Matixed

Zápletka pomsty mrtvého psa je ubohá. Keanu je nesmrtelný, nezastavitelný, dokonalý bouchač, který zabije stovky lidí mrknutím oka. Akční scény jsou dlouhé, nepřehledné, nezajímavé a tvoří 80% filmu. Zbytek 20% je úvod do problematiky filmu, který byl dobrý. Jelikož je to pětina, zaslouží jednu hvězdu a ještě +1 hvězda za herecký výkon Alfieho Allena. ()

filipvrbik

Jako když vypnu mozek , je to skvělé-taková vyvražĎovačka se jen tak nevidí, ale buĎme objektivní-zabít Johna Wicka mohli asi 50krát stačilo střílet a mířit, to ten film dostává hrozně dolů a zabili pejska a to já nemám rád 40% ()

Alien220

Kdyby tam nešlo o štěně, byla by jedna hvězdička navíc. Nenáročná akční podívaná se skvělou hudbou a zákulisím nájemných vrahů... a skadbu Think budu chtít v klubu určitě slyšet. ()

buzzwoody

Povedený, svižný, zábavný a drsný akčňák se starým dobrým Reevesem v hlavní roli, jehož povedený začátek, stavějící na posvátné hrůze, kterou všichni z Johna Wicka mají, nabudí na zbytek filmu a že to stojí za to. Někdo si může stěžovat na příběh, ale o ten v tomhle filmu skutečně nejde, jde tu totiž především o akci a ta je velmi našlapaná. ()

laepus

Nakonec jen tři, i když jsem původně dával čtyři. A alespoň nějaké klady? Trojice úžasných herců ve vedlejších rolích, kteří pro mě převyšují i hlavního hrdinu - Nyqvistům ruský mafián je v první půlce krásně příjemný a ve druhé krásně odporný, Dafoe jen pár scén, ale nejen pro děj naprosto zásadní postava; a McShane nad tím tak lehce dohlíží a drží určitá pravidla - vděčné role a rozhodně využité. Jen doufám, že tvůrci ten film od počátku nebrali moc vážně, protože jestli ano, tak bych musel s hodnocením dost dolů. Protože brát ho vážně, tak jsme na úrovni nějaké puberťácké počítačové střílečky, kde vy jste hlavní nesmrtelný hrdina a likvidujete vycvičené zabijáky po desítkách, snad po stovkách. Naštěstí pro tenhle kousek je to jen film a ty se neberou přece vážně... ()

Copcorn

Keanu Reeves mi do role nájemného vraha/ pejskaře sedl neuvěřitelně dobře. Jednalo se o nálož akce ,která dokázala to, že akční filmy ještě nešly do kytek. Většina současných akčních počinů je totiž tak roztřepaných a nerealistických, že nevíte co se děje a ani sami boji co se vám odehrává před očima nevěříte. To však není případ Johna Wicka. Zde mám dokonalý přehled o tom co se děje a samotná akce na mne působí dost věrohodně. Abych však jen nechválil tak musím podotknout slabší dějovou linku a i charaktery by se mohly více rozvinout. Pokud však chcete pořádnou akčňárnu ušitou herci na míru je John Wick jasná volba. ()

Ollie235

,,John is a man of focus, commitment, sheer will... Something you know very little about. I once saw him kill three men in a bar... With a pencil, with a f***ing pencil." John je tvrďák, kterýho zná skoro každý v branži. John je rovněž filmovým ztělesněním většiny žánrových klišé. Jeho cesta za pomstou je správně nemilosrdná - prostřelování hlav mu jde velice dobře a vůbec to na plátně nevypadá špatně. Problém ale spočívá v tom, že film nenabízí žádnou přidanou hodnotu. Scénář působí zbytečně prostým dojmem, padouši s pochybnou ruštinou zas spíše komicky. Pokračování si nejspíš za pár týdnů pustím, ale rozhodně se do toho nehrnu. ()

cesky_hrac

..BUM! BUM! PIF PAF! PRÁSK! "Ozvala se pistole Johna Wicka, která poslala již hodně lidí na věčnost. I mladého rusáka, který zabil psa a ukradl auto jednomu z nejdrsnějších zabijáku vůbec, kterýmu při zabíjení hraje příjemnej soundtrack. Dávám 12/10 ( FeelsGoodMan Clap) ()

Nethar

Takové jednoduché, moc do hloubky nerozpracované, John Wick prostě chodí a střílí lidi do hlav a je v tom dobrej. Taky má dobrý hodinky a taky má dobrý auta. 3-4 hvězdy, pěkný akčňák. ()

Oralfabet

Jednoduchý, ale velice uspokojivý a stylový akčňák. Keanu je v hlavní roli perfektní, i když toho moc nenamluví - ideální kombinace drsňáka a sympaťáka. Hned jak film skončil, dostal jsem chuť na dvojku. Jo a ještě zmíním parádní hudbu, obzvlášť Mansona! 8/10 ()

Marys

Dobrý akčňák, dobrý Keanu, ale celkový rozruch ohľadom trilógie nechápem. Asi si musím pozrieť dvojku a trojku. ()

bobstock

Tehdy ještě v blahé nevědomosti netušili, co tvůrci stvořej za žánrovou klasiku, a kterou skrze závislé skalní fanoušky nepůjde ukončit.. :)  70% ()

Nolanofil

Akčný film s obrovským množstvom akcie, ktorá je mimochodom vynikajúca, napaditá a surová. Keanu je cool, filmové prostredie svojské a zábavné, príbeh je síce jednoduchý, to mi ale neprekáža. Čo som chcel, to som dostal. Spokojnosť. ()

Illy

Je fakt a lehce se stydím, že až po druhém shlédnutí jsem docenil tuhle delikatesu s příchutí gun-kata stylu zabalenou v noirové košilce. Zajímavá odpověď na otázku : "Je pes skutečně nejlepším přítelem člověka a může sloužit jako náhrada sociálních vazeb introvertní duše?" Paráda! ()

kujon

Prudce akční a americké, trochu naivní, místy komické, ale každopádně zběsile akční a zábavné. 3* ()

Greg25

Jiným žánrem nedotknutý akční film ze staré školy. Díky za to, lepší film akčního žánru se skvělým hlavním hrdinou tu dlouhá léta nebyl. A ta atmsoféra a střih. Díky, Chade Stahelski, už jsem nedoufala v návrat klasického střihu do akčního filmu, konečně mě jednou neboleli po skončení filmu oči. Nejlepší hláška filmu? Jednoznačně Reevesovo: "Hmm." 100% ()

Laku

Zvláštní, že tu mezi žánry nefiguruje komedie. Jako komedie to je jistě ideální film k sobotnímu žvýkání alkoholu. Vizuál je +/- atmosférický, nicméně stálo mě mnoho sil dokoukat takto extrémně vykonstruovanou a prázdnou rozkřápnutou skořápku, která mohla působit zajímavě na půdorysu 10 minut. Někomu to ke spokojenosti zjevně stačí... Nicméně John Wickovi se u mě nepodařilo navnadit ani ten správný pocit pořádné über cool overhyped badass akčnárny, navzdory tomu, že právě tím chtěl být. A to je za mě škoda. ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch