Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

tron

Koniec 80. rokov je na zadýchanom výsledku viditeľný aj keď fanúšik tohto desaťročia prižmuruje oči ako len najlepšie vie. Kým Gibson a nenáročne spráskaný scenár s Badhamovou (typický béčkar) réžiou je niečím, čo čakáme od filmov, rodiacich sa v tomto období, horšie je to už s Goldie Hawnovou ako jednou z dvoch kľúčových postáv. Inými slovami, je na plátne stále a zakaždým hystericky vrieska. Ak ju máte radi, prídete si na svoje, ale inak rutina a nuda. Vitajte v rokoch deväťdesiatych. ()

Lacike

Zabudnuty klenot v style starych dobrych 80s, ktory som dnes videl prvy krat a urobil mi velku radost. Ci uz tym, ze som necakal, ze este objavim nieco taketo kvalitne, alebo tym, ze mi Gibson v novych projektoch strasne chýba a tak dohanam jeho starsie kusky. Chemia medzi Gibsonom a Goldie je dokonala, akcnych scen je dostatok a su kvalitne natocene. Mozno by som len pridal trochu viac priestoru hlavnym zaporakom, ktori su sice kvalitne obsadeni, ale nemaju dostatok priestoru, aby poriadne zaziarili a funguju len ako vedlajsie komicke figurky. 8/10. edit 2019. Po druhom pozretí ma to už tak nenadchlo. Je to taká bláznivá akčná komédia. Gibsonov magor je celkom v pohode, ale Goldie mi už liezla na nervy jak neustále len jačala. Zápletku tvorí len neustále presúvanie z jedného miesta do druhého. Záporáci sa objavia len občas, aby sa mohla rozpútať nejaká akčná scéna. Aspoň že tie za niečo stoja. Nie je to síce na svoju dobu nič výnimočné, ale tento oldschool štýl ma baví a nájde sa tu pár pekných kaskadérskych kúskov. Takže po druhom pozretí to je pre mňa mierne nadpriemerná komédia so solídnou akciou ale humorné scény nie sú až tak veľmi zábavné. 6/10. ()

lennyd

Rick Jarmin (Mel Gibson) se po usvědčení jednoho z policejních šéfů a zároveň šéfa drogové mafie Eugeneho Sorensona (David Carradine) nachází v programu Ochrany svědků. To znamená, že každou chvíli mění svojí identitu, a začíná znovu a znovu svůj život. Ve chvíli, kdy Sorensone pustí z vězení, začíná být jeho život znovu ohrožen - Sorenson má své styky, a není pro něj problém zjistit současnou Jarminovu identitu. Shodou okolností ale Jarmina pozná jeho dávná láska Marianne (Goldie Hawn), která mu na poslední chvíli zachrání život. A tím teprve vše začíná ... Začnu tím, co všechno mne na filmu štvalo. 1. Scénář - těch náhod bylo nějak moc, že by Ricka Marianne poznala právě v ten den, kdy po něm půjdou? 2. Mel Gibson - má tohle to zapotřebí? Asi v roce 1990 ještě měl ... 3. Goldie Hawn - její role spočívá v hodině a půl nepřetržitého ječení a naříkání (a v českém dabingu ještě víc)... 4. Název filmu - měl snad mít něco společného se závěrečnou scénou? Ehm.. Prostě - pokud si mám vybrat mezi Ptákem na drátě a Drátem do ptáka, tak sáhnu po filmu, ale v jakémkoliv jiném případě .. nevím nevím... ()

Sabrewulf

Ten film mi pořád unikal a já si říkal, že možná přicházím o nějakou zábavnou devadesátkovou komedii. Teď už vím, že jsem přicházel o neuvěřitelně otravné a NEKONEČNÉ ječení hlavní ženské postavy. Kdykoliv hlavní dvojice před někým utíká, nebo ujíždí (a že utíká skoro pořád), tak ona ječí a ječí a ječí a je to - beze srandy- tak na bolení hlavy. Nevím, jak ječí Goldie v originále, ale s dabingem to každopádně nešlo dokoukat. Možná někdy s Brufenem. ()

Makky

Slušná akčná jednohubka v Melových najlepších rokoch a časoch, keď ešte aj Goldie bola kosť. Film sa vezie na chémii medzi hlavnými predstaviteľmi a to je najväčší atribút inak zabudnuteľného príbehu. Z nejakého zvláštneho dôvodu sa mi doteraz tento film vyhýbal. Bol to veľmi príjemný návrat do zlatého času tohto žánru. ()

• Goldie Hawn robila väčšinu svojich kaskadérskych kúskov sama po tom, čo ju k tomu presvedčil Mel Gibson. Pôvodne sa ich zdráhala vykonávať, pretože sa obávala drsnej a zdrvujúcej povahy daných úloh. Nakoniec bola so svojimi kaskadérskymi výkonmi taká spokojná, že si po natáčaní nechala svoje kaskadérske sako a od roku 2017 ho stále vystavuje vedľa svojej sošky Oscara. (Arsenal83)
  • Medzi zvieratá v zoologickej záhrade, ktoré museli priniesť na plac, patril lev, jeden pavián, leguán, sedemmetrový varan, 12-metrový pytón, tri jaguáre, štyri aligátory, šesť tigrov, šesť šimpanzov a 25 druhov papagájov. (Arsenal83)