Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Keď sa manžel pani Choi Mogyeong (Min-hee Kim) zaplietol do špinavých kšeftov s ruskou mafiou v snahe predať im účty Johna Leeho (Dong-gun Jang), ktorý mal túto prácičku na starosti a ktorý sa dopustil fatálnej chyby, sa teraz cíti vinný za smrť malej Yumi, utápa sa v alkohole a sebaľútosti. Avšak krutý šéf mu dáva za úlohu dať veci do poriadku a navyše zavraždiť i matku malej Yumi. Gon však netuší, že namiesto plánu zlikvidovať pani Choi nakoniec rozpúta neúprosný boj o jej záchranu... (sochoking)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (60)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Milujem keď mi dá úvod snímku "dve tri po papuli" aby som sa prebral. Skutočne začiatok ako z veľkej knihy ktorý diváka dostatočne "napašme". Nasledovné dlhé minúty síce patria klasickej dráme, kde dostáva priestor sebaobviňovanie či vyrovnávanie sa so stratou milovaného, no zhruba od polovice filmu sú to už samé bitky na päste či nože. Samozrejme nechýbajú brokovnice, samopaly, granáty, naháňačky, nálože a neviem čo kurva ešte. Proste akčňák ako má byť. Je jasné, že by sa "Urevanému chlapovi" dalo kadečo vytknúť. Policajti čistí dementi, prestrelky ktoré "nikoho nezaujímajú", tobôž žandárov, ktorí nie a nie prísť aby "pomáhali A chránili", ale nejak som to všetko prekonal, sledoval, a hlavne - nenudil sa! Veľká spokojnosť. ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Kluci a chlapi prej nepláčou, tak jsem naplno využila svých vaječníků a bulela jak kráva místo kluků a chlapů a to hned na začátku filmu. Pak ještě plus mínus uprostřed a završila jsem to vzlykotem na konci. Takže sem se srdnatě prořvala celým filmem a zas jednou si můžu pyšně říct, že skoro soukmenovci uměj ty emoční filmy beztak nejlíp. Ono zastřelit malou a navíc tuze roztomilou holčičku to nasere a když jí odprásknete nechtěně, nasere to dvojnásob a celkově to dovede zkazit úspěšnej den. Každopádně na posranýho i hajzl spadne a tak náš hlavní hero si tohle břemeno sebou táhne celej film a čím víc krve z něj vyteče, tím víc je naměkko. Nutno podotknout, že ostatní krvácej dvojnásob a narozdíl od Gona z toho naměkko nejsou, naopak jsou totálně tuhý. Z trojice profesionálních killerů, kteří jdou po tom našem, jsem samo držela pěsti Driftujícímu Královi co byl zas jednou rychlej a zběsilej a byla jsem celkem dost zvědavá, jak tu osobní rodinnou krizi s Gonem vyřešej. Jo a ještě jsem prořvala titulky, že já kráva na to koukám, když vím, že u toho budu řvát. Ale já vím proč. Protože mi bylo jasný, že to bude opět skvělej film jaký umíme jen my (praděda prý byl korejec, tak se opovažte tvrdit, že jsem jenom vietnamka z večerky, možná totiž jsem korejsko-vietnamská rákoska z večerky, heč). ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JE JAKO TOULAVÝ PES. JEDNOHO DNE SE SVÉMU PÁNOVI ZAKOUSNE DO KRKU."… /// Po (korejsky) úžasným úvodu přichází celkem opatrná mezihra, kde místo syrovejch citů dostávaj přednost ty lidský. Až v druhý půlce se (zase – konečně) zvýšej vobrátky a dějou se věci jako v Rambovi - tuny munice, žádnej mrtvej. Střelby hafo, taky trocha ruční práce – hezkej přesun do mrakodrapu, takže se dá (při troše dobrý vůle) voprášit vzpomínka na Honzu McLejna. Vlastně pak je to celkem dobrý, ale abych flákl 4*… k tomu mi chybí něco novýho, nějakej moment překvapení, a ne jen (silná) scéna na úvod a fajn nápad na konci. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč tvrdím, že pořádná akce má vyvolat ukecanou a ubrečenou reakci. 2.) Mám radost, když teče krev (ve filmu). 3.) Thx za titule ,,langi“. (Zvláštní dík pro ,,NewScream“. Von bude vědět!) /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Cedr 

všechny recenze uživatele

Utahaná první polovina se snaží představit jakous takous backstory, na jejíž prezentaci by stačily dvě tři věty utrousené během rychlé chůze. Snaha do filmu naroubovat emoce je přímo tragická a tragičtější jsou snad jen postavy. Ústřední trio (hrdina, hrdinka a zlý investiční manažer) je ok, ale ostatní charaktery, které se tu a tam objeví aby příběhu dodaly emoce a hloubku jsou naprosto nesmyslné. Proč to dělat jednoduše a dokonale, když to jde napůl a složitě, že? Indonéské akční hity The Raid 1&2 fungují právě díky prosté a nerušivé zápletce bez patosu. No Tears for the Dead bohužel příběhově selhává a celý film by dopadl podstatně lépe, kdyby si přestal hrát na něco co není. Škoda je to obrovská, protože druhá polovina filmu je naplněna luxusní akční podívanou. První hodina filmu byla snad uspávací naschvál, aby tento kontrast vynikl, protože přestřelky které ji vystřídají jsou na úrovni Hong Kongských špiček. Už to skoro i vypadalo nadějně, ale režisér/scénárista si neodpustil vynikající jízdu kazit občasnou snahou zabrnkat na city. To by bylo v pořádku, kdyby zápletka a postavy byly dost kvalitní na to aby diváky zainteresovaly. Chcete-li špičkovou pěti hvězdičkovou akční podívanou, zapněte film v půlce a vypněte ve výtahu, jednu scénu před koncem. ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Akce je tady určitě na prvním místě a je zpracovaná dobře, v podstatě jak jsme zvyklí u Korejců. Hodně střelby, hodně osobních soubojů a hlavně hoooodně krve, to je důležitý, takže to prostě známe. Horší už mně to přišlo se scénářem a příběhem, nijak zvlášť mě tvůrci nebyli schopní vtáhnout do děje, nevypracoval jsem si žádnou vazbu na postavy, takže to pro mě bylo celkově dost plochý. A taky mně to přišlo zbytečně dlouhý, natažený a chvílema nudný, což bych u korejské akce moc neočekával. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Jihokorejský herec Dong-gun Jang (Typhoon (2005), Dangerous Liaisons (2012)), hlavní filmový představitel, podstoupil před natáčením snímku náročný fyzický kurs sebeovládání a zvládání psychicky komplexních situací. Celý kurs se orientoval na zocelení jeho vnitřní osobnosti. Trval celé čtyři měsíce a probíhal v nejmenovaném psychologicky orientovaném institutu v hlavní jihokorejské metropoli, specializujícím se rovněž na výcvik bojových dovedností apod. Tyto dovednosti si ale herec před natáčením snímku zdokonaloval v zámoří, ve Spojených Státech Amerických. (Conspi)
  • Režisér a hlavní scenárista snímku, Jeong-beom Lee (The Man From Nowhere (2011), Cruel Winter Blues (2006)), zašel dokonce tak daleko, že se během psaní scénáře rozhodl navštívit speciální zásahové jednotky jihokorejských armádních jednotek, aby se tak dokázal co nejlépe orientovat ve skutečné realitě - jejich denní vojenské rutinně. To stejné se mu povedlo dokonce i v případě specializovaných jednotek armády Spojených Států Amerických. (Conspi)

Reklama

Reklama