Gotham

USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (více)

Dlouho předtím, než se stane komisařem, se policejní zelenáč James Gordon postaví zločinu a korupci v Gotham City a chce pomstít vraždu rodičů Bruce Wayna. (Netflix)

Diskuze

SNCIS (hodnocení, recenze)

Tady lítají emoce:D Jinak nemá cenu se hádat TV už se rozhodla a víc lidí chce originál, tak se nedá nic dělat... Jen doufám že Arrow v češtině bude, když ne zamrzí to ale nezměním to... stejně jako nezměním politiku v CZ... Jsou vánoce děcka! Tak se nehádejte a množte se! Teda radujte se... i když množit se můžete taky... budou malý Oswaldi:D:D

Ratemus

Tak ona je maska na hřbetu knihy, tak proto já jsem ji tam čekal... ale myslím si také že už nebude.

Hanyou

lenze co s tou populaciou, co sa ucilo inu rec, alebo ziadnu?...tych je podstatne viac....nutit ich do niecoho co sami ani nechcu, nepotrebuju ti pride spravne?.....a co deti, aj tie nutit pozerat pixarovky v anglictine?, ved cim skorej zacnu, rychlejsie sa ju naucia

a popritom prave deti, dospely ludia od 35 rokov viac tvoria najvecsiu cast ktora sleduje tv.....mlady sa predsa biju do prs, ze na tv necumia.....a k tomu veku, podla toho co pises, kedze si oddelila srbsko od ciernej hory, tak uz mas viac ako 15, ale menej ako 30, lebo bi ti to bolo fuk a chapala by si, ze je to len cislo

martinbucek

Dámy není slušné se ptát na věk. :)

Tak aspoň jeden argument ti přidám.. Kdyby se u nás méně dabovalo, tak možná umí větší procento populace slušně anglicky.

Ale klidně si koukej na zkažené filmy a seriály. Mě z toho hlavat bolet nebude.

Hanyou

napisal som konkretne kde viem ze sa dabuje, juhoslaviu som nenavstivil, tak ju tam nespominam....pripada mi to, ze nemas cim argumentovat, tak len vytahujes slovicka z kontextu....schvalne kolko mas rokov?, ja mam 30, s anglictinou nemam ziadny problem, tiez si rad pozriem film v originale aj bez titulkov, ale nikdy by som to nevyzadoval po nikom....cesky dabing mi absolutne nevadi a slovensky zacina byt tiez kvalitny.....star wars som videl v slovencine a vobec mi to nepokazilo zazitok

Hanyou

a vidis niekde v mojom komentari srbsko, chorvatsko, bulharsko a podobne krajiny?, ja som napisal krajiny, ktore som nastivil a viem, ze americku tvorbu dabuju do svojho jazyku.....bavilo by niekoho pozerat napr milenium po svedsky s titulkami, alebo radsej v dabingu?....uvedomte si, ze ludia do 30-35 rokov viacmenej s anglictinou problemy nemaju, ale starsi ano a siahnu radsej po dabingu, nesmiete byt chamtavy a pozerat len na seba, ta tv je pre vsetkych....potom ze to umiera na sledovanost....u nas nato doplatili agenti, ked ich prestali dabovat a vysielali s titulkami, ten serial skoncil, ani celu sezonu neodvysielali....a to maju zakupene prava....ale deticky sa bily do prs, ze oni len v originale a aj tak nato necumeli....a to my mame casto otrasny dabing, akoby nikto nebral prachy za dramaturgiu a oproti originalu maju casto vyssie....pisklavejsie....hlasky, naco sa vy stazovat nemozete

martinbucek

S tím dabingem taky moc nevěřím, že je tak prominentní jak tvrdíš. V jedné práci jsem měla několik kolegů ze zemí bývalé Jugoslávie a tam se prý dabují maximálně filmy pro ty nejmenší děti.

Ratemus

francuzsko....dabuju, spanielsko- dabuju, nemecko, rakusko-dabuju, polsko-dabuju, madarsko-dabuju, taliansko-dabuju, rusko-dabuju....je nejaky vecsi trh co som vynechal?

Ratemus (hodnocení, recenze)

Ještě abychom neměli nejlepší dabing když v 90 % Evropy se dabing vůbec nedělá...všude jde originál s titulky jak to není místní film dané Země..ono je skvělý být jednooký král mezi slepými...v poslední době to jde ovsem do prdele pěkně

na příspěvěk reagoval martinbucek, martinbucek

Hanyou

mate kvalitny dabing, vasi herci tiez davaju velke usilie, aby boli co najvernejsi originalu, je sprostost vyzadovat v tv anglictinu s titulkami.....a je velky paradox, ze rovnaki ludia nariekaju na netflixe, ze su len titulky....dabuje sa vsade vo svete, preco by malo byt ceskoslovensko vynimkou.....pozerali by sme v originale aj nieco ine ako anglicku stopu?, pochybujem, tak potom vyzadujte vysielat v anglictine, nie v originale, ako sa mnoho vas milenialov prezentuje na internete

Nesmysl.

Jde o to, že herci vkládají velký kus svého umění i do hlasového projevu, a tuto část jejich výkonu dabing smaže.

SNCIS , Ratemus

Tak dnes je v mode vsetko hejtit len, koli dabingu, lebo ak to nie je original tak je to sracka a nie je to cool....a to mate najkvalitnejsi dabing zo vsetkych, my mame priam zufaly, aj ked niekedy ani ten nas nie je uz tak marny.....ale uvedomte si, ze ste jedina krajina kde sa picuje na dobry dabing, ale len koli tomu, ze si potrebujete dokazovat, ze viete dobre po anglicky.....mam precestovany kus sveta a vsade sa vsetko dabuje, len cz-sk musime byt prijebany a pchat sa niekomu do riti....a to ani nehovorim, ze vasi adolescenti, si radi pohonia na slovenskych hereckach, ale nerozumeju im ani slovo.....ma dojalo, ked som bol v restauracii a pepani vyzadovali od casnicky....servirky anglictinu miesto slovenciny....na slovensku opakujem, tak som ich slusne poslal dopice po anglicky a boli spokojny....takisto by som poslal dopice tych, co vyzaduju v tv iba original s titulkami

SNCIS

jako tak já také kupuju DC mimo DCKK...tedy ne jen DC hrdinské ale hlavně to nehrdinské a Vertigo...Flash by mohl být ten New 52, ten byl fajn ale chápu že musí udělat průřez celým DC s jejich nej tituly, takže první výskyt Wally Westa byl tak nějak příhodný i když nic moc...Superman snad nějaký vyjde ještě, mám ho rád ale ty originy mě už nebaví i když ten Země jedna je skvělý, ten u nás také vyšel, tedy jen ten, další díly už ne protože BB art...ty speciály mě serou, měli vydat celou Crisis ságu a pak Brightest day na což jsem se těšil asi nejvíce.... Masku v DCKK bych fakt nečekal, ale bylo by to fajn :-D rozhodně bych nečekal Sandmana, Lucifera nebo V jako Vendeta

Ratemus

Jj DCKK mně taky štve tímto... je to pořád Superman a Batman. Batman mi nevadí žeru ho avšak kupuji sním i série mimo a ty želvy už mám objednané a Superman je pořád od začátku... A co se týče Flashe co byl těšil jsem se na něj ale pak se mi to číslo ani moc nelíbilo... Já bych bral třeba i Masku! Bažináče a tak prostě každou chvilku někdo jiný... Co se týče 2 série tak nevím, nevím... oni budou teď vydávat figurky od Marvelu a DCKK se prej neprodává jak chtěli... měli bejt i speciály o Green Lanternovi (3) a u nás byla jen Krize na nekonečnu Zemí a jen jeden také ze 3... ale nechme se překvapit:D

Hanyou

tak to jo...to je nejlepší postava seriálu, to na každej pád...já už jen čekám kdy se představí Two Face a Bane...pořád recyklují stejné postavy a tihle dva nic, no a Scarecrow super, ale snad se ještě objeví, vždyt tam skoro nebyl

SNCIS

ty želvy mám taky, tu limitovanou obálku...je to super zábava a příští rok vyjdou další Batmani, celkem 6 DC komiksů s Batmanem jen u Crwe

SNCIS

Nevím jestli jsem ve svých letech vyloženě ještě dívka, ale jinak v pohodě. :D

A teda doufám, že si nemyslíš, že mě baví Gotham kvůli Gordonovi.

SNCIS

taky kupuju DCKK, tam mě sere že je tam hlavně S a B a Liga....není tam vůbec Aquaman třeba, JLD, je tam minimum Flashe, minimum GL, ale třeba přijde DCKK2 ...já dabing neřeším, prostě jak to vyjde tak to stáhnu a zkouknu

Hanyou

Tak ty jsi dívka ne? Pokud ano chápu proč se ti líbí zrovna Gotham nejvíce... pokud ne nebyla to urážka...

Ratemus

JJ nevypisuj:D Já kupuji i DCKK tam je Batman skoro pořád... a chci si koupit Batman / Želvy Ninja mohla by to bejt sranda:D Co se týče Jima taky s tebou plně souhlasím na hlavní postavu je nezajímaví a jakoby neherec ano se vším souhlasím... a co se týká dabingu tak to nedabují právě kvůli lidem jako ty co raději originál a dabing jim přijde otřesný je vás strašně moc a televize už si toho všimla... já se s tím smířím originál mi nevadí, ale dabing zrovna tady se mi líbil ale chápu to rozhodnutí televize a beru ho.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Ratemus

SNCIS

Já právě postavu Batmana nemám vůbec ráda, ale uznávám, že má solidní základnu vedlejších postav, proto mě Gotham baví víc než cokoliv, v čem by byl Baťa jako takový.

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)