Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou příběhu je středoškolák Raku Ičidžó. Přestože je jeho otec hlavou jedné z rodin jakuzy, Raku se o záležitosti jakuzy nezajímá a žije si vcelku normálním životem. Jednou na něm však při cestě do školy přistane jeho nová spolužačka Čitoge Kirisaki, která se přestěhovala z USA do Japonska, a je dcerou hlavy jiné, nepřátelské rodiny. Doma se Raku od otce dozví, že se domluvil s otcem Čitoge na tom, že budou Raku a Čitoge tři roky ve falešném vztahu, aby se udržel mír mezi oběma rodinami. To se ale ukáže být náročným úkolem hned z několika důvodů: jednak se oba dva nesnáší, dále proto, že má Raku zálusk na jinou spolužačku, Kosaki Onoderu, a také si Raku uvědomí, že kdysi slíbil jedné lásce z dětství, že až se znovu potkají, tak se vezmou. (Hromino)

(více)

Recenze (13)

HDeer 

všechny recenze uživatele

Dvadsaťdielna neúspešná snaha o pokročenie v zápletke, predostretej v úvode. Zatiaľ čo prvé epizódy vcelku prekvapujú a držia si svoju úroveň, pribúdanie zbytočných charakterov, ako aj problémov hlavných postáv prehlbuje nastolené tempo, vrátane významu predstieraného vzťahu, ako aj samotného motívu tsundere, ktorý v priebehu prvej polovice seriálu stráca všetku pôvodnú záživnosť. Mám pocit, že deju by celkovo prospel omnoho jednoduchší koncept, než budí táto absurdne pojatá mafiánska rivalita, či prehnaný počet Rakuovych lások z detstva. Ani celkom podarené záverečné divadlo, miestami nadpriemerná animácia, v štýle Shaftovského štandardného trblietania, alebo karikaturizovania jednotlivých postáv, alebo dokonca neskonalý šarm nežnej Onodery, však napokon nie sú schopné prekryť roj nedostatkov, ktorým Nisekoi viditeľne podľahol. ()

DaweForeman 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přemýšlel jsem o čtyřech hvězdách, ale nakonec dávám tři. Příběh je opravdu zajímavý, kdy tu máme celkem zajímavou situaci, která opravdu v určitých rysech připomíná Romeo a Julii. Největším a zásadním problémem tu vidím to, že si autoři ukousli příliš velké sousto, protože jak tomu většinou bývá, pokud něco doslova diváka neohromí a je to celkem rozsáhlé dílo, tak jedna série opravdu nestačí. Pokud se stane to, že to bude bez pokračování, kdy současných dvacet dílů pokrývá 50 kapitol mangy, která pořád vychází a má už něco přes 120 kapitol, tak je to zase jedna z těch snah, která přijde z větší části vniveč. Ano anime je opravdu vtipné samo o sobě, ale v tom příběhu se zmíní spousta důležitých věcí, které nejsou později nějak extra vysvětleny nebo jim není dán prostor (ten přívěsek, pozadí té mafie a policie a samozřejmě minulost). Dalším chybičkou bych řekl je to, že si zase nese takovej otravnej prvek (jak už tomu u většiny anime bývá), kdy se hlavní hrdiny nemůže pořádně vyžvejknout a tak vidíme spoustu situací, kdy proti sobě obě strany stojí a jsou rudý až na zadku. Animace je celkem slušná a hudební stránka je podprůměrná. ()

Reklama

Saraph 

všechny recenze uživatele

Jako ona je to p**ovinka, o tom nebudu lhát, dokonce to má i strašně moc takových těch typických klišé aspektů ze školních anime, tj. tsundere, samé rudnutí, holky neustále mlátící kluky, atp. V tomhle žánru typicky hodnotím hlavně to, jak mě zrovna zaujal děj. Jako HS DxD to nebylo, to tu máme alespoň dva gangy, mezi kterými hoří rivalita a tudíž partnerství z čistě politických důvodů. Nisekoi ale pobavilo. I přes to všechno jsou mi postavy sympatické. ()

biasim1 

všechny recenze uživatele

Studio Shaft má spoustu geniálních sérií, kde většinu z nich považuji ze všech stran za ty nejlepší zážitky, co jsem v anime měl. Ať to jsou Monogatari série s naprosto skvělými dialogy, ničení žánru mahó šódžo v Madoce nebo jedno z nejlepších anime dramat, Sangacu no Lion. Má ale také průměrné kousky a Nisekoi je bohužel zástupcem spíše této kategorie. Abych nezačal hned s tím negativním, musím si jako u každého díla od Shaftu pochválit animaci. Do té jsem od mého prvního seznámení s Monogatari naprosto zamilovaný a i kdyby mi nějaká nová série od Shaftu nepřinesla skoro nic, jen kvůli animaci se na ní rád podívám a za ztracený čas to považovat nebudu. To je ale asi tak všechno, co můžu vyzdvihnout. Příběh je zde řadová romantická komedie, která si nepřidala vůbec nic svého. Naprostá předvídatelnost, kdy jsem už po první epizodě správně odhadl konec mi ani tolik nevadí. To stejné jsem zažil u Toradory a stejně ji považuji za nejlepší středoškolskou romantiku. Nepotřebuji ale dvacet dílů v kuse stále pořád a pořád dokola sledovat snahu o nějaké emotivní momenty, které ale vždy skončí pouze pokusem o vtip a jakákoliv atmosféra je pryč. Musím se přiznat, že samotné vtipy mě celkem bavily a nemůžu říct, že jsem se u anime nesmál. Podobně jako v Kaguje zde hodně vtipům pomohla hra s animací, která dokázala vytvořit něco zábavného i z něčeho velmi slabého. Jen by bylo fajn to občas vzít trošku vážněji a nepoužívat stále dokola to samé. Postavy, které celou sérii sledujeme mi nepřišli nijak otravné a nenašel jsem moc postav, které by mi vyloženě vadily, ale je mi jasné, že si na většinu postav za pár dní nevzpomenu (s výjimkou Onodery, za to ale může má celková slabost pro dandere). Abych to nějak shrnul, Nisekoi je klasické řadové romantické anime. Neviděl jsem v něm ale ztrátu času a občas jsem se i celkem bavil. Jako celek ale ničím nepřekvapí a s výjimkou animace se zde moc originality nenajde. 5,5/10. ()

loveless 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další z těch věcí, kde je hlavní hrdina (zde mafiánský synek Raku Ichijou) obklopen spoustou nádherných slečen, které ho samozřejmě všechny chtějí (ať dříve či později), protože je nejlepší ze všech mužů na světě. Hrdinky často vidíme alespoň částečně odhalené, takže se můžeme kochat jejich krásnými těly... Dobře, zase jsem se zapomněla důkladněji podívat, o jaký že se jedná žánr, takže je to vlastně moje vina (jako ženu mě tohle příliš uchvátit nedokáže). A tak nějak ze začátku to nějaký děj mělo a docela mě i zajímalo, která z dívek je vlastně ta, které byla slíbena nehynoucí láska. Má to pár vtipných momentů, navíc Raku není úplně tragik, ale čím více se blížíme konci série, tím horší jsou díly. Openingy a endingy taky nebyly nejhorší, ale žádný nezaujal a přeskakovala jsem. Ve výsledku hodně průměrné. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (4)

  • První závěrečnou píseň „Heart Pattern“ nazpívala Nao Tójama (dabérka Chitoge). Druhou závěrečnou píseň „Recover Decoration“ nazpívala Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery), tu třetí „Trick Box“ nazpívala Mikako Komatsu (dabérka Tsugumi), čtvrtou „Order × Order“ nazpívala Yumi Uchiyama (dabérka Ruri), pátou „Hanagonomi“ nazpívala Kana Asumi (dabérka Mariky Tachibany), předposlední „Souzou Diary“ nazpívaly Nao Tójama, Kana Hanazawa, Mikako Komatsu a Kana Asumi, a tu poslední „Taisetsu no Tsukurikata“ nazpívaly Nao Tójama a Kana Hanazawa. (CarnTheNunya)
  • První závěrečnou píseň „Aimai Hertz“ nazpívaly Nao Tójama (dabérka Chitoge), Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery), Mikako Komatsu (dabérka Tsugumi) a Kana Asumi (dabérka Mariky Tachibany). Tu druhou „TrIGgER“ nazpívala Mikako Komatsu (dabérka Tsugumi), třetí „Sleep zzz...“ nazpívala Nao Tójama (dabérka Chitoge), čtvrtou „Matado-rabu“ nazpívala Kana Asumi (dabérka Mariky Tachibany), pátou „Marchen ticktack“ nazpívala Ayane Sakura (dabérka Haru Onodery), předposlední „Tooriame drop“ nazpívala Yumi Uchiyama (dabérka Ruri) a poslední „Crayon Cover“ nazpívala Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery). (CarnTheNunya)
  • První ze dvou úvodních písní „Rally Go Round“ nazpívala zpěvačka LiSA. Tu druhou „Magical Styling“ nazpívala Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery). (CarnTheNunya)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno