Všichni se chtějí zamilovat, jenže se to jaksi nedaří. Nejblíže byl spisovatel Joe, který na prázdninách v Benátkách potkal úžasnou Von. Díky své dceři z prvního manželství DJ, která znala Voninu terapeutku a ochotně svému otci radila, jim to moc klapalo. Joe byl ale až příliš dokonalý. Zato DJ se zamilovává prakticky na počkání - gondoliér, mladík na letišti, kdo by to počítal. Její nevlastní sestra Skylar zase nejdřív spolkla zásnubní prsten a o pár dnů později ji okouzlil propuštěný trestanec. Když před ní vykradl obchod, bylo po lásce. Ale to zdaleka není všechno, vás v této báječné komedii čeká. Až se na konci filmu vysíleni smíchem seberete z podlahy, napadne vás, jestli se geniální autor Woody Allen už konečně úplně nezbláznil. (Bonton Home Video)

kihsleek

"Yo check it I'm through with love / I'm through with all you muthafuckas." Málokdo umí natočit film tak, aby i sebeabsurdnější scéna vypadala naprosto přirozeně. Málokdo umí nacpat tolik příběhů o lásce do jednoho filmu tak, aby to dávalo smysl, a málokdo umí takhle dobře zkřížit muzikál s komedií s vysokým IQ. To všechno, a mnohem víc umí Woody Allen, a Everyone Says I Love You je toho zářným příkladem. A jen tak mimochodem... málokdo umí zrežírovat Julii Roberts tak, aby se na ní dalo bez újmy koukat :) ()

Martin741

Dalsi Allenov film, ktory komplet v kinach zhorel, no ale ja ho castym pozeranim proste mam coraz radsej. Takto k panu Allenovi mam velmi dobry vztah, je to talentovany reziser, neurotik, miluje sport, intelektual /skutocny, ne jak tu vystudovane filmove teoretiky - elitari, to su ynteleguany/. A navyse sa mi nehorazne paci, ze pan Allen sa vyhyba vo svojich filmoch odbornym termitom z tej odpornej zumpy zvanej filmova teoria. To kvitujem, a to tak, ze velmi! Dam vysoke hodnotenie aj napriek tomu, ze Edward Norton hral hovno /teda pardon, ja som sa zase preriekol,a chcel som napisat, ze sa nedostatocne vlozil do roly a ze ma nepresvedcil svojim hereckym vykonom - to bude tou prostorekostou. Koniec je ustrihnuty, ale aj tak suhlasim s tym, aby film bol v cervenej farbe - ucta a respekt k panu Allenovi u mna rastie : 74 % ()

Vančura

Velkolepě romantický film. "Všichni říkají: Miluji tě" je čistá radost a skvostný hold klasickým muzikálům, s nakažlivou chutí do života kdesi ve svém podtónu. Současně je to muzikál, který podobně jako třeba knihy Miloslava Švandrlíka cíleně opomíjí negativní stránky života - celý film je jedna velká optimistická jízda plná báječných pěveckých čísel a jedinečného allenowského humoru. A i ta smrt, která se ve filmu objeví, je zde vlastně strašně vesele podaná :) Jestliže u každého Allenova filmu žasnu nad přemírou jeho talentu a všestrannou hloubkou jeho osobnosti, u tohoto muzikálu jsem nevycházel z údivu nad tím, s jakou radostí (a hrdostí!) zde Woody prezentuje své romantické já. Některé scény zde jsou výjimečně podařené a všichni herci výborní, a to beru na milosti i Julii Roberts, ačkoli ji jinak nesnáším :) Mimořádně se mi například líbilo sbližování mezi Joem a Von, postavené na tom, že si Joe jaksi rafinovaně nečestně získal informace o vyhlédnuté ženě, aby na ni udělal dojem - zde si nelze nevzpomenout na okouzlujícího Billa Murrayho z filmu "Na Hromnice o den více", který velmi podobným způsobem usiloval o srdce Andie MacDowell - skoro bych přísahal, že Woody Allen musel tento film vidět a inspirovat se jím. Jedinečné je pak finále u řeky s Goldie Hawn ignorující gravitaci. Jak muzikály nemusím, zde nemohu nehodnotit plným počtem - tento mě nadchl, okouzlil a učaroval, tleskám! ()

selviskhed

Edward Nolan je sedmadvacetiletý ucho, který chodí v obrovským intoušským saku a vůbec nevypadá jako někdo, kdo by byl schopnej rozšlápnout někomu hlavu po tom, co ho donutí zakounout se do obrubníku (Kult hákového kříže /American History X/). Natalie Portman je patnáctiletá žába, která vedle Julie Roberts nepůsobí jako možná erotická alternativa (Na dotek /Closer/). Rok před Allenovým sňatkem s Soon-Yi Previn tady máme multikulturní film plný afroamerických komparzistů a komparzistů původem z Asie. Doporučuju všimnout si kolik ze znalostí psychologie Allen ve filmech (krom explicitních vyjádření v dialozích) jako by mimochodem využívá, např. freudovský chybný úkon: ve scéně kdy se Joe baví se Steffi o jejich společném milování, upustí Steffi doutník. Osobní poznámka: podívat se na pár filmů se zřetelem k těmto věcem. Jo a syn manželů Dandridgeových, Scott, je miláček, možná nejsympatičtější allenovská postava: "Welfare nefunguje. Je to stejný liberální svět fantazie, který nedovoluje kázání ve škole a hýčká zločince. Silná Amerika. Právo nosit zbraň." Zajímavé jsou také drobnosti, které Allen přejímá ze scénáře filmu Dont´t drink the water, jenž zfiloval o dva roky dříve (mladá dívka, z rodiny kterou sledujeme, ruší na poslední chvíli svou svatbu, kdykoliv je se svým nastávajícím dusí se budoucí nevěsta nějakou věcí [nebo se "dusí" myšlenkou na svatbu?] atp.). Formu muzikálu si Allen částečně vyzkoušel v Mocné Afrodité /Mighty Aphrodite/ na sboru zpěváků z klasického řeckého divadla, chóru. ()

Jermann

V mnohém typická i když nebývale romantická Allenova komedie plná absurdních a praštěných situací obohacená o hrstku milých tanečních čísel a starých známých songů. I'm through with love si tu s různými úspěchy zazpívali asi všichni, .. ale Tim Roth a Goldie Hawn překvapili asi nejvíce medovými hlásky. ()

• Hlas Drew Barrymore byl při jejím zpěvu "dabován" Olivií Hayman. (D3VIL)