Legendárny sériový vrah v maske nazývaný "Rayborn" pri prevoze sanitkou uniká spod dohľadu polície, aby dokončil to, čo si pôvodne predsavzal. Jeho prvé kroky po únose mladej dievčiny z nemocnice vedú do rodného domu v neďalekom lese, ktorý je od detstva jeho teritóriom. Podarí sa miestnej polícii, no najmä detektívovi Loomisovi zastaviť šialeného zabijaka a rozlúštiť tak záhadu okolo starej legendy "Pitchfork"? (*CARNIFEX*)

darkrobyk

Podprůměrný slasher o zabijákovi s vidlemi je plný mluvících hlav řešících neustále minulost a legendy ohledně vraha. Když dojde na akci, tak OK, hvězdy si zaslouží především práce se zemědělským nástrojem. Postavy jsou divné a nesympatické, což u tohohle žánru až tak nevadí, pokud většina zařve. Potěšil osud idiotského velitele Daytona. Udělat hodinový sestřih, hodnotil bych možná i o kapku výše. ()

Flipnic

První díl jsem neviděl. Někdy si to takhle střihnu u nenáročnejch filmů, že třeba skouknu druhej díl a pak se teprve vrátím k prvnímu. Bývá to někdy zajímavý ... Jinak musím konstatovat, že po pár letech naprostýho sucha po klasických slasherech, se tento rok tvůrci k subžánru opět vrací. Brutální, zvrácené a nechutné exploitery jdou zas na chvíli zřejmě do pozadí (co si proboha počnu ??!! :-D ) a vyskočilo nám zde pár obstojných slasherů a jistě jich bude tento rok více. Tady v tomto máme klasicky zabijáka, kterýho převezou tradičně do nemocnice, kde si podá každýho, kdo mu příjde do cesty a pak se děj chytře přesune do lesa. Neexistují lepší "panoramata" pro slasher než nemocnice a les, co si budeme povídat ... ;)) Zabiják má na hlavě hadr strašáka do zelí, je obrovskej, tlustej a UKRUTNĚ silnej !!! :))) Vůbec nepotřebuje k likvidaci obětí nějakou oblíbenu zbraň, prostě je umlátí, rozláme a rozšmelcuje po zdech holýma rukama. Každopádně obratně likviduje nepřátele i všemi možnými zbraněmi, z nichž moje nejoblíbenější od dob úžasnýho Prowlera od Zita (1981) jsou vidle ... Film má zajímavej oldschoolovej vizual a look, herci sympaticky přehrávají, připomenutí klasik a kultovek nemusím ani vyjmenovávat ... Pro mne v ranku další milé překvapení po excelentním Girlhouse (2014). ()

kaylin

Osobně doufám, že „Hayride 3“ nebude, protože už nebude o co stát. „Hayride 2“ nenabídlo nic, proč by se měl divák chtít na film dívat. Hudba je neskutečně monotónní a v mnohých pasážích mi vadila. Celý film je strašně prvoplánový, jen kostra, na kterou je nabalen tolikrát provařený příběh, že to ani trochu jiní herci a trochu jiný vrah nezachrání. Další film, který stahuje žánr slasher do zapomnění. ()

beso74

Obrovský chlap s vrecom na hlave (ideálne riešenie, ak sa vám nechce vymýšľať nejakú masku a tú hokejovú si už nasadil istý Michael Myers) sa pohybuje rýchlosťou cúvajúceho slimáka a systematický likviduje všetko, čo sa mu dostane do cesty, aj keď teoretický by sa s pohybujúcimi objektami mal stretnúť len v prípade, že sa rozbehnú oproti nemu. Navyše, je už úplne záhadou ako sa dostal pri takej rýchlosti do nemocnice a ako z nej. Slabučká kópia Halloweenu 2 (toho pôvodného), ktorej chýba charizmatická hlavná hrdinka, strach naháňajúci vrah, a okrem toho aj spusta iných vecí. Neviem, či tvorcovia boli tak bez nápadov, alebo sa chceli na niečo odvolávať, ale jeden z detektívov tu nesie meno Loomis, to isté ako psychiater (Donald Pleasance) v Halloweene. ()

Marceloo

Sériový vrah sa prebudí v nemocnici a chce sa vrátiť do svojho domu. Cestu z nemocnice si musí prebiť a pritom zabije niekolko ludí. Unesie ženu, po ktorej začne pátrať miestna polícia. Tá ale vraha nedokáže chytiť a tak sa jej priatel a jeho brat rozhodnú nájsť ju a prekonať strach z dávnej legendy, ktorej sa od detstva báli. - Jednoduchý horor z prostredia malomesta s jednoduchým vrahom a jednoduchou zápletkou, ktorá prekvapivo celkom dobre funguje. Človek si sice k vrahovi Raybornovi žiadny vzťah nevytvorí a je jasné, že sa nestane slasherovou legendou, ale dokáže aspoň pôsobivo zabíjať. Postavy sú taktiež v poriadku a nemal som s nimi žiadny problém. Občas bola zretelne vidieť slabá kamera a zlé svetlo, ale to sa u takýchto nízkorozpočtových filmoch dá tolerovať. + herec z Reversal ()