Curve

• Slovensko Nebezpečný cudzinec

Cestou na prípravu vlastnej svadby sa Mallory (Julianne Houghová) pokazí auto v opustenom kaňone. Našťastie je nablízku stopár Christian (Teddy Sears), ktorý jej  opraví motor a ona môže pokračovať v ceste. Za odmenu ho odvezie, čo sa však ukáže ako veľká chyba, pretože za priateľskou fasádou a ústretovým správaním pomocníka sa skrýva sériový vrah. A ten jej už čoskori odhalí svoju pravú tvár. Aby unikla hroziacej smrti a zbavila sa cestujúceho, Mallory spôsobí nehodu a auto sa prevráti. Plán jej však nevyjde - zatiaľ čo vrah sa dostal von z vraku celkom zdravý, ona leží zranená v aute a nemôže sa pohnúť. Musí čo najrýchlejšie vymyslieť niečo nové, pretože psychopat chce svoj čin dokončiť. (TV JOJ)

666Carnage

Film plný klišé a drsnosti. Film má svoje kouzlo ale také je hodně hloupý. Příběh o tom jak někdo vezme stopaře, ten je z počátku milý a pak se to rozjede. Pak tu máme tři dny záseku v autě a grandiózní finále opět s nějakým tím klišé. Vlastně je to celý o tom, že má hlavní hrdinka dost času přemýšlet jestli si ho má vzít nebo ne (snoubence). Protože díky tomu hned na začátku odbočila špatně a potkala stopaře a pak už jsme přesně tam kde tušíte. Jediný co za něco stálo v tomhle snímku byla hlavní hrdinka (Julianne Hough). 30% ()

zolo23

Celý film som rozmýšľal, kde sa jej tá noha a do čoho vlastne zasekla...a ako?? Vrah mi pripadal totálne od veci...tak buď ju chcem klofnúť, alebo nie. Tie jeho návštevy mi nedávali vôbec zmysel...alebo to bol milý psychoš?? Pomalé tempo, nič výnimočné sa tu neudeje, záver bez prekvapenia takže mierny podpriemer. ()

Trevor

Prekvapujúco dobrý thriler z čias keď ženské postavy nemlátili mužov ako na bežiacom páse ale našli v sebe silu nakoniec premôcť silnejšieho muža ktorý ich týral, z čias keď filmy neboli povinne diverzné a lgbfqueerové, skrátka z čias keď bola radosť na Posledný dim nalavo čipomstu znásilnenej radosť pozerať. ()

peetriss

Nenáročná jednohubka z kategorie survival thrilleru, kdy hrdinka bojuje o přežití, jak s nelítostnou přírodou, tak především s chladným sadistou. Mám tak trochu pocit, že se tvůrci snažili o film typu legendárního béčka Stopař, bohužel si však nedali práci s příběhem, který je šitý horkou jehlou. Atmosféricky však celkem funguje, napětí je také přítomno, chtělo však kvalitnějšího záporáka a sofistikovanější finále. Julianne Hough (jak už jsem jednou říkal, považuji ji za Meg Ryan pro 21. století) je sympatická a divák jí fandí. ()

*CARNIFEX*

Sledovanie "Curvy" nijak mimoriadne nebolelo, najmä vďaka sympatickej dvojici hlavných postáv. Lenže ja som si pustil horor, od ktorého som očakával to, čo sa očakávať má, nie romantickú komédiu o páre, ktorých spojil osud niekde v "pi..i" uprostred púšte. Nedá sa povedať, že by pár okamihov nezaujalo, no na 86 minút je toho akosi málo. Keď už gore žiadne, aspoň psychický teror mohol byť výraznejší, lebo položiť základy hororo thrilleru na hrkútaní dvoch "hrdličiek", pričom je jedna z nich v pasci, no i tak sa nič nedeje, to je trošku na "palicu" nie? A to radšej ani nebudem hodnotiť záverečnú "dvacku", ktorá je síce živšia, no taktiež nemá žiadnu logiku. Škoda, ja chápem, o niečom to skrátka muselo byť, no že zrovna režisér slávneho "K-PAX" natočí takúto priemernú, vevýraznú "survive fight", to som teda nečakal - 50% ()

• Film se připravoval už v roce 2007 a hlavní roli měla tehdy ztvárnit Eva Mendes. (Spidey3)