Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Houdas18

cekal jsem vic.. par krvavych scen, to je sice hezky, ale jinak pomerne nuda.. a Albin - mutant, co predvede jen fenomalni sebevrazdu( v podstate zbytecnou, jak se tam odpali :D ) me trochu rozhodilo a zaroven pobavilo. r.i.p. wolverine. A tobe Hughu, preji ti hezky duchod pro X - Meny, pravy odchovance ze stary skoly. respekt!!! ()

dandelionela

Logan je oproti ostatním komiksovým filmům a hlavně od těch X-menovských odlišný. Je to krutá řezba, která není přitažená za uši, jak někdy bývá zvykem. Můžete si představit jak by to asi dopadlo, kdyby ste v lese narazili na medvědici chránící svá mláďata. Film je nasazen trochu do postapokalyptického světa, většina příběhu se odehrává v poušti a konec je odehráván v lese. Film byl pro mě velmi emotivní, věděla jsem, že trávím poslední chvíle s Profesorem X a samotným Wolverinem. Zkrátka super a důstojné rozloučení, jaké si zasloužili. ()

tom130

Film byl slabší, k ději mě to moc nepřipoutalo, ale ztráta času to také není. Dávám 2,5* a půl * za závěrečného Cashe. ()

Ilinoiska

Logan ve mě zanechal hluboký dojem. Akce od samého začátku, brutalita, krev, silné emoce. Nejsem fanoušek X-menů, ale Logan mě dostal na celé čáře. ()

Gamekeeper77

Logan je rozhodně skvělý film, to se mu nedá upřít, vlastně ani nevím, co bych mu vytkl. A i když na mě působí docela pesimistickým a beznadějným dojmem, který se ještě zvyšuje díky stejně laděné hudbě, za mínus to také považovat nemůžu, spíš naopak. Už od samotného začátku tragická atmosféra dává tušit, jakým směrem se bude film ubírat a k jakému závěru asi povede. Určitě je to skvělé zakončení X- Menů, ale rozhodně ne nejlepší, alespoň ne pro mě. 82%. Podruhý 87% ()

DaweForeman

V tomhle díle je vidět, že z Wolverina vyždímali poslední zbytky šťávy, které ještě zbývaly. Celý film se tak nese ve velmi pochmurné náladě a věk už si vybírá svou daň - jak na značce, tak i na hercích nebo Wolverinovi a ostatních postav. To vše pak má nahradit nová generace, která samozřejmě nebude pravděpodobně tak dobrá, jako počátky z roku 2000. Svým je tenhle díl určitou poctou, takže se tu člověk dočká alespoň důstojného odchodu na odpočinek. Co se akce týče, tak tam samozřejmě není co kritizovat - vše je hezky provedeno (někdy až příliš krvavě). Je tu dokonce i několik obtížných situacích, kdy se hlavní postava musí rozhodnout jak pokračovat dál a neustále mu hlodá v hlavě, jak jeho akce ovlivní ostatní kolem sebe. Co mi tu ale zásadně chybí je určitej úvod, kdy je člověk hozen do vody a musí si spoustu věcí domyslet nebo to tu není objasněno a člověk se ani neodvažuje hádat, protože by silně střílel od boku. Beru to samozřejmě v rámci hrané filmové tvorby - jak jsou na tom komiksy a seriály samozřejmě nevím. Po příběhové stránce je to trochu takové zvláštní, protože i když je to emocionální a občas dramatické, tak některé situace mi přijdou trochu nelogické (např. ony ozbrojené složky společnosti a jejich bojové akce), vyzní vniveč nebo závěr, kde mohli autoři ještě ukázat pár scén, co se stalo za hranicemi. Obecně je tu ucelená ústřední myšlenka, kterou se autoři snaží dosáhnout a daří se jim to, jenže to okolo toho už tak dobrou práci neodvedlo. ()

DarweyD

Po Daredevilovi nejlepší komixová záležitost, od posledního dílu se James Mangold sebral a dal si na tomhle opravdu záležet. Narozdíl od posledního celkem nudnýho wolverina je tu víc akce, krve a celkově je scénář propracovanější, což si myslim, že si Hugh Jackman a Patrick Stewart plně zasloužili. ()

macetoma

Dávám 4 hvězdy. Tohle je opravdu důstojná rozlučka X-menů s postavou Wolverina. Má to hloubku. Doporučuji vidět. ()

horor2

Život není peříčko. Starat se o nepříjemného znechuceného človíčka je někdy za trest. Pravý pech ale přijde, když ti chce někdo utrhnout palici. R-ko jenom a jenom snímku prospělo! A celkově se jedná spíše o špinavý western s krvavou příchutí na jazyku. A to já rád :-) ()

MartinTerran

Sáhodlouhá sága o Wolverinovi končí a celkem ve velkém stylu. Krví a akcí se tady rozhodně nešetřilo a to je dobře. Logan už sice není v nejlepší formě, ale ještě mu to docela seká a zvládá co má. Příběh nikterak originální, ale to jsem ani nečekal. V celku solidní zakončení. Hodnocení: 74/100. ()

mrclTV

Tentokrát sa na hype train-e neveziem, osobné, smutné až depresívne a násilné (fíha, veď je to R-ko, tak nech hlavy lietajú vzduchom!) to môže byť akokoľvek, keď je to (ne)nápadná vykrádačka Children of Men a I, Legend (toho už trochu menej). Nepáčilo sa mi to. Mne na filme nevadí to, že zabíja časť svojho univerza, ale vadí mi, akým spôsobom to robí. Profesor X má nevysvetliteľné záchvaty a prečo? A film odpovedá: Lebo je starý. OK, to ešte beriem. Ale Logan stráca svoju schopnosť regenerácie. Prečo? A film odpovedá - LEBO (sa nám to hodí do filmu). Tento prístup/neprístup sa mi nepáči. PS: A pokiaľ sa dobre pamätám, adamantiové náboje nezabíjajú.... ()

WhiteDuke

”Now we have the problem that they tell us Logan is a great movie. Well, it’s a great superhero movie. It still involves people in tights with metal coming out of their hands. It’s not Bresson. It’s not Bergman. But they talk about it like it is. I went to see Logan cause everyone was like, “This is a great movie” and I was like, “Really? No, this is a fine superhero movie.” There’s a difference but big business doesn’t think there’s a difference. Big business wants you to think that this is a great film because they wanna make money off of it.” - Ethan Hawke ()

ESW

Nezničitelný akční hrdina umírá na rakovinu a fanousci DC chrci blahem, ze akcni komiksovka byla posunuta na vyšší level. No dobře, ale staci na to pár mrtvých mutantatek a krev na kapesníku? A dělá depresivní nalada z filmu lepší film? ()

Martin.Tokos

ANO! ANO! ANO! Od té doby co jsem se dozvěděl, že nový Wolverine bude mít R-rating, tak sem se těšil jako malé dítě. A bylo to přesně to co jsem si představoval. Drsný, brutální film, který si Logan konečně po těch všech filmech zasloužil. 5* ()

helrohir

Najlepší Wolverine, najlepší x-men film a nebyť Nolanovej trilógie, išlo by dozaista o jeden z top filmov natočených podľa komiksovej predlohy. Keď je komiksovka nakrútená v štýle, že vám pripadá akoby ani nešlo o divné fantasy, ale o (takmer) reálny životný príbeh, dokáže ma takáto forma strhnúť o to viac. Teší ma, že Wolverine dostal končene R-kové poňatie, a to maximálnym spôsobom aj využíva. Akcia je totiž to lahôdková, a to aj po choreografickej stránke, a taktiež nejaká tá tvrdšia nadávka do nálady filmu proste pasuje. Nuž a film ako celok pôsobí dosť depresívne, čo zároveň vyúsťuje do veľmi emotívneho záveru, ktorý dokáže rozcítiť nejedného diváka. Logan je jednoducho najlepším možným zakončením príbehu tejto kultovej komiksovej postavy (aj celej X-men série) a zároveň určitým spôsobom satisfakcie pre samotného Hugha Jackmana, ktorý do tohto filmu vložil všetko čo mohol. Až je mi ľúto, že X-meni idú k Marvelu, pretože tento neinfantilný štýl, ktorý si vypracovali u foxov, mi bude chýbať. 95%. ()

Nathaniell

Po dnešním shlédnutí a pomalé ale jisté práci na lepších komentářích mne tak blesklo hlavou, že jde tomuhle filmu dát pět hvězd stejně jednoduše jako odpad... ... ... Plnou palbu za syrovost, úžasné ztvárnění od Jackmana a Stewarta a fázování příběhu... ... ... Odpad za slušný počet chyb, stupidní chování postav a nekonzistenci sil mutantů... Například. Dají se najít další klady a další zápory. Můžete chválit krvavost stejně jako na ni nadávat. Taky jsou ve filmu (asi jako v jediném od Marvelu) vidět odhalená ňadra. Osobně za to nedávám palec nahoru ani dolů. Kvůli nim jsem se na film nedíval... Hlavní důvody, proč hodnotím tak, jak hodnotím, jsou: Neskutečná práce pana Jackmana - měli mu dát cenu za největší kvalitní přínos MCU, ukázka dokonalé zlomenosti - nevím, jak jinak to napsat - a v neposlední řadě fakt, že neznám epičtější labutí píseň (když nepočítám Mass effect, ale to je hra.) ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu