Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Agatha

Objektivně je to asi o hvězdu míň, ale já se prostě bavil a to se mi u televize moc často nestává. Mel a Goldie k sobě dobře pasujou, scénář sice není žádná extra třída, ale vtipných hlášek se tam najde dost - "malý bobeš chodí už přes pět let na suchou stranu". V originále jsem to neviděl, ale mám takový podezření, že zrovna tenhle film je ta vzácná výjimka, kdy ho dabing nekazí ale pozvedá. Je pravda, že Goldie v tomhle filmu hodně ječí, ale pochybuju, že ve skutečnosti ječí tak skvěle jako Helena Friedrichová, která ji skvěle nadabovala. ()

chaometic

Hodně slabý béčkový film, film byl stejně katastrofický jako herecký výkon Goldie Hawn, její postava byla zátěží. Četl jsem obsah, ale nakonec zklamán. Proč jí to tajemství, řekl tak rychle? Proč se ten film rozjel tak rychle a půlce už o nic nešlo? Tenhle film chce předělat a doufat, že Pták na drátě dopadne lépe něž béčkový s Goldie Hawn. ()

Malarkey

Mel Gibson, Goldie Hawn a hudba Hans Zimmer. Já zklamaný nebyl. Vzpomínám totiž na chvíle, kdy jsem film viděl jako malý a hrozně se mi líbil. V té době totiž Mel Gibson pro mě byl obrovskej frajer, kterej lítal z jedný Smrtonostný zbraně do druhé a já ty jeho neurotiky měl hrozně rád. Nicméně tady mi tu nádhernou vzpomínku zprznil televizní kanál Universal Channel, který snad předabovává všechny klasický komedie, který já znám. A věřte, že to fakt nasere. Už si ten kanál nikdy nezapnu. ()

rublik05

Klasická, ničím výjimečná akční komedie, jejíž největší předností je ústřední duo herců, kteří víceméně táhnou celý film a zároveň představují to jediné, co mě na filmu nějakým způsobem zaujalo, jinak je to spíše taková ta sázka na jistotu. Humoru moc není, občas hraničí s trapností, akčních scén je rovněž poskrovnu, příběh se na můj vkus trochu vleče, ale to se tak nějak dalo očekávat. Všechny tyto neduhy zachraňují herci, takže i když je to podprůměr, tak se to dá v pohodě zvládnout. 4/10. ()

MickeyStuma

Akční komedie s Melem Gibsonem a Goldie Hawk zaručuje ztřeštěnou zábavu na poli honiček, přestřelek, ukecaností a hlášek. Snímek má skvělý švih a jedinou minutou nenudí. Mírné napětí předčí až neuvěřitelná divokost. Tak ukecané hlavní postavy se jen tak nevidí. Vděčný námět nepřekvapí a je využit po komediální stránce na maximum. Snímek je tak velmi žhavá popkornová jízda na letní biják, který mnohé pobaví, potěší či snad donutí přijít na jiné myšlenky. ()

• V scéne nákupného centra, keď Mel Gibson a Goldie Hawn kráčajú ku schodom, je možné vidieť provinčnú vlajku pre Saskatchewan, a keď začnú kráčať dolu schodmi, môžu byť zobrazené provinčné vlajky pre Ontario, Britskú Kolumbiu a Ostrov princa Edwarda, čiže všetko teritória Kanady, hoci sa film oficiálne odohráva v USA. (Arsenal83)
  • Videný pavián bol podľa poznámok k produkcii filmu na DVD jediným paviánom samcom na svete, ktorý bol vycvičený na prácu pred kamerou. (Arsenal83)
  • Medzi zvieratá v zoologickej záhrade, ktoré museli priniesť na plac, patril lev, jeden pavián, leguán, sedemmetrový varan, 12-metrový pytón, tri jaguáre, štyri aligátory, šesť tigrov, šesť šimpanzov a 25 druhov papagájov. (Arsenal83)