Yardie

Slabších 80%. Dostal jsem téměř to, co jsem čekal, nicméně jsem se nevyhnul jednomu malému zklamání. A to, že když někdo zabije tři lidi propiskou, čekám v soubojích 1 na 1 ukázku pěkného bojového umu. Tady to ale bylo spíše o kejhák "Propiskáře". To je trošku divné... Ale jinak přesně dle očekávání. Akce, akce, akce, vtípek, akce, vtípek, vtípek, akce, akce... Velmi povedené. Akce přehledná, krásně sladěná jako balet, pár vtipnějších hlášek a scének, vynikající nápad fungování Continentalu, nadhled, skvělá hudba. Prostě pohodová akční oddechovka, od které nelze čekat nic jen čirou akci a zábavu. Povedlo se! Ale hloubá ve mě pocit, že to mohlo být ještě krapet lepší a efektnější. Howgh! ()

Mikino00

Dnes již naprostá klasika žánru. Reeves povstal z popela a vydal se za pomstou, která nakopla jeho uvadající kariéru v atmosférické, originálním a nápaditém filmu s prvotřídní akcí. ()

Zombi

Reevese už jsem skoro odepsal, jako hvězdu, která se mi kdysi líbila, ale poslední dobou mi nemá co nabídnout. A pak jsem viděl Johna Wicka. Tenhle akčňák je naprosto parádní, jak vizuálem, atmosférou, prostředím, perfektní hudbou, která hraje kdy má, tak výbornou akcí, které bych mohl vytknout snad jen malinko slabší kontaktní souboje beze zbraní. Mrtvol je zde nepočítaně, krve také. Dobrej nápad byl hotel sloužící jako neutrální půda pro všechny zabijáky, nechyběl humor, především policajt a rušení nočního klidu mě fakt rozesmálo, jinak je to takové decentní. Reeves je fajn, konečně se mu hejbe obličej a věřím mu smutek, klid i totální nasranost. Nyqvist mi jako padouch nevadil, ale mohl hrát většího hajzla. Někdo tu psal, že takhle měl vypadat Max Payne, souhlasím. Slabších 5 hvězd. ()

aLPaC

Syrové a brutální, žádné PG13 a podobně. Přesto cool střílečky, souboje, po dlouhé době výborný Keanu. Plus výborný nápad s hotelem pro vrahy a těmi zlatými mincemi. Takovýhle akční film já můžu. ()

mosnak

Tak to teda ani prd! Blonďatej drzej rusák zabije roztomilé stěňátko. Konečně někdo pochopil, že tohle je ten nejodpornější čin co může záporák udělat. Keanu Reeves si šel za svou pomstou a docela mě tím pobavil. Není to sice vrchol akčňáků, ale dobrý to bylo - to jo! - 80% ()

tomik99

Film, který si bohatě vystačí s prostou pomstou, aby vás bavil celé dvě hodiny. Člověk nemůže očekávat nějaké zvraty v ději, ani příliš dlouhé povídání, ale na dobrý, akční film to bohatě stačí. Chad Stahelski natočil svižný film, ve kterém dobře zkombinoval akci s napětím. Keanu Reeves je pro roli jako narozený, Willem Defoe je třešničkou na dortu a velice potěší i účast seriálových herců jako je Adrianne „Bobbi“ Palicki a Alfie „Theon“ Allen. Po shlédnutí jsem jen začal doufat, že současný svět nefunguje na stejné bázi jako tento film. Snad. ()

1945

Kvůli obsazení jsem měl občas pocit, jako bych sledoval Spidermana, Matrix a Hru o trůny zároveň... Bojové scény byly solidní - vzpomněl jsem si po pár minutách na Kurýra... Celkově je to bohužel film bez duše... ()

geimz

Ani akčné scény, nech sú akokoľvek kvalitné (a to nie sú nič extra), nevylepšia dojem z toho prostoduchého príbehu. Nech robím, čo robím, Johna Wicka si užiť nedokážem. ()

Mikeel

Už hodně dlouho jsem nenarazil na tak unylý akční film, ve kterém by byla tak znatelná absence jakéhokoliv inovátorského nápadu. John Wick je schématický, po scénáristické stránce plochej jak letiště, a Keanu Reeves se celou dobu tváří úplně stejně. Zápletka je navíc fakt úplně nesmyslná - už na začátku je jasné, jak to celé skončí, až tak moc je tenhle film prostý, a na 101 minutách pokulhává ve všech směrech, ve kterých to lze. Dovolím si citovat Edgara Allana Poea: "Nevermore..." ()

Kusik

Dialogy a celkově ten scénář, no...řekněme, že se to všechno dá odpustit, protože John Wick v podání Keanu je zkrátka top a to, jak ovládá svou bouchačku je prostě super, jinak nic extra, ale občas takové filmy přijdou vhod. ()

H4ku11

Vendeta ako má byť. Väčšinu filmu nie je ani čas sa nad niečím zamýšľať ako sledujeme padajúcich nepriateľov jedného za druhým. ()

kamigava

Neskutečná řežba! Keanu Reeves je stále akční drsňák. Jeho postavu Johna Wicka byste si tedy nechtěli znepřátelit. Váhal jsem i s vyšším hodnocením, ale od závěru jsem čekal trochu více. Nesmírně jsem se bavil tou precizní akcí a soubojema, které jsou přehledné a to i ve tmě. Bojový choreograf zde odvedl práci na jedničku. Bojové scény mi zde trochu evokují thajského Ong-Baka, ve kterém Tony Jaa využívá místo zbraně jen vlastní tělo a sem tam nějakou věc. Příběh je dopředu jasný a o to více můžete u filmu vypnout mozek a kochat se zabíjením padouchů, jak to dělá Neo s agentama v Matrixu. Díky tomu má děj rychlý spád a nenudí. Podle mě je John Wick jeden z nejlepších filmů roku 2014 vedle Interstellaru a Zmizelé. ()

Sochorisko

Představení Reevese jakožto top mafiána své doby.. Věčné spojení této filmové ikony s rolí Nea v Matrixu... Ačkoli zajímavý, bohužel naprosto průhledný děj je prostě přesný příklad Béčkového filmu, na který bych se nebál kouknout o sobotním večeru, zároveň ale bych ho nedoporučoval v každé hospodě, ve které sedím... Díky za zábavnou podívanou.. ()

kritiklon

Příběh není dokonalost sama ale co se týče akční stránky Johna Wicka, tak jde o nejlepší akční film co se za poslední dva roky natočil, co jsem viděl. Srovnatelnou zábavu z akce jsem zažil snad již jen u Kingsmana, který je ale povahově úplně jiný. Tady není žádná nadsázka a lze se zasmát pouze u drsných a stylových průpovídek Johna Wicka typických spíše pro filmy s Arniem! Stylově mi to trošku připomělo "96 hodin" s Liamem Neesonem ale zde byl mimořádný a ojedinělý způsob boje hlavního hrdiny který se mi obzvláště líbil a Keanu Reeves tak dal o sobě po delší době vědět výraznější rolí a dokázal, že jeho hraní ještě nepatří do starého železa! 5* za 85% ()

Garch

Není to film, John Wick je ultimátní akční videohra, střílečka, která stylem i tmavým šedomodrozeleným tónováním připomene gamesu Max Payne, což je pikantní, protože filmové zpracování hry Max Payne nestojí za nic. Choreografie eliminace protivníků (kompletní náplň 95% filmu) je téměř bezchybná, pokud jsme v rovině akční hry. Dají se tak odpustit i snadné cíle - tupouni s baterkami na pistolích, bloumající domem, kde divák i John Wick vidí parádně... ...PS: Keanu Reeves je v padesáti letech opravdu v kondici. ()

DannyBoy80

Hezky natočená vyvražďovačka bez pořádného děje. Jedná se pouze o akci nesmrtelného nájemného vraha, který 4 kulkama zabije 6 protivníků :) James Bond hadra. Zase si to naic jiného nehraje. dobrá kamera, dobrá hudba. ()

Ukko

Nedávno jsem se bavil s kamarádem a tvrdil jsem, že Keanovi jdou nejlíp mužové unaveni pošmourným životem (rozuměj trosky), takže jsem se na Johna Wicka těšil. Bohužel nakonec očekávání naplněno nebylo. Scénář pokulhává a akční scény taktéž a to je u akčního filmu poměrně problém. Nakonec sice uděluju tři, ale jen kvůli sympatiím ke Keanemu. ()

zelvicka.

Tak drahnou dobu jsem byl u pěti hvězdiček, ale jak to i u jiných akčňáků bývá, prostě začátek a konec nebývají jednoduché. Na úvod je potřeba lidičky trochu rozplakat, abychom mohli ospravedlnit, proč potom zabije 77 lidí kvůli psovi a ukradenýmu autu. A konec je zase trochu patetickej, včetně nějakýho toho klišé - neujistím se, že je hlavní hrdina mrtvej, když mám zrovna navrch, protože jsem na to moc zlej. Nicméně to proč jsme tady - akce - je naprosto bezvadná. Choreografie soubojů jsou prostě mazec, a i Wickovo double-tap vypadá strašně profi. Není to žádnej hláškovej film. John toho neřekne moc, ale říká dost. A navíc se ukazuje, že prostě se slušností nejdál dojdeš. ()

Renfield

Akce, vtip, atmosféra, tohle by snad do komentáře stačilo. Ale přeci jen se trochu rozepíšu, už jen proto, že Keanu Reeves dostal roli, která mu sedla a očividně si ji také patřičně užil. Scénář je zcela jasný, nenáročný... jde tu o pomstu (oceňuji, že vcelku netradiční pomstu) a já mám zase jednou pocit, že sleduji akční film ze staré školy. Tvůrcům se povedlo celé pojetí filmu, akční scény jsou radost pohledět a hlavně to celé má dá se říci temně komiksovou atmosféru, která k Johnu Wickovi výborně padne. Vše podbarveno trefným, občas černým humorem. Co dodat, bavil jsem se. 75% ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch