Fait je šéf skupiny nejlepších lupičů a neexistuje nic, co by nedokázal se svým gangem ukrást. Jednoho dne je jeho dcera Vanessa unesena. Únosce Ling požaduje za její vydání vyplacení odměny v černých diamantech, které Fait ukradl z trezoru diamantové burzy. Černé kameny též hledá tchajwanský tajný agent Su. Nemá políčeno jen na drahokamy, ale i na nelítostného Linga. Fait postupně zjišťuje, že Su je jeho jedinou nadějí při záchraně dcery. Spojí proto své síly, Su pro pomstu vůči člověku, který usiloval o jeho život a Fait pro záchranu Vanessy. Během pátrání se Fait dozví, že diamanty jsou ve skutečnosti uměle vytvořené plutonium a mohou být využity při sestavení nebezpečné nukleární zbraně. Cesta oba muže nakonec přivede na letiště, kde se rozpoutá boj na život a na smrt. (TV Nova)

Lacike

Dalsia spolupraca Jeta Li a producenta Joela Silvera dopadla zabavnejsie ako ich predošlý počin Romeo Must Die. Zapletka je sice strasna volovina a miestami som ani prilis nepobral logiku filmu, ale aspon to ma svizne tempo a neustale sa nieco deje. Film neustale okorenuju humornymi vystupmi Tom Arnold a Anthony Anderson. Nie vsetky ich hlasky su vydarene, ale niektore stoja za to. Akcie je tentokrat dostatok. Aj ked nedosahuje nejaku vysoku uroven kvality, tak sa na nu prijemne pozera. Do velkej miery za to môze aj naslapany hiphopovo rapersky soundtrack. Najviac sa mi pacila nahanacka na bugine a trochu absurdne finale s tankom. Bitky uz nie su tak casto predratovane ako v Romeo Must Die. Najlepsia je bitka v ulicke pri prvom strete DMXa a Jeta Li v ktorej ma zaujala kamera a strih. Najmenej ma bavila bitka v klietke. Jet sice vymlati kopu zapasnikov z UFC vratane svojho buduceho kolegu z Expendables Randyho Couturea, ale tato bitka je az prilis predratovana. Vo finale sa dockame troch duelov, ktore sa odohravaju paralelne. To im trochu skodi. Od duelu Jet Li - Mark Dacascos som ocakaval predsalen viac. Ich bitka ma jednoduchu choreografiu a tvorcovia sa viac sustredili na vytvorenie efektneho horiaceho prostredia ako samotnu bitku. Corey Yuen sa ako choreograf prilis nenadrel. Jet celkovo v tomto filme nepredvedie viac ako len slabsi standard. Obcas dokonca vo filme ostali zabery v ktorych evidentne supera minie o desiatky centimetrov. Dokonca mi pripadalo, ze sa DMX v bitkach snazi viac ako Jet. Holt Besson vyuzil Jetove schopnosti ovela viac ako Silver. Jet mal trochu smolu, ze najlepsie z tejto trojice Silverovych podobne ladenych filmov, dopadol Exit Wounds, kde Jeta nahradil Seagal. Ale aj tak je vysledok zabavna blbina, ktoru si raz za cas kludne pustim. 5/10. ()

ArsenalEagle

Obě hvězdy jsou za komediální stránku tohodle kousku, byť žánrem komedie není označen. Spousta (až legendárních) neuvěřitelně tupých hlášek, které táhnou film až do finále, co se pravděpodobně odehrává v nějaké meteorologické anomálii. Dějově je to brak bez špetky příběhu, chybí základní logika, akce je díky Jetovi jakžtakž snesitelná, ale bizardní hlášky to prostě drží nad vodou. Zajímalo by mě, jestli šlo o úmysl, nebo byli tvůrci až tak blbí. ()

genetique

Seriem na to, Li, DMX a Dacascos pokope v takomto luxusnom akčnom snímku, plného coolovosti a správneho nadhľadu, to už tu nebude. Každý je nesmrteľne drsný, niekedy až prehnane, ale tie hlášky stoja za to, rovnako ako aj pozerať to určite v bez dabingu (DMX). Čo ma však mrzí, že adrenalínové bitky, naháňačky atď. sú perfektne zostrihané, škoda ale, že nezostrihali ešte aspoň desať minút z filmu. 75%. ()

YURAyura

Uplny potrat to nebyl, ale ze by nejaka prevratna vec, to ani omylem. Tak mi nejak prijde, ze kde se vyskytuje vic cernych jak bilych, tak se vetsinou jedna o film prave pro cerne, tudiz je hodne specificky - zlate retezy, drsni kluci s broken english, miliony zbrani a hlavne velka a rychla auta - to jsou asi sny kazdeho maleho cernouska, tak at se mu splni... A JET? ten je tam spis tak do poctu, ale kope mu to pekne ()

kingik odpad!

Kameraman a později režisér polského úvodu Andrzej Bartkowiak si zkrátka myslí, že umí točit akční filmy a z tohoto omylu ho zatím ještě nikdo nevyvedl. Pravda je ovšem taková, že akci skoro vůbec nezvládá, a pokud ano, je velmi klopotná až těžkopádná a klasicky béčková. Béčkoví jsou i herci, které neustále obsazuje, a spoléhá, že mu to odehrají, ztrapní se a zmizí v hlubinách zapomnění. Tak lehce zapomenutelný je i tento film, který kromě svou naivní blbostí, ničím jiným nevyniká. Hotová ostuda v oblasti akčního žánru. 0% ()

• Ve scéně, kdy Fait (DMX) utíká před rozzuřeným psem, probýbající se zeď vedle něj dokládá použití umělého materiálu. (Conspi)
  • Řidič ve skutečnosti nemůže vystřelovat z tanku projektily, jak je tomu ve filmu. Vždy se jedná o činnost střelce. (Conspi)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera