Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat. Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří. Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. (Bioscop)

Diskuze

Ondr4H

Ondr4H (hodnocení, recenze)

Je to v nějakých ohledech lepší než Vávrova trilogie? Jelikož jsem viděl ten americký trailer, tak lituji promarněné příležitosti mu nedat ten proslulý lahký gulomeť a palcát co funguje jako příruční RPG .

Kamarád mi odřekl kino, že by po tom prý nespal a nikoho jiného to nezajímá, tak nevím jestli na to jít. Vávrovu trilogii zbožňuji.

na příspěvěk reagoval blatouchm, Yoshitsune

Real Tom Hardy

Bych se musel obtěžovat, což nebudu (protože POMO to zde má beztak jenom jako zdroj příjmů z reklamy). Karlosz je troll, který by pro své záměrně škodné hodnocení (buď plný počet, nebo odpad, případně vymýšlení si hodnocení) a pro neschopnost diskutovat jinak než formou urážek a přehlídky rasismu, xenofobie, homofobie apod. měl být smazán. V diskuzích je proto lepší něco takového nekrmit, i když si to mnohdy vystačí samo.

Aselzesarp (hodnocení, recenze)

Deyw

No, akorát že víc tuctový a nezajímavý název snad už ani vymyslet nejde... S tím si teda opravdu museli dát práci.

na příspěvěk reagoval Deyw

Deyw

Deyw (hodnocení, recenze)

Aselzesarp

marketing chlapce, zkoumani a posuzovani vhodneho nazvu pro zahranicni trh, kolik lidi nalaka ten a ten nazev..musis napsat Jaklovi a na marketingove oddeleni a vysvetlej ti to hned. 😏

na příspěvěk reagoval Aselzesarp

Uživatel Aselzesarp smazal svůj příspěvek.

Aselzesarp (hodnocení, recenze)

Může mi někdo vysvětlit, proč se to v angličtině jmenuje tak dementně, "Medieval"? To se snaží navodit dojem, že jde o nějaký univerzální film ze středověku? Z recenzí tady mi teda zatím přijde, že to tak i je a jakákoliv jiná myšlenka tam ani není. :D

na příspěvěk reagoval Deyw, Dadel

dr.horrible

dr.horrible (hodnocení, recenze)

narazil som na fb na tento článok a tak sa chcem spýtať, chlapci - odborníci; to ste kurwa nevideli už z traileru? veď to od začiatku vyzerá jak vianočná čt rozprávka, a o tom, že by bol ben foster “jindy vynikající” som taktiež moc nepočul, nakoľko hrá celý život krovie, lol.

Moiki

Moiki (hodnocení, recenze)

Kaufman

V našem městě je jen městské kino a tam jde jen 12+ ale mam v plánu jít ještě jednou do Cinema city na druhou 15+ variantu.

na příspěvěk reagoval Dymnik

tulen

tulen (hodnocení, recenze)

Proč někdo za těžký prachy natočí tuctový akční pseudohistorický film se slabou fiktivní zápletkou, když by skutečná historie byla mnohonásobně zajímavější a inspirativnější ?

na příspěvěk reagoval SeTTi

Smth

Smth (hodnocení, recenze)

Karlosz

Jo to jsi ty, ten nemocný, co má zablokované veškeré možnosti mezi 5* a odpadem. Vás jsem tady takových pár potkal.

Smth

Smth (hodnocení, recenze)

Karlosz

Vážně budeš nadávat na něčí hodnocení po tom, co jsi napsal, že tomu dáš 5* i kdyby to stálo za hovno?

obregon

obregon (hodnocení, recenze)

Tak tohle hodně spadne.... škoda, Jákl je fajn chlapík, přeju mu všechno nejlepší, bohužel ale není filmař, stejný typ jako Marhoul.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

Bluntman (hodnocení, recenze)

Mmch vedle inspirace Statečným srdcem, Posledním samurajem či Gladiátorem, kterou Jákl zmiňuje v rozhovorech, bych ty vlivy spatřoval i u Pyuna a Sidarise. Úvod Jáklova Žižky dost připomíná tuhle Pyunovu historickou epiku (akorát u Jákla voice-over doprovází text, kdyby třeba někdo nečetl, jenom poslouchal, nebo jenom poslouchal, ale nečetl): https://www.youtube.com/watch?v=VIclft1bPbQ .

Bluntman (hodnocení, recenze)

Nevím, jestli je horší Jáklův Žižka, nebo některé zde linkované recenze. Obojí je zcela nezvládnutý pokus o mainstream.

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

ČSFD Award pro Bena Fostera