Fargo

• USA Fargo
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (více)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

Diskuze

Durgas

Durgas (hodnocení, recenze)

6thSun

Úplný súhlas, do diskusie som prišiel s rovnakou otázkou na perách! Hlavne keď sa ho Malvo pýtal "Is this what you want, Lester?" a on na to kývol "Yes". Čo si akože Lester myslel, že Malvo myslí... Scéna to bola drsná, ale...Prišlo mi to také nasilu, umelé.

charmed18

charmed18 (hodnocení, recenze)

javaznenevim

Myslím, že zase obmění postavy... i když ten rozhovor... co měli spolu s Malvem v bistru... No po filmu mi taky nedalo spát, co se asi stalo s kufrem zahrabaným do sněhu i ohorad\ a díky minisérii už vím :D

Uživatel charmed18 smazal svůj příspěvek.

Jediné co mě štve je, že to plánují až na podzim 2015 :/

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

KevSpa

je fajn, ze tam budou uplne novy lidi, to je docela vetsi vyzva, nez neco smolit a nastavovat s tou policajtkou a postakem...

feryk (hodnocení, recenze)

Přeju jim to, ale ty nominace jsou v některých kategoriích směšné. :D

overfloater

overfloater (hodnocení, recenze)

2. serie Farga bude, aspon podle: http://tvline.com/2014/07/08/castle-season-7-premiere-spoilers-two-parter/

Will FX's Fargo be renewed for a second season? —Jacqui
Ausiello: Yes. A formal pickup is imminent. And, despite talk that Season 2 will feature a brand-new cast, Allison Tolman seems to be leaving the door slightly ajar to a Molly comeback. At the very least, she's not ruling it out! "I just don't know," she tells TVLine. "There's discussion of there being a second season and it being a brand-new cast, [but] I'm just not sure." If it turns out we have seen the last of her detective, she admits "saying goodbye to that" will be hard. "Being my first experience making a television show, it was really special. I was very well taken care of. I loved the people that I worked with. It was really a blessing."

KlonyIlony

KlonyIlony (hodnocení, recenze)

dokoukáno, parádička. ještě že jsem se sem koukl abych zjistil, že ty události skutečné nebyly :-)

feryk (hodnocení, recenze)

jo, koukal sem, že toho získali víc, na druhou stranu konkurence nebyla úplně nejlepší, ale netuším, jestli to je celosvětová cena.

Patw (hodnocení, recenze)

Fargo bylo dost úspěšné v letošních Critics' Choice awards. Cenu si mimo jiné odnesla i Molly - Allison Tolman - naprosto zaslouženě!

duckman (hodnocení, recenze)

Do 3-4 epizody jsem porad ale veril, ze to podle skutecne udalosti je :DDD Freeman a Thorton tam fakt sedeli, lepsi bych snad fakt ani nevymyslel, jestli bude 2 sezona, tak to se budou muset hrodne snazit, aby tyhle dva nejak adekvatne nahradili.

Uživatel duckman smazal svůj příspěvek.

duckman

samozřejmě že to není podle skutečných událostí, ani původní film nebyl, vše je to jen fabulace. Popravdě to je jedna z věcí, co mě na seriálu srala, že každý díl tam trapně píšou, že to je podle skutečnosti a přitom je to vymyšlený, po xtém díle to už působilo trapně.

na příspěvěk reagoval duckman

Uživatel lost815 smazal svůj příspěvek.

duckman (hodnocení, recenze)

Podle skutecne udlosti to urcite neni, druha polovina serialu byla uz hodne pritazena za vlasy.

na příspěvěk reagoval feryk

barrahir

To by bylo opravdu nečekané finále, ale určitě do toho nešli protože by to lidi zklamalo. I já sám čekal, že to pro Molly dopadne dobře a přál jsem jí to. Docela bych si i uměl představit, že se Gus i Molly objevili v další sérii - pokud ovšem bude.

feryk (hodnocení, recenze)

Také jsem čekal od finále trochu víc, ale jinak to bylo dobré, sice nic, z čeho by se člověk posadil na zadek nebo přepisoval seriálový dějiny, ale na čtyři hvězdičky to stačí bohatě. ;) Pár věcí mě na celém seriálu hodně štvalo, ale dalo se to překousnout.

Perverz

Perverz (hodnocení, recenze)

Tak to máme za sebou, a pět hvězd naprosto zasloužených. Spokojenost na max. Nemusím ani koumat, k tomuto seriálu nemám ani jednu výhradu. Fakt Luxus.

duckman (hodnocení, recenze)

Opet jsme se s KevSpou shodli v hodnoceni, mel bych si ji dat do spriznenych dusi.

Cathrina

Cathrina (hodnocení, recenze)

Chci se zeptat, je to taková blbost, asi mi něco proklouzlo nebo je to zajimává chyba v seriálu :) Hned v prvním díle je u Lestera s těhotnou manželkou chlápek, který říká, že pracuje v knihovně (je to ten samej, kterej pak "odveze" Malva k Lesterovi - v posledním díle - tudíž pak pracuje jako prodavač aut). A když Numbers a Wrench hledají vraha Sama Hesse, Wrench se ptá na knihovnu, která v Bemidji prý není... Já vím, je to blbost, jenom by mě to zajímalo :)

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Již nějakou dobu víme, že nadcházející celovečerní film ze světa Vetřelce s názvem Alien: Romulus je dotočen a čeká nás příští léto, přičemž jeho režisér a scenárista Fede Alvarez se chlubí tím, že… (více)

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (více)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (více)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020