X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

barlow

Musím dát opravdu vyšší hodnocení, protože ač Singer opakuje své vlastní postupy, tak se mu povedlo zacvaknout původní trilogii na first class linku a to více než úspěšně. Jsou to sice 4* o vlásek, protože záporák tentokrát film netáhl. ()

Mafiapau

1 hvězda za to že to tam jako vždycky tahal Fassbender, Split-holágramohlava, a jediné pořádné vyvrcholení filmu byla scéna s quicksilverem. ()

Janega

Oproti minulému filmu je to krok aj dva späť. Tuctový záporák, ktorý toho moc nepredvedie, lebo to zaňho predvedú iní. Magnetova osobná tragédia už nemá taký citový dopad na diváka ako bola smrť jeho matky. Ako sa vo filme vyjadrili, že tretí film Star wars je najhorší, tak to akoby hovorili o tomto treťom filme novej X-men série. ()

Spacecore

Spoiler. Mě se to teda líbilo. Přiznám se, mám takovou slabost, že asi u 10% komiksových filmů se na moment rozpláču a když k tomu dojde, je to film, který mi sedne. Je to asi syndrom toho, že komiksy, které dvacet let čtu ožívají na plátnu. V tomhle případě mi ukápla slza u momentu kdy se Jean změnila na Phoenix. No a Singerův přístup se mi líbí, připomínalo mi to X2, hodně se mluvilo, budovaly se postavy, drama apod. ale i akce stála za to a pár cool scén (Quicksilver) film měl. Apocalypse se mi líbil, byl charismatický, nebyl napsán úplně nejlíp, ale herecky spolu s ostatní squadrou stál za to a konečně X-Meni měli skvělýho padoucha (nevím, přišlo mi, že kromě Magneta neměli X-Meni na plátně pořádnýho padoucha) ... ()

bloodcountes

Skvělý film, velice příjemné originy některých postav, u jiných zase nastíněné mezidobí (aneb:co vlastně dělal Ježíš mezi 12. a 30. rokem?:)) Příběh, při kterém se mi (ve světle skutečných událostí ve světě) místy nepříjemně svíral žaludek, skvělé akční scény a parádní závěr, taková mašlička na dárečku, která může, ale zdaleka nemusí znamenat Singerovo "řekl jsem vám všechno".) Moje nejoblíbenější postava Kurt Wagner se mi vrátila (nadšení, i když by mohl být i víc, víc a nejvííííc) A propos Wagner - to mi připomnělo dalšího geniálního Němce, jehož Sedmá symfonie mě dostane vždycky a všude a tady byla použita tak přiléhavě a naléhavě, že mi z toho šla hlava kolem.( Kromě toho, že nesouhlasím s tím, že by profesor X byl slabošský, tak s ostatním komentářem ID Psema souhlasím, rozebral/a to za mě:) ()

Milodar

Pro mě zatím nejlepší X-Meni. Výběr toho povedeného z minulých dílů. Dobrej casting, dokonce i Cyclops už se dá vystát, famkózní Famke Janssen nahradila dokonalá Sophie Turner, která se konečně vymanila z okovů Game of Thrones. Ostatní moji oblíbenci zůstali (McAvoy, Assbender). Kromě ohromné dávky nevkusných a zbytečných digitálních efektů byl děj nabitý a napínavý. Hlavně "záporňák" se povedl. Tedy byl to vůbec záporňák? Mutant, který dodává ostatním sebedůvěru a volnost, který hned v první vlně zbaví svět jaderných zbraní? Oscar Isaac byl hypnoticky přesvědčivý i v gumové masce a za svůj herecký výkon si zasluhuje Isaaca. Co se povedlo nejvíc, jsou scény s Vulverinem, takhle přesně si ho představuju, žádné blbé kecy. Takže příště - víc Vulverina a mohl by přicupitat i Deadpoolek. ()

Hyb_rid

Neskutečná slabota, Singer sice přesně ví co chce což je vidět na zmáknutém vizuálu. Jenže co na plat, když za vším tím cgi bordelem nestojí nic dalšího? Apocalypse je kýbl nudy tak plytký, že Last Stand je proti němu jako balzám. Sama Sophie Turner má trefnou hlášku, že třetí díly jsou v trilogiích nejhorší ... možná Singerova sebereflexe. ()

vander19

X-Men už dá sa povedať seriál patrí medzi moje komixové srdcovky na poli kinematografie. Dej ma takmer vždy dokáže zaujať, okrem tej chujoviny Wolverina v Japonsku. Na Apocalypsu som sa úprimne tešil, keďže už ten názov prináša so sebou značnú silu. Príbeh tohto pokračovanie je znovu zasadení do minulosti. Zrejme herci ako Halle Barry, Ian McKellan a spol. si už nezahrajú a svoje dielo pre X-Menov už majú za sebou. Je to škoda, lebo oni boli štartérmi tejto fantasy série, ktorá zasiahla do životov mnohých mladých ľudí. Úprimne im závidím ich schopnosti a stále premýšľam, ktorú by som si ja vybral. A stále som sa nerozhodol. Je ale na čase sa vrátiť späť k filmu. Začiatok je z dôb, keď boli bohovia malicherný a jeden z nich ten hlavný nebol nik iný ako MR. X-MEN číslo jedna. Mal toľko mien, že som si zapamätal len jeho meno z egyptskej doby RA. No a tento náš hlavný hrdina dôb minulých sa rozhodol ako správny boh, že zmení svet podľa obrazu svojho. Oproti nemu stoja však opäť ľudia vedený dobrákom Charlesom Xavierom a jeho detičkami. Fassbender ako Magneto opäť nesklamal a svoju rozpoltenosť duše naplno prejavoval počas celý 143 minút. Dobráčisko prof. Xavier stále verí, že ľudstvo je jeho spojenec a brácho. Veľký boom prežíva Nicolas Hoult. Od seriálu Skins - 1.generácia, cez účinkovanie v TOP GEAR sa z neho stáva herec, ktorý sa v mladom veku začína čím viac presadzovať. Škoda, len že môj obľúbený rosomák plný adamantia toho znovu veľa neukáže. Jennifer Lawrence je fakt Mystique. Po hrozných Hunger Games je tu fakt kočka a je na ňu cool pohľad. Pripudnú STORM a dáky blaznívý anjel. Tiež sa mi pozdávalo nasadenie Kurta Wagnera. Na koniec som si nechal môjho oblúbenca a tým je Quicksilver. Jeho schopnosť rýchlo sa pohybovať je úžasne zobrazená ako spomalený čas. Toto vizualistom vyšlo na 100%, čo sa týka zvyšných efektov sú až moc počítačové a pripomínali mi hru na konzole. Škoda. Snáď sa poučia. ()

Hanes88

Další výborné pokračování X-menů, ale už se nějak pomalu začínají do těch prequelů zamotávat. Neříkám, že to nebylo dobré, ale nejlepší z nich byla jednoznačně První třída. 70%. ()

Mitin

S Days of the Future Past se to vůbec dějově nedá srovnávat. Pár scének bylo luxusních. Opět Quicksilver. ()

Honzeek95

Každý díl nové série X-Menů se vždy na konci nějakým způsobem odchýlí od té série starší. Něco se spraví, něco se úplně pokazí. Já se nemohu ubránit pocitu, že ta novější série nemá s tou starší kromě postav absolutně nic společného. Výsledkem je neskutečný mišmaš, který vrcholí právě tímto nejnovějším dílem. Člověk se zde opravdu nenudí a jsou zde úžasné triky, ale jak už bylo mnohokrát zmíněno - je to stále to samé dokola a už nás to vlastně ani ničím překvapit nemůže. Přesto velice solidní (jak píše mistr POMO eye-candy) podívaná, která si dle mého názoru určitě zaslouží 80%+... ()

