Reklama

Reklama

Gotham

(seriál)
Trailer 1
USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Hrají:

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(100)

Dlouho předtím, než se stane komisařem, se policejní zelenáč James Gordon postaví zločinu a korupci v Gotham City a chce pomstít vraždu rodičů Bruce Wayna. (Netflix)

Videa (169)

Trailer 1

Recenze (310)

Cl3ricK 

všechny recenze uživatele

Takže po třech dílech zatím dost o ničem. Neskutečné, že po 10 minutách každá epizoda neuvěřitelně nudí. Těžko uvěřím po 2 dílech té černošce to brutální tvrďáctví, když zatím nic nepředvedla. To vlastně platí o všech, každý velký bouchač, ale hovno hovno. Nepatrné pozitivum bych viděl v postavách Tučňáka a ještě ne-Hádánkáře. Dám tomu ještě 2 díly a jinak s touhle nudou skoncuju. EDIT. Inu v průběhu 9. dílu už prostě nemám vůli sledovat tu kokotinu. Konec zvonec. ()

filmsim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pilot: Dostal jsem víc než jsem zprvu očekával. Po zveřejnění herců a následných trailerů mé očekávání spadlo na minimum, ale překvapivě to nakonec vcelku funguje. Mile mě překvapil Ben McKenzie v roli mladého detektiva Gordona, který je ve svém podání naprosto uvěřitelný a i zbytek jak starého tak mladého osazenstva není vůbec špatné, ikdyž je zde na začátek příliš mnoho (známých) postav, které chtěli tvůrci z nějakého důvodu představit hned v úvodní epizodě. Pilot tak trpí mírnou roztroušeností a přítomností podivných náhod, že všechny postavy nějakým způsobem souvisý s úvodním případem. I tak se ovšem jedná o lehčí nadprůměr, který mě narozdíl od žánrově podobných seriálů jako The Flash či Agents of S.H.I.E.L.D. navnadil k dalšímu sledování. 7/10 ()

Reklama

luka4615 

všechny recenze uživatele

Za prvé: stylizace celého příběhu a jednotlivé postavy gothamského podsvětí fungují na jedničku. Za druhé: James Gordon v podání Bena McKenzieho je zoufale nudný až skoro vyčpělý, to samé platí o jeho parťákovi s tváří Donala Loguea. Jediné na čem se dá stavit jsou perfektně rozehrané osudy budoucích záporáků, kteří budou Batmanovi zatápět pod kotlem (herec který hraje Tučňáka je prostě skvělý!). Seriál se také může opřít o charismatické řadové gangstery a temná zákoutí Gotham City dotvářející celkovou atmosféru seriálu. Upřímně doufám, že tento seriál, potažmo jeho tvůrci si uvědomí ten dřímající potenciál celé látky co nejdříve, a naservírují nám strhující podívanou která všem vytře zrak. Jelikož prozatím se Gotham drží jen v mezích průměrnosti. ()

Fíla 

všechny recenze uživatele

Gotham je zvráceným a nejzkorumpovanějším městem. Dějí se tu věci, které by se nikde na světě dít neměly. Koho baví filmy o Batmanovi, tak tady si přijde na své. Seriál má svou potemnělou atmosféru. Nechybí mafiánský pohled na svět. Město ovládá mafie, která je v pozadí a v popředí jsou zkorumpovaní politici. Takže Gotham vlastně funguje na principu dnešního světa. Ono to tak ovšem bylo asi vždy. Věci se tu dějí pohledem komisaře Gordona, který je oblíbencem mladého Bruce Wayna, kterému v pilotním díle zastřelí rodiče, což Ti, kteří sledují filmy o Batmanovi již dávno ví. Jde tu o moc. Všichni chtějí vládnout Gothamu, popřípadě Arkhamu. Každý díl, řeší jiný případ, boj o moc a právo v podání Gordona. První série, se vyvíjí velmi nadějně. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Totální pecka! Je to ještě lepší, než jsem si myslel. Přesně takhle jsem Gotham představoval. Prohnilý korupcí, mafií a zločinem. Nasadili laťku hodně vysoko. Celé to začíná vraždou manželů Wayneových. Celé to viděl malý Bruce Wayne. Na tuto vraždu je nasazený mladý detektiv James Gordon a jeho ostřílený parťák Harvey Bullock. Jsou toho plné média a tudíž jsou pod velkým tlakem. Zaplete se do toho i místní mafiánka Fish Mooney, která v komixu vůbec není... Celé se to komplikuje a případ nikam nevede. Objevuje se tu i spousta dalších známých záporáků jako jsou: Carmine Falcone, Maroni, Hádankář, Tučňák, Loutkař, Harvey Dent nebo mladá Poison Ivy, Catwoman a Scarecrow, Firefly, Mr. Freeze a Joker. Najde se tam i otec prvního Robina nebo Lucius Fox. Taky nemůže chybět rodinný sluha rodiny Waynových Alfred Pennyworth. Jim si zkusil práci v Arkhamu. Tam taky sbalil doktorku Leslie Thompkins. ;) Celé to má atmosféru detektivek ze 70. let. Naprosto úžasné, i když trochu otevřené finále. 2. série přináší nové problémy a záporáky. naše postavy se opět dostanou do nepříjemných situací, ze kterých se ale nakonec vždy dostanou. Ve 3. sérii musí Jim uklidit nepořádek po Hugo Strangeovi. Objevuje se řada nových postav a problémů. celé= město je vzhůru nohama. Svět se rozrůstá a Bruce je zase o krok blíž k tomu stát se Batmanem. ;) Ve 4. sérii se objevují noví padouši. Gotham je čím dál temnější a Bruce na své cestě k tomu stát se Temným rytířem. Na konci 5. série se to konečně stane. Je sice kratší, ale pořád dobrá. Je tam velký časový skok, 10 let. Postavy se změní a už je to jakoby jiný seriál. "Kdo ovládá Arkham, ovládá Gotham." ()

Galerie (1 391)

Zajímavosti (123)

  • Tvůrce Bruno Heller prozradil, že Gotham není zasazený do žádného konkrétního období. Proto můžeme v seriálu vidět pevnou linku, staré televizory nebo CRT monitory, ale i modernější mobily. (hellstruck)
  • Jeden meteorologický balón nemůže zvednout dospělou osobu do vzduchu. Pro dospělého, jako je poručík Bill Cranston (James Colby), bychom potřebovali asi 35 balónků. (G....)

Související novinky

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)

Reklama

Reklama