Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Malarkey

Mel Gibson, Goldie Hawn a hudba Hans Zimmer. Já zklamaný nebyl. Vzpomínám totiž na chvíle, kdy jsem film viděl jako malý a hrozně se mi líbil. V té době totiž Mel Gibson pro mě byl obrovskej frajer, kterej lítal z jedný Smrtonostný zbraně do druhé a já ty jeho neurotiky měl hrozně rád. Nicméně tady mi tu nádhernou vzpomínku zprznil televizní kanál Universal Channel, který snad předabovává všechny klasický komedie, který já znám. A věřte, že to fakt nasere. Už si ten kanál nikdy nezapnu. ()

Agatha

Objektivně je to asi o hvězdu míň, ale já se prostě bavil a to se mi u televize moc často nestává. Mel a Goldie k sobě dobře pasujou, scénář sice není žádná extra třída, ale vtipných hlášek se tam najde dost - "malý bobeš chodí už přes pět let na suchou stranu". V originále jsem to neviděl, ale mám takový podezření, že zrovna tenhle film je ta vzácná výjimka, kdy ho dabing nekazí ale pozvedá. Je pravda, že Goldie v tomhle filmu hodně ječí, ale pochybuju, že ve skutečnosti ječí tak skvěle jako Helena Friedrichová, která ji skvěle nadabovala. ()

kingik

I v takových to špatných filmech Mel Gibson hrál, ale celkem odvedl spolu s Goldie Hawn sympatický výkon, ale jinak to bylo podprůměrné dílko, které disponovalo slabými akčními scénami i špatnou režií. Na tenhle film určitě Gibson pyšný není. Někdo tyhle krimi pitominy obdivuje, ale mně se příčí už jenom pouhá představa, že bych se na tohle měl někdy dívat znova. 40% ()

CaptainPixel

Cely film tahne chudak Gibson za dva. Casting vedlejsi role se proste a jednoduse nepovedl. Tohle by zahrala MNOHEM lepe obrovska rada herecek, napriklad: Diane Keaton, Jamie Lee Curtis nebo Sigourney Weaver. Takhle je to s bidou za tri a to jenom diky hereckemu obsazeni Bckovimi esy Bill Duke a David Carradine. ()

Makky

Slušná akčná jednohubka v Melových najlepších rokoch a časoch, keď ešte aj Goldie bola kosť. Film sa vezie na chémii medzi hlavnými predstaviteľmi a to je najväčší atribút inak zabudnuteľného príbehu. Z nejakého zvláštneho dôvodu sa mi doteraz tento film vyhýbal. Bol to veľmi príjemný návrat do zlatého času tohto žánru. ()

• Jméno muže, který vede hotel, kde se ubytují Mel a Goldie je Norman, stejně jako ve filmu Psycho. (HellFire)
  • Pre natáčanie v zoo boli navezené tri druhy piesku. To zahŕňalo 16 nákladných áut, ktoré boli prepravené z Oregonu. Tri druhy piesku sa zmiešali a potom trikrát preosiali, aby sa odfiltrovali a odstránili všetky sklenené častice, ktoré by mohli poraniť labky veľkých mačiek. (Arsenal83)