Danken

7/10 Pořád se jedná o solidní blockbusterovou destrukci, nicméně musím podotknout, že i Budoucí minulost byla o parník lepší. O První třídě ani nemluvím, to by bylo jako porovnávat jablka s heverem. Chtělo by to okysličit, pravděpodobně spíše na režisérské židli. Bryanovi začíná docházet invence. Quicksilver opět za 1. ()

lucijelucije

X-Men klasika, která zůstává klasikou a nezklamal mě. Ba naopak, získává si stále víc mé sympatie. Obsazení si myslím bylo v pohodě, a příběh měl divákům, co nabídnout, a neopomínám i souboje, které v žádném případě nechyběly. Dobrá práce. ()

peetriss

Sice už to není úplně ono, ale Singer stále umí přetavit filmový komiks v uvolněnou zábavu, která se sice rozjíždí velice těžkopádně a táhle (fantasy úvod mi neseděl vůbec), postupem času však nabírá na dynamice, aby se rozjel v poměrně svižné finále, přestože nenabízí nic inovativního. Ryze nenáročná komiksovka, která patří v marveláckém světě k velmi lehkému nadprůměru. Vypnout mozek, nechat se bez přemýšlení vtáhnout do digipopcornu a dá se to celkem v pohodě užít. Obsazení je sympatické, pro mé mužské oko i částečně pohledné (Lawrence, Turner, Byrne, Shipp a především Munn). Velmi slabé čtyři hvězdy - 70%. ()

cmenda

Docela jsem si tenhle film užil navzdory tomu že je nastavovaný nevím po kolikátý . Snad si v Márvelu řekli že už to stačí protože další díl by byl moc a všechno zkazil celou serii. ()

TERRORDROME

Pubertálny mutanti musia spojiť svoje sily aby dokázali zahnať späť do hrobu modrého pandrláka s božským komplexom. Ako, egyptský začiatok ma bavil, takisto ako scéna kde Cyclops objaví na záchode svoje schopnosti a dokonca aj motivácia šmolka ničiteľa ktorý je proste nasratý že ho otroci takto potupne zvrhli je pochopiteľná. Potom ale začne kecať toľko sračiek až by sa mu viac hodilo meno kaleráb X a verbuje nohsledov ktorých odieva do buzerantských kostýmov z lacnej travesty show. Magneto so svojou nekonečnou traumou bol otravný už v minulej budúcnosti a tu zasa raz nevymyslia nič iné než mu nechať vyzabíjať ďalšiu rodinu a ako bonus ho ešte vziať kam inam než do jeho obľúbeného koncentráku, len aby si ho Singer mohol vyhoniť nad jeho utrpením. Najhoršia bola ale dementná scéna s jadrovým odzbrojením ktorá asi zostala po štvrtom Supermanovi. Vlastne medzi úvodom a finále boli len dve zaujímavé scény, uprostred vážneho deja znenazdajky druhé vtipné číslo noblesne šaškujúceho Quicksilvera a Naopak Wolverinov rezancový masaker v bunkri. No a potom to obecne nenávidené záverečné digirošambo ktoré mňa zas nesralo, možno teda bolo stupídne, ale dosť rozšupnuto efektné a ja predsa len radšej akciu než kidy. Každopádne kombinácia zmutovanej eskadry emo trotlov a mindrákovitého záporáka ktorý využíva či nevyužíva svoje božské superschopnosti podľa nedopečených príkazov poloprázdneho scenára dáva dohromady takú divnú kašu z ktorej sa dajú zapamätať len tie vymenované čriepky. ()

Asmodin

Tento díl byl asi nejlepší z obnovených filmů s McAvoyem v hlavní roli. Byl vtipný a odkazuje na první cca 3 filmy. ()

Prochy38

X-Men teď u mě drží hodně dobře nastavenou laťku. V tomto díle s mnohými mladými příjemnými tvářemi. Byla to velmi silná 4*, ale když z té klece vylítl Wolverine, nešlo jinak... Naprostá spokojenost a i nemalé nadšení! Nejde opomenout velmi vtipnou scénu, kdy E. Peters zachraňuje celou školu v průběhu výbuchu. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)