Morzael

Meh, nechápu ten povyk kolem. Jeden z tisíce filmů, kde je týpek, kterého není radno nasrat, a přesně to ti hloupí padouši udělají. Pak už jen sledujete jízdu zlomených končetin, prostřelených hlav a vytřískaných zubů. Keanu zvládl film zahrát parádně pouze za použití dvou výrazů ve tváři, bravo. Tohle je tolik průměrný, že mám pocit, že za měsíc už nebudu vědět, o čem to bylo. ()

Wormboy

Oldschoolova cistokrvna akcna rezacka s vybornou hudbou a konecne vyraznym Keanu Reevesom...Pokracovaniu sa nebranim :) ()

Motinski

Chad Stahelski a David Leitch miesto tlačenia na pílu v snahe byť za každú cenu odlišný, zobrali osvedčený recept na akčnú zábavu a stvorili pre nás skvelú jednohubku. Čakal som béčkové súboje a nudné tempo, no dostal som niečo čo som miloval na starých akčných filmoch a dlho som to nevidel v tých nových. Prebudenie tichého zabijaka na pomstu vďaka zabitiu jeho psa a ukradnutiu auta môže pri počutí znieť až komicky, na moje prekvapenie ma to ale celkom chytilo a prial som Reevesovi aby sa zúčtoval. Potom už nasledovala divoká jazda a množstvo mŕtvol. Záporáci nie sú bohvie čo a vlastne všetky vedľajšie postavy dostanú málo priestoru. Určite by sa oplatilo trochu s nimi experimentovať lebo potenciál bol. Najviac ma bavilo vykreslenie organizovaného zločinu a jeho fungovanie. Hlavne hotel pre zabijakov je niečo čo ma fascinovalo. Dlho som nevidel podobnú chuťovku čo sa týka klasických vyvražďovačiek. Naposledy asi prvý Taken. ()

necisty

Tohle byl režisérský debut? Naprosto brutální masakr. No a co, že je děj docela hloupý, lepší práci s kamerou jsem dlouho neviděl - ty dokonalé záběry, střih, hudba. Um herců, přestřelky, mlátičky... Tohle jsem si prostě nechával zbytečně dlouho uniknout. Mistrovské dílo, nádhera! ()

Flynn

Po dlouhé době to Keanovi sedlo... prostě správná stylová řežba bez zbytečných keců a přehnaných klišé (ikdyž ty se samozřejmě taky objevují.. bez toho to v USA nejde). ()

carly

Akčný film, ktorý sa nikam neponáhľal. Bolo to surové, ale nespoliehali sa na shock value. Krásne vybudovaná atmosféra. Skvelí herci a úžasné bitky. Bolo to iné. A bolo to dobré. ()

agathon

Parádní stylová záležitost, která se viditelně poučila u starších bratříčků, ale je z ní cítit úžasné nadšení, naprostá sebejistota a nadhled. Opravdu mně to bavilo a mám silný dojem, že Reeves neměl od Matrix trilogie lepší roli! A využití gun-fu baletu je snad za odměnu - kdybych jen věděl, čím jsem si to zasloužil. Pro mě velký objev, kterému by snad slušelo jen trochu lépe gradované finále, pro které si mohli tvůrci schovat ty nejlepší akční momenty. ()

Pajky3

Trvalo mi to docela dlouho, ale konečně jsem si na Johna Wicka našel čas a rozhodně toho nelituju. Zábavná akční podívaná, která splní přesně to, co jsem od ní očekával a možná přidá i ještě něco navíc. Oceňuji tu práci s ruštinou a vkládáním anglických titulků do obrazu, konečně někde záporáci z ciziny můžou mluvit po svém. Reeves je super, ale i ostatní ve svých menších či větších rolích baví. Casting se rozhodně povedl na jedničku. ()

PavelVanekArt

Po Americku rozjetá Raidovská akce, kde je choreografie na mistrovské úrovni, Reeves cáká charismatem na všechny strany jako Baba Jaga, kolem něj je aura badass nájemnýho zabijáka s dobrým srdcem a ve výslužbě. Zabijete mu psa a tím spustíte gigantickou lavinu, která se potáhne minimálně přes několik filmů a seriálů. Proč ne, ten svět funguje a vždy má co nabídnout. Hlavně je to hrozná stylovka. 5* a.k.a 90% ()

c.tucker

Tohle byla prostě pastva pro oči a pro duši. Nejlepší akční řež poslední doby. Strašně mě to připomnělo RED (ale komiks a ne film s Willisem) nebo Wanted (opět komiks a ne film), a říkal jsem si proč nedopadli takto tyto filmy. Je pravdou, že filmy dříve jmenované mají také každý svoje kouzlo. Hlavní je od začátku do konce zapojení Gun-Fu v naprosto přehledné a líbivé akci. (V Equilibriu byla Gun-Kata odvozená právě z tohoto stylu, ale strašně vyumělkovaná.) Nemůžu si to prostě vynachválit. ()

Jermann

"Just sorting some stuff out." V rolích zapšklých solitairů trousících suché hlášky je Keanu Reeves nepřekonatelný a stejně jako se před lety stal Johnem Constantinem, letos se stal Johnem Wickem. Vedle něj ve filmu exceluje ještě další samostatná živoucí entita, a tou je vtipně vykreslený svět zločineckého podsvětí plný groteskně stereotypních postaviček, které samy o sobě moc zajímavé nejsou, ale dohromady tvoří až dojemně hřejivou domáckou atmosféru. Mohlo by tu být našlápnuto na příjemnou akční sérii.. ()

fantassia

Zjednodušeně řečeno - moc dlouhý a pořád stejný. Po dojemném začátku nonstop zastřelím tisíc,sám jsem nesmrtelný se objevila jediná malinká nápaditost " slečno Vaše členství v hotelu bylo zrušeno" Takže asi tak... budu tvrďák a tady si vystačím s jednou hvězdou za pěkný pejsky a dokonale profesionální chování pana recepčního. ()

Demon.N

Zajímavé momenty by tam i byly, o tom žádná...ale Rejža prostě neví jestli chce servírovat krvavý film noir nebo prachsprostou vyvražďovačku s dementními záseky...navíc jsem tedy čekal nějaký trik s tužkou a ono nic...když už se ve filmu objeví pohromadě Nyqvist, Dafoe a McShane...čekáte při koncentraci charismatu přece jen větší parádu...ale jako kultovní to mokrý sen pro pejskaře John Wick nejspíš projde... ()

TomPrusik1

Zabili mu ženu, psa a rozbili mu auto. Koho by to nenasralo. Ale ne každého asi tak, že by jim šel rozbít huby. John Wick je právě ten případ, který šel ještě dál. A tak nám vzniká skvělý akční film, s blbým, milionkrát okoukaným, předvídatelným příběhem. A tvůrci to udělali záměrně. Což by mi nevadilo, kdyby, měl film trochu něco navíc (více humoru, nějakého většího exota, než je Kean Reeves). Srovnejme to třeba s podobným REVENGE filmem Old Boy (teď myslím toho korejského). I tady se sice najde pár originálních vtipných scének: čistič mrtvol (který každému musel připomenout Wolfa), bezúspěšné volání recepčního na Johna, který se shodou okolností zrovna pral se sexy zabijačkou, nebo když řekla některá z postav něco vtipného. Ale pořád to nestačí a film nepůsobí nijak neklišovitě. Ovšem pokud vám stačí jen AKCE a AKCE a AKCE, tak budete spokojení. Akční scény jsou povedené, auta nevybuchují, rvačky jsou taky OK a rozhodně to vypadá lípe než tohle: https://www.youtube.com/watch?v=Ujrb1jf6jls Pokud hledáte, nebo čekáte něco víc, budete zklamaní. 60% ()

Icefist

John Wick měl u mě nemalou výhodu v tom, že když mě navštívil, nic jsem od něj nečekal. Ale on toho nevyužil a ani zdaleka mě nezaujal tolik, jako nedávno kutil Denzel a jeho práce všeho druhu v Equalizer. Keanu mi prostě v takovéto akční poloze nepřijde přesvědčivý ať se snaží sebevíc. Fungovalo to v Matrixu, jenže tam bral divák v potaz i unikátní univerzum. Tady jsme v reálném světě a to je holt jiná káva. Nemám tak moc co kvitovat, ale kdybych měl vybrat alespoň jednu věc, bylo by to Wickovo všudypřítomné pojišťování do hlav jeho obětí. 50 % Oblíbená část- policistovo prověření rušení nočního klidu ()

animaxis

Na film jsem se těšil už asi 4 měsíce a tak jsem měl jistá očekávání. Přesto jsem moc nevěděl jaký přednostný žánr bude John Wick mít, jestli thriller, krimi, akci nebo drama. Upoutávky jsem neviděl, takže jsem neměl jasno. Ze začátku je film drama o něco depresivnější, než jsem čekal. Po pár minutách se film ale mění na akční řežbu, která si nebere servítky. Film nemá špatně vymyšlený příběh, ale ten příběh je spíš hrozně jednoduchý a i když naštěstí nějaké ty zvraty jsou a těch pár posledních na mě hodně zapůsobily, tak by se dal film shrnout pár krátkými větami. To tu ale v žádném případě nevadí. Ve druhé polovině je film už prakticky jen o akci a ta je tu velmi povedená. Už od první akční scény mě hodně zaujalo, co je John schopný s tou pistolkou dělat s ní pokračoval ještě hodně dlouho, i když ne úplně do konce. Během celého filmu jsem se dobře bavil. Režiséři dokázali z jednoduchého scénáře udělat dobrý film a stejný podíl na tom má i Keanu Reeves a Tyler Bates (dokonce bych řekl, že minimálně dvakrát i Marilyn Manson). Keanu zahrál nadmíru naštvaného, ale přesto stále vážného zabijáka skvěle a myslím, že po 47-mi Roninech si u hodně fanoušků napravil reputaci. Tyler Bates svojí hudbou dodává filmu prostě přesně tu hudbu jakou potřebuje a bez ní by to nebylo ono. Tím si zase napravil vroubek u mě potom, co mě nezaujal jeho soundtrack k Guardians of the Galaxy (i když to napravil spíš už na Mansonově albu). Celý film má pěkně uhlazenou atmosféru a gansterské podsvětí má vymyšlené dokonaleji, než jsem čekal. Nedivil bych se tedy, kdyby nakonec John Wick otevřel celé filmové univerzum. ()

PanZahadnyCZ

Ryze akční filmy nemusím, ale John Wick má takové tempo, že sledovat Keanu Reevese jak repetetivně střílí zlosyny jako na běžícím pásu, je po náročném dni paradoxně skvělý oddych. Realističnost toho, že jeden člověk vystřílí celou organizaci, ve které je víc Rusů než v Karlových Varech ve jménu osobní pomsty vůči Theonu Grejoyovi, asi v tomto snímku hledat nemůžeme. Ale čert to vem, jak už jsem řekl, na odreagování je to výborné, kamera a efekty předvádí skvělou práci a samotný Keanu Reeves je stále ve skvělé formě. ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch