Rezistence

• USA Insurgent (více)
USA, 2015, 119 min

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

ORIN

Druhý díl sci-fi teenage ságy je továrnou na klišé, dementní dialogy, absurdní a nelogické scény a sekvence a toporné herecké výkony. To by v důsledku ani tak nevadilo, protože jednička je v mnoha ohledech podobná. Jenže v Divergenci koncept postapokalyptického světa ještě bavil, v Rezistenci uz nepřináší nic nového a nudí. V prvním díle zaujal trénink, ve druhém se jen snažíte zorientovat v neustále se měnících motivacích a jednáních postav, které generují nové a nové zvraty. Hlavně se ale jednička oproti dvojce nebrala příliš vážně, takže ačkoli výraz herců pronášejících stupidní repliky byl v obou dílech stejný, ve dvojce to působí strašně směšně. Z trojlístku dystopických sci-fi ság poslední doby (Hunger Games, The Maze Runner a Divergence/Rezistence) je právě ta hodnocená a komentovaná jednoznačně nejhorší. Jen kvůli očekáváním, co přinese třetí část, dávám dvě hvězdy. I když všechny tyhle podobně zaměřené sci-fi, jakmile dostanou širši (či vyšší) rozměr, vlastně nakonec odkryjí, jak moc logicky děravé a chatrné jsou. ()

DEXTER099

Tak jsem zkoukl Rezistenci a divím se tomu červenému hodnocení,za mě by ho rozhodně nedostal,ale zpět k mému hodnocení.Druhý díl se nese na podobné úrovni jako první je děj se místo rozmístění dětí do určitých frakcí(Sečtělý,Mírumilovní atd.) zaobírá tím co je za branou celého komplexu a boji Tris a čtyřky proti myšlence celého systému a hlavně proti Kate Winslet coby vůdkyni všech frakcí.Nevím,ale opravdu nemusím čím dál tím v poslední době populárního aspektu filmů a to jest mladá holka pomalu ještě s horkou občankou jak pobíha se samopalem nebo podobnou zbraní a je snad ještě líp vycvičená než Jean Claude v univerzálním vojákovi a kosí jednoho nepřítele za druhým pomalu bez mrknutí oka.Sice je to lepší než pro mě úplně mimo film Hunger Games v čele s přehrávající Jennifer Lawrence,ale to,že je naopak Shailene Woodley docela sympatická (plus má u mě pořád za hvězdy nám nepřáli) můj dojem z filmu nevylepšuje.Jediné co nějak stojí za zmínku je závěrečných pár minut kde dojde k nějakému jako by zvratu a nástřelu na další pokračování.Nevím jestli jsem už moc starej,ale tenhle typ filmu by se mi nelíbil ani ve 12 letech.Neupírám to holkám,které na to jdou,ale ta emancipace je už opravdu všude a mě už to stačí.Takže za mě celkově 50 % a tři hvězdy. ()

Stanislaus

Rezistence se v mnohém podobala předešlé Divergenci, takže můj divácký zážitek byl více či méně srovnatelný u obou částí. Druhý díl je už o něco vyspělejší, drastičtější a bouřlivější, ale i tak vyvěrají na povrch opět vztahy mezi jednotlivými postavami, které onu vzpurnou stránku filmu vyvažují. Mnozí tvrdí, že jde o chudšího sourozence Hunger Games, nicméně mně se líbí obě série postejně, takže já jsem spokojený. Zkrátka obstojné pokračování příběhu z postapokalyptické éry, které nabízí jeden z dalších pohledů na společnost a lidi v budoucnosti. ()

korbitch22

Řikám to děsně nerad, ale po idiotské jedničce mě dvojka vlastně vyrazila dech.U prvního dílu jsme dostávali záchvaty smíchu a já sypal hlášku za hláškou na tu vlnu idiocie, pubertálního chrchlání sraček a tu ohyzdnou Matyldu v hlavní roli.Od dvojky jsem nic nečekal a když po pěti minutách hlavní chrlíček neštěstí ostříhal hučku a najednou tak hlavní hrdinka byla mentálně retardovaný chlapeček s Dawnovým syndromem, myslel jsem si že je konec.K mému obrovskému překvapení jsem se ale dočkal dost dobře napsané i zahrané akční sci-fi.Hlavně díky akci, které je o proti jedničce fakt mrak jsem se vlastně vůbec nenudil a Gay Country, který mi je díky novému Terminátorovi poněkud sympatičtější než dřív mě v tý roli sednul a celkově je těch zajímavých režisérských inovací mrak.Místy naprosto nepředvídatelný a nekompromisní scény a ubírání děje mě dost bavilo.Hodně mi to připomělo Labyrint, který se taky povedl nad očekávání.Jen žasnu opět nad tím, že mnohem lepší díl má menší hodnocení než příšerně hloupá a nezáživná jednička.Asi tu bude hodně nanynek co každý večer usínají s první knížkou pod polštářem a vklouzají do říše snů, kde je přijde vypenetrovat hezounký Tobias.Sice mi lezou krkem všechny tyhle moderní braky natočené podle ještě ubožejších knížek, ale když není režisér debil a vlastně tak trochu génius, dokáže s totálně debilní látky vytřískat zábavné béčko.V jedničce se to nepovedlo, ve dvojce ano a kdyby nebyl zase Allegiant posraně rozdělený na dvě části kvůli dolárkům, možná bych se ráčil vyrazit na finiš do kina už jen pro to, že bude sladké vidět toho dawna umírat, ale pokud režisér nebude mít koule a všechno překope aby se 13. letý školačky hromadně nepodřezávaly jako u poslendího Twajlajtu, osobně mu zajedu vyAllegiantovat prdel.70%. ()

Morholt

Předchozí díl se mi podařilo úspěšně zapomenout, takž jsem chvilku tápal, než jsem se chytil a popravdě nechytil jsem se úplně. Ale i tak se na to dalo koukat. Rezistence je sice opět naivní a nevyhýbá se klišé charakteristickým pro podobné teenagerské záležitosti, ale je to dostatečně akční a zábavné na to, aby tomu člověk nevěnoval výraznější pozornost. Už tak celkem solidní herecký tým bylo posílen o Naomi Watts a mě se tu tak sešly tři herečky z mé topky, tudíž jsem spokojen. Jen té Shailene měly ty vlasy nechat dlouhé, ale tak snad do příště dorostou. 70% ()

• Naomi Watts (Evelyn) je prírodná blondínka, no kvôli tomuto filmu si ich musela prefarbiť na hnedo. (Hudakfilms)
  • Natáčelo se v Chicagu v USA. (willy1)
  • Film nebyl natáčen jako 3D. Až v postprodukci se rozhodlo, že bude převeden i do trojrozměrného formátu. (ČSFD)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (více)

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (více)