Psema

Že si dvojka kaskadérů napíše přímočarý akčňák, který poté sestříhá způsobem, kdy jde rytmus filmu úplně do háje a celek tudíž místy nudí, to jsem vlastně čekal. Ale strašně mě mrzí, že ani formálně, ani choreografií nejde o nic lepšího než solidní práci, která smrdí spíš rutinou, než utržením ze řetězu. Na to, že se podle dostupných materiálů jednalo o srdcovku, kterou chtěli mít záměrně stylisticky ustřelenou směrem ke komiksům, bych čekal víc všeho. Dravosti, dynamiky, choreografických vychytávek, akční invence. Takhle si pánové musí často pomáhat jen tím Reevesem, kterému zabijáckou legendu věříte i přesto, že má ve filmu větší renomé než prezentované skills. Místy je to totiž víc John Luck než John Wick. Což mi u prý akčního filmu roku teda docela vadí. ()

sniper18

Je to nadpriemerný akčný film s Keanu Reevesom v hlavnej úlohe. Má výborný príbeh o prvotriednom zabijakovi so skvelou povesťou, ktorý kvôli svojej manželke so svojou prácou pre mafiu už dávno skončil, no nanešťastie mu umrela, ale zanechala po sebe psa, aby sa mu s tým lepšie vyrovnávalo. Lenže už pár dní po jej smrti ho prepadne vo vlastnom dome syn vplyvného mafiána s pomocníkmi, pričom mu psa zabijú, ukradnú auto a jeho zrania a tak sa zabijak rozhodne na nejaký čas vrátiť, aby sa vydal na cestu pomsty. Spracovanie nie je zlé, ale pôsobí na mňa až príliš rozporuplne, keďže na prvý pohľad to má všetko, čo mám v tomto žánri rád, ale v konečnom dôsledku sa neubránim čiastočnému sklamaniu. Ešte tá rozbehová prvá tretina mi prišla pre potreby filmu úplne ideálna, sadol mi hlavný hrdina, ten jeho smútok za manželkou, ale aj následný pekný vzťah so psom, čo tomu dodáva emócie, k tomu celá tá atmosféra okolo prakticky nepremožiteľného zabijaka, pred ktorým má rešpekt každý, kto ho pozná, takže som sa na túto cestu pomsty skutočne tešil. Ale keď sa to už následne rozbehne, už ma to až tak nebavilo. Na jednu stranu určite musím pochváliť skvelé tempo, keďže tu nie je ani najmenšia šanca nudiť sa, neustále sa niečo deje a striedajú sa zaujímavé lokácie, takže sa je na čo pozerať. Ale zároveň sa tu všetko vsádza na tú štýlovosť, ktorá je až moc výrazná a síce mi v niektorých sekvenciách sadla, ale väčšinou ani moc nie, takže práve kvôli tomu som z filmu necítil to, čo mám v tomto žánri bežne tak rád. A tiež sa tu nájde niekoľko prvkov, ktoré síce sú celkom originálne, ale prišli mi úplne mimo, obzvlášť ten hotel pre zabijakov. Akcie je tu plno a je aj celkom slušná, ale tiež sa neubránim trochu rozporuplných pocitov. Opäť na prvý pohľad má snáď všetko, čo mám rád, bojové umenia, prestrelky, pričom tu sa to navyše často kombinuje, pôsobí to kontaktne, nechýba dostatok krvi, množstvo zabitých, určite si nemôžem sťažovať ani na vizuálne pojatie a chválim aj výber prostredí, ale jednoducho tá prehnaná štýlovosť tomu uberá, prestrelené hlavy nevyzerajú ani zďaleka tak efektne, ako očakávam a aj tá choreografia je miestami taká zvláštna, pôsobí to tak umelo. Ale určite musím pochváliť celú akciu v nočnom klube, kedy mi tá štýlovosť skvelo sadla a viacero vydarených momentov, ako rozstrieľanie protivníka v priebehu jeho nabratia autom. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavný hrdina Keanu Reeves síce pre tento žáner nemá potrebnú charizmu, ale celkom ma bavil, k tomu dvojica výrazných záporákov Michael Nyqvist a Daniel Bernhardt a v menších úlohách potešia aj Willem Dafoe a John Leguizamo. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tvorcovia odviedli kvalitnú prácu a viditeľne všetko tak, ako aj mali v pláne, len osobne by som skôr uprednostnil klasické pojatie pred týmto moderným s atmosférou videoklipov. A celkom slušná je aj hudba. Takže mám skutočne zvláštne pocity, na jednu stranu to určite nemôžem výraznejšie kritizovať, zvládnuté je to kvalitne, len jednoducho uprednostňujem iné pojatie, tohto žánru, zápletky a aj akcie. 63% () (méně) (více)

