čím sa dostala k množstvu hokejových udalostí, ktoré slovenskí diváci nemali možnosť vidieť. (kacer4)
  • Na slovenské pomery sa točilo vysoko nákladovými technológiami a rozpočet sa blížil k hranici hraného filmu. (MikO_NR_1909)
  • Prvá klapka padla v auguste 2012 s Ľubomírom Višňovským. Natáčanie sa ukončilo druhý decembrový týždeň 2013 s Petrom Šťastným. Film sa nakrúcal v Spojených štátoch amerických, Česku, Rusku - Jaroslavľ a na Slovensku. (kacer4)

PF 2015

PF 2015