Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat. Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří. Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. (Bioscop)

(více)

Diskuze

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

herrWorm

odpověděl jsem ti 5x... tak po šesté, stále věřím tomu, že to jednou už konečně pochopíš:)

 

otázka: jaké rasy byl středověký kumán?

odpověď: jednalo se o turkický národ, čili něco jako dnešní etničtí Kazaši.

 

Jestli to stále nechápeš, tak jsi opravdu největší retard co jsem za své působení na čsfd kdy viděl, páč už to fakt není možný tohle...:))

na příspěvěk reagoval herrWorm

herrWorm

herrWorm (hodnocení, recenze)

cyphercz

já se neptám na národnost, ale na to jaké rasy byl středověký kumán (předci dnešních kazachů jak trvrdíš) a pořád se nemůžu dočkat odpovědi...

btw např. postavu Žižky hraje rodilý američan a nevhodné ti to nepřijde

na příspěvěk reagoval cyphercz

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

herrWorm

Ben Cristovao je napůl Čech a napůl Angolan... Kumáni byli turkického původu... Češi ani Angolani nejsou turkického původu... Ben Cristovao není vhodný na postavu Kumána... je to už konečně jasné?:) Jako všichni tu víme, že pravděpodobně i toto je na tebe moc složitý popis, jenže já to někomu s IQ 60 asi holt nedokážu lépe vysvětlit, promiň...:))

na příspěvěk reagoval herrWorm

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

obzvlášť v době, kdy se každý s každým řezal, bodal, kuchal či jiné mordovací praktiky typu, "Vezmu tě kýtou po hlavě !"

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Víte o tom, že lidé v té době courali jak se jim zachtělo a nějaké hranice, pasy a nebo cestovní víza, jako vůbec, ale vůbec neřešili ? Kdyby jste to nevěděli, tak teď už to víte. 

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Kaufman

tys mi tu chyběl...:) ano, dneska třeba takový Afričan může klidně být např. Čechem nebo běloch Tanzáncem, že? O to tady ale nejde, bavíme se o středověkých Kumánech jakožto turkickému národu, kteří by se dali přirovnat k etnickým Kazachům a kteří tvoří největší část kazašské populace, že tam je dneska nějaká bělošská menšina kvůli CCCP je irelevantní, ty druhej lojzo...:))

na příspěvěk reagoval herrWorm, Han_Quintet

Uživatel EasternJoe smazal svůj příspěvek.

herrWorm

herrWorm (hodnocení, recenze)

cyphercz

to něco jako dnéšní Kazaši vypadá jak? Asiat, černoch nebo běloch? Zvláštní jak lpíš na historicky věrné podobě kumána a nejsi ani schopen popsat co měl být za rasu...

na příspěvěk reagoval Han_Quintet, cyphercz

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

herrWorm

Ne, ptal ses cituji "takže Tomio by se hodil víc, ne?", na což jsem ti odpověděl... smutné, že nevíš ani co jsi psal o příspěvek níže...:))

na příspěvěk reagoval herrWorm

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Tomio jako Jan Žižka by byl dokonalý..........v té době taky většina neuměla psát a číst, inteligence se trestala hranicí, nebo něčím podobným a lidé věřili kde jaké kravině. Jaká to ráj pro Tomia. 

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

herrWorm

Tomio je samozřejmě napůl Čech a napůl Japonec, to mi moc turkicky nezní, ale chápu, že člověk občas neudrží nervy na uzdě a začne plácat páté přes deváté...:) jinak pokud se nejedná o Kumány, tak opravdu nevím, kdo jiný by to na těch fotkách z natáčení mohl být, ono se ve střední Evropě na přelomu 14. a 15. století opravdu zrovna moc asijských nebo dokonce afrikánských bojovníků nevyskytovalo, to už by pak opravdu zavánělo fantasmagoriemi jako např. ona již zmíněná černošská Anne Boleyn...:)

na příspěvěk reagoval herrWorm

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

herrWorm

Kumáni byli turkickým národem, čili něco jako dnešní Kazaši. No a Cristovao úplně tak jako Kazach nevypadá, že?:) U toho Asiata na fotce můžem polemizovat, mně jak jsem psal přijde spíš jak nějakej šaolin či japonský samuraj...:)

na příspěvěk reagoval herrWorm

Související novinky

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

Už po 35. se uskuteční filmový festival Finále Plzeň. Oslavy českého filmu budou v západočeské metropoli probíhat od 23. do 28. září. Během šesti festivalových dní můžete zhlédnout největší trháky… (více)

ČSFD Award pro Bena Fostera

ČSFD Award pro Bena Fostera

08.09.2022

Při příležitosti uvedení nejdražšího českého filmu do kin přinášíme všem filmovým fanouškům radostnou zprávu o udělení “ČSFD Award” americkému herci Benu Fosterovi, představiteli Jana Žižky. Foster,… (více)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Přestože bylo letos velkých filmů obecně méně, protože kina začali otvírat až na konci května a Tomu Cruisovi se ještě nechtělo riskovat s Mission: Impossible 7 a Top Gunem, dočkali jsme se několika… (více)

Michael Caine oznámil konec kariéry

Michael Caine oznámil konec kariéry

16.10.2021

Aktualizace: Tak se zdá, že se herec těšil na důchod předčasně. Později svá slova změnil a jeho zástupce potvrdil, že hodlá pracovat i nadále.   Původní zpráva: Smutná zpráva z britských ostrovů.… (více)

Reklama

Reklama