EvilPhoEniX

Až moc velký Hype kolem Wicka je. Rozhodně se jedná o perfektní, adrenalinově mocný revenge s úžasným Reevsem, skvělou temnou atmosférou , ale má to hold i mínusy. Já teda osobně nikdy neřešil nějaké logické chyby, ale když Reevs sundá každého protivníka na ránu bez záváhání a najednou se ukáže hlavní šmejd, který je k němu na dostřel a on se né a né na 5 ran trefit!! jen proto, že by si tím pokazili zápletku mi příjde velmi hloupé a nedomyšlené. Když film nastolí nějaký řád/pravidla, měl by je dodržovat. Tohle je ovšem pro mě pouze malá výtka, spíše mi vadilo, že akce nepřidávala žádnou inovaci a vesměs byla pokaždé stejná jen okořeněna jiným headshotem, z jiného úhlu anebo rychlým odzbrojením, to mě trošku zklamalo(chyběl mi pořádný, delší fight), když to srovnám s Berandalem, kde se člověk na každou další akci těšil, protože nevěděl co příjde a když se objevila na scéně divák byl mile šokován,tak zde to nefunguje. Možná jsem příliš ovlivěn Asii a zním přísně, ale tak to vnímám. Ale i kladů je zde spousta, potěší i odlehčený humor( sexy a skvělá fena) a překvapivá brutalita je více než štavnatá, ale na pátou hvězdu se necítím. Solidních 75% si však John Wick odnese a nejlepší akčňák z USA za letošní rok to nejspíš je. ()

Dellamorte

Slušne vymazlený Keanu so svojím libanonsky odzbrojujúcim šarmom kosí "okolie". Pes a bohovské (!) fáro staćí.Je mi uvolnené prečo, koho, kedy, kde a vlastne aj ako. Viem totiž, že si budem pri tej kosačkovej tancovačke priasť. Keanu totiž spolu s Matrix Bros definoval žáner a upravil veškerú commercional agendu. Pre mňa vypásovaný adrenalínovaný romantik, ktorého nemíňam v žiadnej filmovej...polohe. Koment pitvačka je v tomto prípade nepotrebná.Tuším 2ku !!! ()

Douglas

Na hongkongské heroicbloodshedové gangsterky od Johna Woo chybí Johnu Wickovi víc přepálených emocí, cit pro patřičnou absurditu a vedle vlastně frajerských padouchů taky nějaký odporný skřet, jenž celá mlata vydrží až do úplného závěru (via The Killer i Hard Boiled). Leč samurajský patos mezi zabijáky, práce s všem postavám všeobecně známým hrdinou, první precizně gradovaná půlhodina a zejména přestřelka v baru... to vše dalo vzpomenout na zlaté doby objevování hongkongské akční školy. Totéž ostatně platí i pro ukázkovou přehlednost akce (v mizanscéně, rámování a překvapivě úsporném střihu) i parádně ekonomickou práci hrdiny v rámci "jeden proti nespočetnému množství nepřátel" - jen škoda, že padouši jsou vlastně do jednoho sympaťáci a skutečná svině je nakonec jen za "macguffina", tedy za vlastně nepodstatnou záminku, jež ten akční stroj opakovaně nakopává. ()

• John Wick (Keanu Reeves) jezdí v amerických klasikách Ford Mustang Boss 429 1969, Chevrolet Chevelle SS a také v nové klasice Dodge Charger, kterou Reeves jezdil i ve filmu Králové ulice (2008). (JohnSmith)
  • John Wick (Keanu Reeves) vytiahol z kufríku Heckler & Koch P30L a Glock 26. V scéne pri prestrelke vonku na parkovisku bola použitá zbraň Coharie Arms CA415 a brokovnica typu Kel-Tec KSG. Po zadržaní Johna sa presúvame do prázdneho skladu, kde bodyguardi Vigga Tarasova (Michael Nyqvist) držia v ruke Heckler & Koch MP10. Marcus (Willem Dafoe) mal pri sebe hlavne pušku Ruger M77 a Browning HP. Perkinsová (Adrianne Palicki) vytiahla pištoľ Walther P99. (RatBoj)
  • V rámci soundtracku byla použita i píseň „Killing Strangers“ od amerického zpěváka Marilyna Mansona. Skladba následně vyšla v roce 2015 na jeho devátém studiovém albu „The Pale Emperor“. (rublik05)

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch