Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Diskuze

Cermbo

Cermbo (hodnocení, recenze)

Nevka

No pochybuji, že tam Magneto u toho byl, aby takhle trapně umřela taková velká postava pochybuju... Tím záchvatem podle mě Charles zabil Jean, Cyclopse, modrýho chytráka atd... (Pokud se bavíme o realitě navazující na Budoucí minulost)

woodsman

woodsman (hodnocení, recenze)

a na konci ten kriz prelozeny moze znamenat ze ked umrel v roku 2029 tak sa moze objavit v niakom filme pred tym ?

na příspěvěk reagoval Sweat55

Bury.

Bury. (hodnocení, recenze)

Co říkáte na NOIR verzi? Za mně skvělý final touch, který ještě podtrhne 5 hvězd.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

ArsenalEagle

Podle dosavadních zahraničních recenzí je radost pohledět na kolorovanou verzi, ale pořád mi uniká její důvod (krom finančního, protože dva disky - víc peněz za jejich koupi). U Mist či Mad Maxe přitom byl, protože se vzdával dílům let minulých, i v Lady Vengeance byla postupná ztráta barev opodstatněná (hlediskem vypravěčky a tématem).

ArsenalEagle

ArsenalEagle (hodnocení, recenze)

Bluntman

Určitě to má něco do sebe, ale bylo by fajn, kdyby se objevil sem tam kontrast (nemyslím tím až něco typu Sin City, ale něco v mírnějším, dramatičtějším tónu). Logan sám o sobě nebyl zrovna nejbarevnější, ale věřím, že si někteří (né všichni) na ještě méně kolorovaný verzi smlsnou

na příspěvěk reagoval Bluntman

Uživatel Mukade smazal svůj příspěvek.

Fordzy (hodnocení, recenze)

renegad

Není černobílá jako černobílá. Když si nahodíš černobílý filtr na monitoru, tak to bude černobílé, ale nebude to takové jako když to konvertuješ ručně a upravuješ každou scénu. Je otázka, jak moc si s tím dal záležet režisér.

na příspěvěk reagoval renegad

renegad

renegad (hodnocení, recenze)

Fordzy

Tak to naozaj nevyzerá zle. Akorát rozmýšľam nad tým či si tú čiernobielu verziu neviem urobiť aj sám preladením kontrastu TV obrazovky. (Na starej Tesle to predsa išlo tak sa budem musieť pohrať s monitorom alebo TV či to nejako nerozchodím ;) )

na příspěvěk reagoval Fordzy

LizianShaw

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Fordzy

Vůbec o nic jsi nepřišel, film na to nijak nenavazuje, jen to víc plete dohromady, jelikož je Caliban (ten albín) přibližně stejně starý. Logan vlastně nenavazuje na žádné filmy, stačí jen vědět jak se Wolverine dostal k adamantiu.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Já bych měl ještě takové tři přání ohledně xcu ale nevím zda se jich vůbec dočkáme sinistera, spojení magneta Xaviera a zrod Onslaughtera a Vulcana v XCU je to sice bratr cyclopse a havoka ale v x nenech se vůbec nevyskytuje stejně jako Franklin je mutant ale v xmenech vůbec není spíše v F4.....ale dva mutanti třídy Beyond omega to by bylo Super

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu