Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

Jenda

Pro mne, jako pro člověka, kterému Allenův humor tak uplně nesedí to byla jen příjemná komedie u které jsem se párkrát zasmál. Nehodlám film nadhodnocovat jenom proto, že jeho autorem je nějaký režiser, který je zrovna, ať dlouhodobě, v kurzu. Z předešlých komentářů jsem zjistil, že se jedná o Allenovo nejstravitelnější dílo, čemuž dávám za pravdu, nicméně mimo poslední scénky mi přišel celý film spíše méně zábavný (rozhodně bych neřekl nudný) . To nejlepší holt na konec. ()

Pohrobek

Na blbou otázku - blbá odpověď. Tímto heslem se nejspíš řídil Woody Allen, když se rozhodl názorně vyučovat sexuální výchovu. Nepříliš vyrovnané, s občas poněkud vrzající pointou, ale stále hodně inteligentní a vtipné. První - hamletovská - povídka není příliš promyšlená, je ale nacpaná kupou výborného slovního humoru (Tomu říkám si zapíchat.) Zato sodomie je scénáristicky naprosto dokonalá a asi i nejujetější. Romantický příběh o zlomeném srdci a zhrzené lásce, až lascivně si pohrávající s poněkud tabuizovaným tématem. Ženský orgasmus je šit příliš horkou jehlou a poučení se rozhodně nedočkáme - nejzajímavější je nejspíš Woody jako mafián a jeho italština. Černobílá perverznost je hodně vtipná, spoutaný rabín [chaim] a jeho manželka pojídací vepřově je ale na mě trochu silné kafe. Transvestitská povídka mnoho smyslu taktéž nedává, ale dost šlape. Šílený sexuolog nabízí hromadu inteligentního vtipu - dvacet zavřených skautů a měření tepu po znásilnění. Závěrečná ejakulace je provedena velmi dobře, ale Burt tu je skutečně jen na ozdobu. ()

Terter

Tenhle film můžete buď milovat pro jeho naprostou švihlost a ujetost nebo ho pro ty samé důvody nenávidět. Podle mně je tento film naprosto dokonalý, názorný a poučný. Co chtít víc, když za 87 minut se dozvíte, co se děje při ejakulaci, co je to perverze a co sodomie (nezaměňovat), jak si poradit s frigiditou a spoustu jiných užitečných rad. Tak si ten film rychle sežeňte a podívejte se, dřív než nastane renesance a všichni budeme malovat. ()

Morien

Jsem překvapena, nakolik mi tento film přišel nevtipný až blbý. Uznávám, že si za to ale můžu sama, protože kvůli různým vědomostem jsem si vytvořila jistá očekávání. Například jsem trpěla dojmem, že šašek z úvodní povídky měl být vtipný a král je jenom blbec, že ho nechápe. No, o tom se tvůrcům nepovedlo mě přesvědčit. Povídky s ovcí a vousatou dámou mi zase přišly postavené tak, že člověk se má chlámat jen kvůli tomu šílenému nápadu a žádná větší práce pro vtipný efekt vynaložena nebyla. Šíleného vědce vcelku oceňuju, stejně jako závěrečnou povídku, ale to už je trapné říkat, protože to už tak nějak říká každý. ()

S.Quentin QUALE

Přiznám, že jde o jedno z prvních mých setkání s WA, ke kterému jsem se dostal mimochodem úplně z boku, no dopadlo však skvěle. Komentářů se tady dost, takže jen předestřu, že se jedná o 7 povídek, jež dávají svérázné odpovědi na choulostivé otázky ohledně sexu. Pojetí je spíše úsměvné, chechtal jsem se jen párkrát, ale vzhedem k tématice to úplně stačí, i když přiznávám, že nějaký alternativní remakeček v duchu perverzního gulity pleasure humoru bych uvítal. Něco málo se dá najít v Mládeži nepřístupno a The Little Death. Spokojenost! ()

• Postavou dvorního šaška chtěl Woody Allen navázat na svou dráhu kabaretního komika. (Matty)
  • Woody Allen původně pro film natočil osm povídek, ale kapitola s názvem "Jak se člověk stane homosexuálem?" byla vystřižena. Woody v ní hrál pavouka, kterého jeho pavoučí partnerka (Louise Lasser) pozře po milostném aktu. (Oktavianus)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen… (více)

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (více)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

21.01.2011

Čtyřicet celovečerních autorských filmů, jeden televizní a jedna spolupráce na povídkovém díle – a to všechno během jednačtyřiceti let! Americký filmař Woody Allen se za svou pracovní morálku určitě… (více)